Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony CP-F5 i CP-F10L - gdy energii brak

Sony CP-F5 i CP-F10L - gdy energii brak

LuiN 4 Września 2013 09:37

2 0

Sony zaprezentował dwa zewnętrzne litowo-polimerowe akumulatory pozwalające naładować w terenie smartfon czy tablet, a nawet oba na raz. Urządzenia cechują się dużymi pojemnościami.

sony cp f5 Sony CP-F5 ma wymiary 70,4 x 128 x 9,4 mm i masę 156 gramów. Zamontowany w obudowie akumulator ma pojemność 5000 mAh i 1,5 A na wyjściu, co pozwala szybko naładować nie tylko telefon, ale i tablet. Według zapewnień producenta, litowo-polimerowy akumulator zachowuje wciąż aż 90% swojej pojemności po 1000 cykli ładowania. Czas ciągłego ładowania urządzeń zewnętrznych wynosi 2 godziny, a ładowanie akumulatora od zera do pełna trwa 6 godzin.




sony cp f10l Sony CP-F10L ma wymiary 70,4 x 130,6 x 16,5 mm i masę 260 gramów. Kosztem większej masy i grubości dostajemy litowo-polimerowy akumulator o dwukrotnie większej pojemności - 10000 mAh. Tym razem na wyjściu dostajemy aż 3,6 A, jednak podzielone na dwa porty USB po 1,8 A każdy. Czas ładowania urządzeń zewnętrznych z zachowaniem powyższych parametrów to 1,5 godziny. CP-F10L naładujemy do pełna w ciągu 7-8 godzin (zewnętrzna ładowarka) lub 23 godzin (port USB komputera).

Sony CP-F5 kosztuje 42 dolary, a za model CP-F10L zapłacimy 76 dolarów.

Źródło tekstu: Sony, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    1.  2013-09-04 09:56:53

    No i to jest coś! Brawo!

  • -2

    2. ~ziutasek  2013-09-04 09:57:22  host: bga54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czemu nie są dostępne ładowarki "słoneczne" ? Taki smarkofon czy mały tablet dałoby się naładować panelem wielkości zeszytu leżącym na parapecie ? Żadna firma takowych nie produkuje tylko chińskie badziewie jest w sprzedaży ...

  • 0

    3.  2013-09-04 10:04:50

    Jaka innowacyjność :) Jeśli ktoś musi mieć aku z logo SONY pewnie kupi. @2 ładowarki słoneczne (panel wbudowany w telefon) robi np. Kyocera w swoich telefonach. Niestety nawet oni podają że jest to tylko awaryjne źródło ładowania bo czas w jakim ładuje się telefon to lekki kosmos :)

  • 2

    4. ~  2013-09-04 10:11:13  host: user-31-175-158-90.play-internet.pl

    @2 z powodu dupnych parametrów ogniw fotowoltaicznych.

  • 0

    5.  2013-09-04 10:31:06

    Sony CP-F5 w Polsce kosztuje 239zł. Czyli 1 USD - 5,69 zł. Świetny kurs ;) http://www.sony.pl/product/przenosny-zasilacz-usb/cp-f5

  • -5

    6. ~  2013-09-04 10:40:16  host: public-gprs699465.centertel.pl

    Fajnie, fajnie, tylko teraz oprócz podłączenia na noc do ładowarki smartfona trzeba pamiętać o naładowanie dodatkowych baterii. Dlatego taki gadżet przydatny raczej tylko dziwakom typu Les Stroud czy Bear Grylls. Normalny człowiek skorzysta z zapasu energii zgromadzonego w akumulatorze samochodowym lub po prostu z gniazdka.

  • 0

    7. ~gabberek  2013-09-04 10:55:20  host: 217.153.234.81

    @5 przepłacamy, jak za wszystko niestety na Zielonej Wyspie.. :(

  • 0

    8.  2013-09-04 11:02:06

    6, A na podstawie jakich badań stwierdzasz, że tak wygląda norma?

  • 0

    9. ~  2013-09-04 11:50:17  host: cpc11-finc11-2-0-cust437.4-2.cable.virginmedia.com

    fajne, ale polska cena to 75 $ za tą tańszą :)

  • 0

    10. ~  2013-09-04 12:02:27  host: user-5-173-247-49.play-internet.pl

    @8 a wskażesz badania, że jest inaczej?

  • 0

    11.  2013-09-04 12:30:23

    #10 jeżeli sam nie jesteś w stanie udowodnić, że jest tak jak mówisz, to dlaczego ktoś inny ma ci "pokazywać", że tak nie jest?

  • 0

    12.  2013-09-04 13:06:17

    Samsung ma podobną baterię (9000mAh, EEB-EI1CWEGSTD) za ~200zł.

  • 0

    13. ~.aj  2013-09-04 13:12:30  host: 195.27.14.131

    11. Stara taktyka naszych politykow. To nie ja sie myle, to Wy sie mylicie. Udowodnijcie mi, ze to ja sie myle, to pogadamy. Co? Nie potraficie? No to znaczy, ze mam racje, a Wy znowu klamiecie, oczerniacie i w ogole stoicie tam, gdzie stalo kiedys ZOMO :)

  • 0

    14. ~  2013-09-04 13:39:41  host: public-gprs699465.centertel.pl

    @8, LuiN, żadnych badań, rozglądam się wokół siebie i wyciągam wniosek. Norma wg tego to przeciętność, dlatego stwierdzam, że ten gadżet jest dla garstki ludzi.

  • 0

    15.  2013-09-04 13:59:52

    No właśnie... Bo co to znaczy "teren"? Ja dzisiaj w "terenie" byłem np. parę godzin... Gdyby mi się komórka rozładowała, podłączyłbym w samochodzie, którym miałem ze sobą w terenie ;-) A jeśli nie - bo by mi padł akumulator w aucie, to to taki teren, ze ze 3 ładowarki i 10 gniazdek bym znalazł ;-) Tak - to są gadżety dla naprawdę małej garski osób. Sam czasem myślałem, zeby kupić coś takiego - tylko po co?

  • 0

    16.  2013-09-04 19:05:52

    Kiedyś Samsung wypuścił Solara, ładowanego słońcem. Jakoś się nie przyjął.

  • 0

    17. ~  2013-09-08 13:49:25  host: 87-205-233-50.adsl.inetia.pl

    @5,6 U nasz drożej bo Vat ;))

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-107-247.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~marian | 2017-05-26 18:34:36

u nas może to będzie za 10 lat :)


~Hongkong | 2017-05-26 18:31:24

Mamy


Rogi | 2017-05-26 18:28:23

A roam like home w UE mają?


Antyfcb | 2017-05-26 18:23:52

Czekam na odpowiedź Play ☺️


szcuras | 2017-05-26 18:07:52

ee średnio to widze

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę roamingową sieci Orange i nju?

W Orange i nju roaming bez limitu

 

Zobacz wynik | Opinie (16)

Archiwum Ankiet