Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony Ericsson Aspen z klawiaturą QWERTY

Sony Ericsson Aspen z klawiaturą QWERTY

sirmark 2 Lutego 2010 12:27

0 0

Sony Ericsson przedstawił model Aspen, czyli biznesowy telefon komórkowy zaprojektowany w zgodzie z założeniami filozofii ekologicznej.

Sony Ericsson Aspen(nieoficjalnie informowaliśmy w tej wiadomości jako o modelu Faith), to najnowszy model z linii telefonów GreenHeart, który pozwala na łatwą realizację wielozadaniowości, łącząc formułę dotykową z klawiaturą QWERTY. Producent zachwala, że będzie można zarządzać panelami i dostosowywać je do zmian zachodzących w ciągu dnia, a także używać funkcji Slide View, aby mieć szybki dostęp do typowych funkcji.

sonyericsson aspen sony ericsson aspen sony ericsson aspen sony ericsson aspen

Na pokładzie telefonu znalazł się system Windows Mobile w wersji 6.5, który wyświetlany będzie na ekranie o przekątnej 2,4 cali i rozdzielczości QVGA (320 x 240 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny pozwoli na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 3,2 Mpix, brak jednak jest elementu doświetlającego i funkcji autofokus.




Łączność ze światem zapewnia technologia HSDPA oraz WiFi. Nie zabrakło także modułu GPS oraz Bluetooth z profilem A2DP, a także gniazda jack 3,5 mm oraz wejścia na karty microSD. Całość napędzana jest procesorem Qualcomm, taktowanym zegarem o częstotliwości 600 MHz.

Telefon zostanie dostarczony ze sporym zestawem oprogramowania. Dostępne będą dodatkowe panele: m.in. SPB Mobile Shell 3.0, SEMC Greenheart Panel oraz On-The-Road Panel, a z aplikacji to: Google Maps, Google Mobile, SPB Traveler and Weather, Skype, YouTube, Twitter i Facebook.

Telefon ma się pojawić na rynku w 2 kwartale w kolorach: srebrnym i czarnym.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Sony Ericsson, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~pisul  2010-02-02 12:38:04  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Ale to juz bylo.To taki powiew swiezosci jak rudy obiecujacy poraz kolejny cuda.

  • 0

    3.  2010-02-02 12:42:31

    brzydki?! jeden z ładniejszych jakie widziałem!

  • 0

    4. ~mucus  2010-02-02 12:52:49  host: 78.151.55.8

    cokolwiek by se ostatnio nie pokaal to jest spoznione conajmniej pol roku!!! ja nie wiem z cym oni do ludu wyskakuja... ja po 7miu latach przerzucilem sie ich telefonow na Bberry i powiem ze ZADEN SE sie nie umywa nawet! Bberry to najbardziej kompaktowe internetowe rozwiaanie jakie widzialem!!! A co do se to jeszcze z rok i pojda w zapomnienie

  • 0

    5. ~NOKIA  2010-02-02 13:07:12  host: accl78.neoplus.adsl.tpnet.pl

    NOKIA E71 duuuuuuuuużo ładniejsza a że już nie wspomnie o e72

  • 0

    6. ~AUG1784  2010-02-02 13:17:30  host: proxy2.pzu.pl

    @4 zgadzam się, ale jak dużo ludzi w Polsce wogóle wie, że istnieje taka firma jak RIM wraz z urządzeniami Blackberry? Moim zdaniem telefon przeciętnie wygląda ale walory użytkowe ma napewno niezłe.

  • 0

    7.  2010-02-02 13:21:35

    te 12,5mm grubosci to chyba ma w najcienszym miejscu, albo to ostatnie zdjecie na gazecie tak strasznie im wyszlo. zdania na temat tego modelu raczej nie zmienilem - to taka e72 z dotykowym ekranem i wm na pokladzie. reszta specyfikacji to prawie to samo (nawet procesor jest ten sam ARM11). obudowa w ogole mi sie nie podoba, niby zaokraglona, ale dalej kwadratowa.

  • 0

    8. ~mucus  2010-02-02 13:22:46  host: 78.151.55.8

    @aug1784 faktoza:)lol, szkoda ze w polsce Bberries sa tak malo popularne bo warto sprobowac, szczerze to nie wiedzialem co takiego tkwi w tych urzadzeniach dopuki sam nie sprobowalem, na dzie dzisiejszy nie zamienie Bberry na zaden inny!! kumpel ma omnie 8910i i pod wzgledem ogolnej dostepnosci do internetu i darmowych aplicacjii wysiaga samsung w podskokach!!!(bberry app world) sam kumpel moi ze chce storma 2 lub bolda 9700! co do tego se, jest fajny ale za pozno!!!

  • 0

    9. ~rosądny  2010-02-02 13:31:43  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    mam E72 i powiem, że telefon jest bajka. Stworzony do netu. Po latach korzystania z SE przesiadłem się na Nokię i nie żałuję.

  • 0

    10.  2010-02-02 13:39:08

    @9 e72 do netu stworzony ? gorszych bajek nie słyszałem :D

  • 0

    11. ~GG  2010-02-02 13:45:34  host: 109.243.212.239

    Już widać że SE nie ma pomysłu na fajny desing i wciąż uparcie robi drogie telefony.

  • 0

    12. ~mucus  2010-02-02 13:50:02  host: 78.151.55.8

    gg@ nie czepiam sie ale pisze sie DESIGN

  • 0

    13.  2010-02-02 14:18:34

    tylko po co ten aplikacje Twitter i facebook?

  • 0

    14.  2010-02-02 14:57:32

    @13 tak trend. nokia niedawno tez wydala aplikacje facebook tylko na e71/e72 (czysto biznesowe modele), a dodatkowo dodaje w najnowszych FW oprogramowanie do youtube, czy link do twittera w menu. taki telefon to przeciez nietylko narzedzie pracy, co z reszta nokia podkreslala dajac od e71 mozliwosc przelaczania pulpitu z prywatnego na pracowniczy i odwrotnie.

  • 0

    15. ~spoko  2010-02-02 15:11:07  host: nat-241.ghnet.pl

    @7 hehe no to faktycznie malutkie zmiany :) ekran dotykowy i wm. Zobacz sobie Samsunga, który klonuje swoje modele zmieniajac plastiki na obudowie:) Jak SE promuje X10 to ludzie piszą, że na co komu taki wypas , jak kompakt w dobrej zapewne cenie to znowu , że nic nowego. BB jest ok, ale taki fon w ofercie też jest świetny.

  • 0

    16.  2010-02-02 15:38:26

    Nie wierzę, pierwszy naprawdę ładny SE!

  • 0

    17.  2010-02-02 15:47:44

    @15 tyle ze e72 miala premiere w pazdzierniku 2009, a ten telefon znajac zycie bedzie dostepny dopiero kolo maja/czerwca (co to jest 8-9 miesiecy) ;) roznice to umts 1900 (a wiec nawet wersja europejska dziala w Stanach), oraz aparat 5mpix (ciekawe czy w SE bedzie aparat z AF - przydaje sie przy robieniu zdjec roznych wydrukow). wm vs. symbian? co kto lubi mnie wm ani grzeje, ani chlodzi. dotykowy ekran czemu nie, ale patrzac po innych telefonach to 2,4" moze byc za malo do komfortowej pracy. polecam porownanie na gsmarena, tam jest szczegolowo rozpisane jak sie maja te 2 modele do siebie. jezeli cena tego SE bedzie wyzsza niz e72 to raczej nikt spoza grona fanow SE/WM sie nim nie zainteresuje.

  • 0

    18.  2010-02-02 16:13:03

    bardzo ładny, szczególnie ten czarny :D a nokia brzydka :>

  • 0

    19. ~frshman  2010-02-02 16:19:17  host: afar163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    śliczny, ale przez WM odpada :(

  • 0

    20. ~Grzesiek Dreambrokers  2010-02-02 21:36:23  host: 82.160.5.34

    Hmm... A już miałem nadzieję że będę miał następcę mojej wysłużonej P1i... A tu zonk... WM i mały ekran ... Buuuuuuuuu Apeluję do SE o nowy model P1i z GPS, i HSDPA oraz lepszą baterią , kto ZA ten ręka w górę. ;-)

  • 0

    21.  2010-02-03 11:54:46

    2.4" to za mało do dotyku. Przy 2.6", jeśli czułość jest za mała, jest ciężko.

Dodaj swoją opinię