Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sony chce wszystkich akcji Sony Ericssona?

Sony chce wszystkich akcji Sony Ericssona?

Q! 7 Października 2011 09:13

0 0

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, Sony chce przejąć wszystkie akcje wspólnego z Ericssonem sojuszu Sony Ericsson. Rozmowy na ten temat mają być bliskie końcowi - informuje The Wall Street Journal.

Według magazynu i osoby zbliżonej do sprawy, Sony chce przejąć połowę akcji spółki joint venture, w posiadaniu których jest Ericsson. W ten sposób cały dział komórkowy szwedzkiego producenta miałby się znaleźć w rękach jego japońskiego sojusznika. Po co Sony komórkowy Ericsson?

Według WSJ, Sony chce włączyć Sony Ericssona w swoje struktury i połączyć go z działem tabletów, rozrywki oraz komputerów. W ten sposób miałby obniżyć koszty jego działalności oraz stworzyć sobie możliwość wytwarzania urządzeń bardziej uzupełniających się.
Według analityków, na zakup 50% sojuszu Sony Ericsson ten pierwszy musiałby wyłożyć sumę od 1,3 do 1,7 mld dolarów.

Dla przypomnienia, w II kwartale 2011 roku Sony Ericsson sprzedał 7,6 mln telefonów komórkowych, zanotował przychody na poziomie 1,193 mld dolarów oraz stratę netto w wysokości 50 mln dolarów. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Założony w październiku 2001 roku na zasadach spółki joint venture z inicjatywy Sony Corporation i Ericsson AB sojusz już raz miał zostać rozwiązany, w 2009 roku. Później Ericsson zastanawiał się nad wyjściem z rynku komórkowego, jednak ostatecznie nic z tego nie wyszło - szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: bgr, wsj, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2011-10-07 10:09:34

  Muszą popracować nad jakością, być może po przejęciu przez Sony coś się zmieni. Chociaż po najwyższych modelach już widać progres - Arc czy PlayStation

 • 0

  2. ~like  2011-10-07 11:43:32  host: 178.180.120.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Nowe produkty są naprawdę dobre. Oprócz wyżej wspomnianych jest także super Neo i Ray. Zresztą nowe Mini Pro czy Xperia Active też są wysokiej jakości :) Już nie mogę się doczekać aneksu do umowy w grudniu :)

 • 0

  3.  2011-10-07 22:49:20

  Może jak Sony przejmie telefony komórkowe i będzie je produkował wg swojej mysli technicznej to być może w końcu powieje jakąś świeżością w tych telefonach. Ja miałem 2 telefony SE i póki co nie chcę następnego bo są po prostu nudne te telefony. Menu w każdym SE jest to samo, nic nowego, kompletne zero.. Trzymam kciuki żeby Sony wzięło tę markę w swoje ręce.

 • 0

  4. ~  2011-10-08 14:57:01  host: ip-94-42-6-210.multimo.pl

  To i nazwa by się skróciła - do Sony.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zakaz handlu w niedzielę to dobry pomysł?

Zakaz handlu w niedzielę? Kupujemy w Internecie!

 

Zobacz wynik | Opinie (22)

Archiwum Ankiet