Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak zerwał rozmowy z Karkosikiem

Solorz-Żak zerwał rozmowy z Karkosikiem

sirmark 12 Lutego 2010 11:22

0 0

Zygmunt Solorz-Żak prowadził rozmowy z Romanem Karkosikiem o przejęciu CenterNetu, spółki zależnej NFI Midas - dowiedział się "Parkiet". W czwartek je zerwał.

Zostałem potraktowany w niepoważny sposób. Albo jest wyłączność na negocjacje, albo nie - powiedział Solorz-Żak. Za to Roman Karkosik odmówił komentarza. O rozmowach w sprawie zmian własnościowych w CenterNecie czy NFI Midas obaj panowie do tej pory nie mówili.




O tym, że Solorz-Żak buduje silną grupę telekomunikacyjną, na którą składa się Sferia, Aero2, Mobyland, pisaliśmy w tej wiadomości.

Z CenterNetem, który posiada częstotliwości z zakresu 1800 MHz, Mobyland podpisał w 2009 r. list intencyjny o połączeniu sieci. Docelowo obie spółki chciały budować jednego operatora telekomunikacyjnego w celu oferowania jego klientom mobilnej sieci czwartej generacji (LTE). Finalnie CenterNet podpisał umowę z Aero2 na korzystanie z jej infrastruktury przy budowie swojej sieci w paśmie 1800 MHz. Model RAN sharing zakłada, że CenterNet da swoje częstotliwości, a Aero2 - stacje bazowe, które będzie w całości obsługiwał.

Źródło tekstu: Parkiet, wł     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • -1

    6. ~RS  2010-02-12 12:03:46  host: 188.33.99.103

    Tak Sławek co racja to racja nie ma go co dorabiać.

  • -1

    7. ~  2010-02-12 12:07:52  host: adnf224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 5. mam mu zazdrościć cwaniactwa ? współpracy z ubecją? braku honoru i innych cech które nie licują z postawą normalnego człowiek? człowieku twarz ma sie jedna i tego nie kupisz za 3 czy 4 miejsce w miesięczniku Forbes.

  • 1

    8.  2010-02-12 12:11:53

    @7-powinnes jeszcze dodac (choc nie jest to tematem tej wiadomosci) o tym jak dorabial sie Walter (prezes ITI{tvn}) i praktycznie cala pierwsza 10 Polskich "bogaczy"

  • 0

    9. ~RS  2010-02-12 12:14:50  host: 188.33.99.103

    Zygmunt zawsze gra solo.

  • -1

    10. ~  2010-02-12 12:17:31  host: adnf224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 9 O!!! nie!!!! Nie zgadzam sie!!! świeczki pod murem cmentarnym w Radomiu sprzedawał z kolegami ze wsi.

  • 0

    11. ~  2010-02-12 12:22:01  host: ind138.internetdsl.tpnet.pl

    @8: niestety w Polsce wielkie fortuny prawie zawsze powstały w dziwnych okolicznościach. Przeważnie dana osoba miała kontakty z ubecją. @7: masz rację, że twarz ma się jedną ale juz teraz ci panowie postrzegani są jako potężni biznesmeni i tak zostaną zapamiętani przez historię a o tych kontaktach mało kto lub nawet nikt nie będzie mówił.

  • -1

    12. ~  2010-02-12 12:26:38  host: ind138.internetdsl.tpnet.pl

    Jak zapoznamy się jak powstawały fortuny czołowych biznesmenów polskich, to okazuje się że są bardzo podobne tzn. prawie każdy zaczynał od zera a później jest "luka" w życiorysie a następnie ich kolejne transakcje opiewają już na setki milinów złotych. Kariery niczym w Ameryce od pucybuta do milionera.

  • 0

    13. ~  2010-02-12 12:27:12  host: adnf224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do 11 Czyli co sugerujesz? Mam swojemu dziecku wpajać aby: kłamał,oszukiwał, nie miał honoru? itd...? A wtedy wyjdzie na porządnego człowieka?

  • 0

    14. ~mazł  2010-02-12 12:37:51  host: 195.187.134.90

    Czy mogę prosić o wyjaśnienie ? Z.Solorz jest już właścicielem Mobyland(1800 Mhz)dlaczego więc zależy mu na przejęciu Centernetu (1800 Mhz), czy ma to związek z LTE?

  • 1

    15.  2010-02-12 12:46:04

    Po tym jak zachowuje się Centernet,np. nie budując własnej sieci (ok, jest to porozumienie z Mobyland'em), to wolę, aby ktoś przejął tego opa, choćby Solorz. Marzy mi się, aby częstotliwości Centernet'a kupił P4, bo na pewno to pasmo operatorowi Play by się przydało. Ale pewnie nikt z udziałowców P4 o tym nie myśli, bo pewnie chodzi o kasę. Chociaż w 2005r. P4 miał szansę mieć pasmo GSM/DCS 1800Mhz, ale zrezygnowali, bo podobno chodzi im o 3G. Ale fajnie by było, gdyby P4, tak jak W3, miał powiedzmy "komplet" pozwoleń, nawet gdy kanałów jest mniej...

  • 0

    16. ~  2010-02-12 12:53:12  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    CenterNet zachowuje się od początku nie poważnie. Cały czas się chwalą jakimiś listami intencyjnymi z których nic nie wynika, Plewczyński mówi o usługach których do dziś nie ma np. MMS/WAP/Roaming, do dziś nie można się zolagować do PL 15 i sygnał o zmiejszonej mocy ze stacji Sferia/Aero2/Mobyand jest tylko dla picu. UKE powinno im odebrać częstotliwości których cały czas nie wykorzystują!

  • 0

    17.  2010-02-12 13:06:15

    @1 Solorz bez Karkosika sobie da rade, Karkosik bez Solorza byc moze juz nie... Karkosik nie ma pozycji do wysuwania jakichkolwiek zadan. Po za licencja dzieki ktorej dziala ok. 50 tys. kart sim wRodzinie i umowa z PTC na roaming krajowy nie ma nic, a to jest element wlasnie takich negocjacji. Karkosik zapewne zaspiewal za wysoka cene i mamy pokaz sil. za gora miesiac pewnie znow beda wiadomosci, ze wznowiono negocjacje...

  • 0

    18. ~mazł  2010-02-12 13:10:12  host: 195.187.134.90

    50 tys to było w listopadzie, potem Sugier w CNBC powiedział, że przybywa 1 000 dziennie.

  • 0

    19.  2010-02-12 14:02:42

    niech bedzie nawet te 100 tys. i polowa niech doladowuje konta regularnie (raczej niemozliwe), przy ilosci potencjalnych klientow Solorza to zwyczajnie malo... Jeszcze jak uda mu sie przejac Hawe to bedzie miec juz jakies podstawy do inwestowania w internet via LTE i nietylko. Mozliwosci ma wiele i zbytnio centernetem przejmowac sie raczej nie bedzie.

  • 0

    20. ~mazł  2010-02-12 14:43:10  host: 195.187.134.90

    sądzę że liczba potencjalnych klientów jest podobna,CP ma 3 mln klientów, a rynek skierowany do seniorów ocenia się na 4-5 mln. No i pozostaje otwarte pytanie czy w takim razie do Centernetu nie wejdzie nowy gracz. A to może zmienić konkurencję i utrudnić działanie Z.Solorzowi .

  • 0

    21.  2010-02-12 14:56:32

    @20 CP nie celuje tylko w seniorow. Poki co nastawiony jest na ludzi mniej zamoznych z mniejszych miejscowosci i widac to zarowno po ofercie telewizji (tanio, ale bez fajerwerkow dla wymagajacych) jak i niedawnej ofercie internetu, gdzie otwarcie powiedzieli, ze zalezy im glownie na klientach po za duzymi miastami. Centernet moze tylko konkurowac cenami, bo na dluzsza mete kazdy, kto mial miec telefon juz go ma. CP nie musi walczyc cenowo glownie przez to, ze juz jakas baze klientow ma. laczna ilosc aktywacji platformy satelitarnej to prawie 4mln osob (3,2mln to baza klientow) - wystarczy, ze da swoim abonentom rabat x% na uslugi telefonii i internetu, gdy masz ich telewizje i z pewnoscia ktos sie skusi. na pewno bedzie im latwiej pozyskac klienta niz centernetowi z ojcem dyrektorem i kibicami zuzlowymi (bo chyba tylko oni kojarza sama marke centernet).

  • 0

    22. ~  2010-02-12 15:24:12  host: chello087206123233.chello.pl

    heh przeciez chodziło głównie o wzlot wartosci akcji na giełdzie:> zobaczcie jakie ich spółki zanotowały skoki...

  • 0

    23.  2010-02-12 16:31:29

    do 13: oczywiście , że trzeba kraść oszukiwać i wyzyskiwać , najlepiej jeszcze z literą prawa. Przecież żyjemy w Polsce !!! im wyżej tym lepszy przykład !

  • 0

    24. ~darnok  2010-02-12 19:53:23  host: kista.guest.accome.com

    Uwaga ortogrfaiczna: RAN sHaring a nie sParing. Tu chodzi o dzielenie sie siecia a nie nawalanie się na treningu ;-)

  • 0

    25. ~  2010-02-13 18:41:35  host: 87-205-39-196.adsl.inetia.pl

    ciekawa sprawa - to znaczy ze co niby Solorz nie wiedział ze KRK chce sprzedac czestotliwosci innym ... Hehehe no to dobre... zenuła ;P

Dodaj swoją opinię