Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson: jeśli Android to Donut

Sony Ericsson: jeśli Android to Donut

Q! 27 Maja 2009 07:59

0 0

Jak informuje serwis detector-PRO, pierwsze modele Sony Ericssona pracujące pod kontrolą systemu Android ukażą się dopiero po premierze systemu w wersji 2.0 (Donut). Jako powód podawane jest niewystarczające wsparcie aktualnej wersji jeśli chodzi o obsługę multimediów oraz rozwiązań związanych z sieciami społecznościowymi.

Jednak przyczyna takiej decyzji może być bardziej prozaiczna. Obecna wersja Androida, 1.5, obsługuje jedynie ekrany o rozdzielczości HVGA (320 x 480). Oznaczać by to zatem mogło, że Sony Ericsson nie jest jeszcze gotowy lub nie chce wprowadzić na rynek urządzenia wyposażonego w taki właśnie ekran.

Sytuacja taka implikuje dwie możliwości: albo pierwsze urządzenie tego producenta pracującego pod kontrolą systemu Android będzie posiadało ekran o niższej rozdzielczości (np. QVGA, WQVGA), albo też wyświetlacz o wyższej rozdzielczości (np. VGA czy WVGA).
Biorąc pod uwagę rozwój sytuacji na rynku, bardziej prawdopodobna wydaje się opcja pierwsza. Zwłaszcza, że już najwięksi producenci telefonów, tacy jak Samsung czy HTC, zapowiedzieli wprowadzenie na rynek urządzeń z ekranami o rozdzielczości mniejszej niż HVGA.

Peter Ang, wiceprezes odpowiedzialny za marketing Sony Ericssona w Azji, zdementował plotki mówiące o tym, że Sony Ericsson zrezygnuje z innych mobilnych systemów operacyjnych na rzecz Androida. Koncern planuje sprzedaż smartfonów również z Windows Mobile i Symbianem.

Źródło tekstu: detector-pro, wł     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1.  2009-05-27 09:49:04

  "ekranami o przekątnej mniejszej, niż HVGA." rozdzielczości a nie przekątnej, usunąć przecinek.

 • 0

  2.  2009-05-27 09:54:24

  dw - yep, masz oczywiście rację. Poprawione - dzięki piękne!

 • 0

  3. ~PLANET  2009-05-27 22:09:07  host: host-193-39-71-13.dag.pl

  Smacznych paczkow zycze SE.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet