Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony chwali się cyfrową stabilizacją w Xperii Z5

Sony chwali się cyfrową stabilizacją w Xperii Z5

LuiN 18 Września 2015 09:57

2 4

SteadyShot Intelligent Active Mode - tak nazywa się cyfrowa stabilizacja obrazu dostępna podczas nagrywania filmów Xperiami z serii Z5. Zobaczcie sami ile potrafi.

Technologia, którą pochwalił się Sony nie jest jakąś specjalną nowością. Oferują ją i starsze modele, jak np. Xperia Z3 sprzed roku. Telefon w czasie rzeczywistym stabilizuje nagrywany film, redukując przy tym pole widzenia. Co ciekawe jednak, nie spada rozdzielczość - można nagrywać nawet w 4K.




Zobacz: inne filmy z kategorii

Po obejrzeniu filmu promocyjnego, trudno nie odnieść wrażenia, że Sony mógł jednak wybrać nieco lepsze ujęcia. Zastanawia też rozdzielczość nagrań - dlaczego nie 4K?

Zobacz: Sony ostrzega - nie używaj Xperii Z5 do zdjęć pod wodą
Zobacz: Sony Xperia Z5 - specjalnie dla Bonda

Źródło tekstu: Sony, wł     

Dodaj do:

Tagi: sony | sony xperia z5 | steadyshot

w sumie: 12
  • 1

    1.  2015-09-18 10:30:49

    Strasznie słabo wyglądają te filmiki

  • 0

    2. ~Ja  2015-09-18 11:09:45  host: 89-67-53-217.dynamic.chello.pl

    O 4k raczej nie ma mowy. W końcu musi obciąć krawędzie nagrania żeby to wystabilizować

  • 0

    3.  2015-09-18 11:11:16

    2, Ja - to działa inaczej. 4K to 8,3 Mpix, i te 8,3 Mpix "wędruje sobie" po całej matrycy, z której Xperia zbiera obraz. Stabilizacja w 4K działa w Xperii Z3 bez najmniejszego problemu.

  • 0

    4.  2015-09-18 11:28:48

    @1 nie wiem jak oni mogą się "chwalić" tak tragicznymi filmikami i realizacją całego clipu. To powinno na pierwszym etapie kontroli jakości marketingu zostać zablokowane. Potem się wszyscy dziwią dlaczego Sony nie ma się czym "chwalić" jeśli chodzi o sprzedaż. Ja się nie dziwię.

  • -1

    5. ~F500  2015-09-18 11:29:08  host: n13-06-03.opera-mini.net

    To czym producent chwali się w propagandowym wideo nie interesuje mnie.
    Poza tym przy takiej stabilizacji trzeba korzystać z rękawic kuchennych żeby się nie popatrzyć, bo procesor w xperii Z5 pewnie się gotuje.

  • 1

    6. ~pablos  2015-09-18 11:41:28  host: host-46-151-186-241.interduo.pl

    W Z2 jak włączy się cyfrową stabilizację, to obraz faktycznie jest bardziej stabilny, ale jego jakość leci strzasznie w dół. Jak to jest, że sony mając tak duże doświadczenie w produkcji aparatów i kamer nie potrafi ze swoich matryc wycisnąc tyle co konkurencja.

  • 1

    7.  2015-09-18 12:07:38

    6, pablos - bo Sony jest innowacyjny w sprzęcie, a nie oprogramowaniu, a Apple odwrotnie. Szkoda tylko, że Apple aparaty od Sony kupuje, a iOS-u sprzedać nie chce ;-)

  • 0

    8.  2015-09-18 12:13:00

    @6 to kwestia tylko softu.

  • 0

    9. ~sOnY  2015-09-18 13:30:51  host: agfi241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawe kiedy zacznie się chwalić pękającymi samoczynnie obudowami? A szkoda bo SONY było świetną marką.

  • 0

    10.  2015-09-18 17:51:34

    Samsung Galaxy 6, najnowszy Note, najnowszy iPhone, LG G4, Nokia 1020/1520/930 i zaraz też będą nowe + ewentualnie chińczyki - nie wiem czy Sony wytrzyma to porównanie ;)

  • 1

    11. ~Pablos  2015-09-18 20:19:03  host: 80.54.60.198

    @7, @8 Ja rozumiem że to kwestia softu. Tylko jak to jest ze posiadając Soft do swoich podobno dobrych cyfrowek (napisałem podobno bo nie mam, więc sam nie sprawdziłem tego) ma taki problem z ogarnieciem softu do swoich telefonow. A szkoda bo myślę że i z tej mojej starej z2 by pewnie jeszcze sporo dało się wycisnąć.

  • 0

    12. ~Ja±  2015-09-18 20:31:21  host: n14-04-06.opera-mini.net

    gdyby ktoś z sieci Plus miał nowy ajfonik (ios9) i lubił wysyłać mms-y, to niech wie, że nie da rady.

Dodaj swoją opinię