Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak zadowolony z testów Internetu HSPA+

Solorz-Żak zadowolony z testów Internetu HSPA+

LuiN 21 Stycznia 2010 20:41

0 0

Zygmunt Solorz-Żak jest zadowolony z testów radiowego Internetu przeprowadzanych przez Cyfrowy Polsat na sieci Sferii oraz Aero 2 i planuje dalsze wielomilionowe inwestycje w dynamiczny rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej - podaje Polska Agencja Prasowa.

Nasz internet działa rewelacyjnie. Istotne jest to, że sprawdza się także na dużych zasięgach, gdyż można odbierać sygnał w odległości nawet ponad 20 km od stacji bazowej - powiedział Solorz-Żak Polskiej Agencji Prasowej.

Internet oferowany jest w technologii HSPA+, która umożliwia pobieranie danych z prędkością do 21 Mb/s oraz wysyłanie danych z prędkością do 5,7 Mb/s. Do końca 2009 roku w zasięgu sieci HSPA+ 850 MHz Sferii i 900 MHz Aero2 (w ramach których Cyfrowy Polsat testuje usługi internetowe) znalazło się ogółem 20 mln Polaków.




W komercyjnej ofercie, która powinna pojawić się jeszcze w I kwartale tego roku, powinny być dostępne modemy WiFi, co pozwoli korzystać z Internetu kilku urządzeniom w domu naraz. W czasie testów dostępne będą tylko dwa modemu USB Sierra Wireless - jeden dla częstotliwości 850 MHz, drugi dla 900 MHz. W I kwartale powinien pojawić się model dualny.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 30
  • 0

    12.  2010-01-21 22:43:34

    A ja Solorza internetu nie kupię za to co zrobił z Polsatem Sport oraz Extra w telewizjach kablowych.

  • 0

    13. ~ahd  2010-01-21 23:03:08  host: chello089079221098.chello.pl

    osobiscie wyciagnalem 18Mbit/s, standardowo chodzi 8-12Mbit/s - pingi spadaja nawet do 30ms !! (zaznaczam - do:)

  • 0

    14.  2010-01-21 23:08:03

    za to ja maxymalnie wyciagnalem niecale 8 a standardowo chodzi ok 2-4. Krakow. Zasieg niestety dużo słabszy, niz mówią mapki. ahd gdzie tyle wyciagnales? i jak daleko od stacji bazowej? (choć u mnie odleglosc nie gra wiekszej roli - i blisko i daleko jest słabo)

  • 0

    15. ~  2010-01-21 23:43:05  host: v09-12.opera-mini.net

    Nie sądzę żeby Cyfrowy Polsat zaofrował lepszy jakościowo internet niż Play Online. Sąsiedzi i większość ludzi z ulicy mają ten zasrany Cyfrowy Polsat i nie wiem co takiego ciekawego Ogladaja, ja mam satelitę n i świadomość, że nie daje zarobić temu Solorzowi !

  • 0

    16. ~a  2010-01-22 01:10:11  host: chello089074132106.chello.pl

    15: Jakie to ma znaczenie czy dasz zarobic Panu X czy Y? Liczy sie to, kto ma lepsza oferte i prawda jest taka, ze najtanszy jest Cyfrowy Polsat i jako jednyny ma wszystkie podstawowe polskie kanaly. Majac C+ lub N moze sie zdazyc, ze bedziesz chcial cos obejrzec (transmisje konkretnego meczu / wydarzenia), bedzie leciec tylko na jakims polsacie i lezysz....

  • 0

    17. ~  2010-01-22 07:32:04  host: v03-16.opera-mini.net

    @15 taa.. Play Offline.. LOL.

  • 0

    18.  2010-01-22 08:33:12

    @15 @16-wlasnie-co za roznica czy dasz zarobic Panu Solorz-Zak czy Walterowi...obaj pracowali jako "agenci" ;) co do tematu-zobaczymy jak sie rozwinie i co na to odpowie Play.

  • 0

    19. ~mirekb  2010-01-22 08:54:51  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    zapraszam w świetokrzyskie,tu jest dużo białych plam..jak słyszałem od znajomych kolo 5Mbs mieli w testach ale z własciwie to topografia terenu najwiecej wnosi do jakosci zasiegu..ba nawet cdma orange nie idzie wiecej niz 300kb/s mimo ze mam nadajnik nie wiecej niz 10km od domu.inwestycje w net sie zwrócą ale najpierw trzeba inwestowac w maszty bo narazie szału nie ma

  • 0

    20.  2010-01-22 08:58:40

    Nie wiem jak im się udało zejść do tak niskich pingów (podawało je wiele osób w tym również redaktorzy telepolis.pl) ale duże brawa dla Cyfrowego Polsatu a raczej dla Aero2 i Sferi.

  • 0

    21.  2010-01-22 09:43:54

    w miescie moze sie wyciagnie 20mb/s poza miastem czy w gorach trzeba by nastawiac sporo masztow a tego nie zrobi nawet Solorz...

  • 0

    22. ~  2010-01-22 09:52:42  host: v08-08.opera-mini.net

    Moim zdaniem nic z tego nie będzie:)

  • 0

    23. ~adek  2010-01-22 10:01:38  host: dth102.neoplus.adsl.tpnet.pl

    15- kupując coś z oferty Grupy Polsat dasz zarobić Solorzowi, coś z grupy TVN dasz zarobić rodzinie Walterów, jak coś kupisz z akcesorii Volkswagena to Kulczyk się wzbogaci itd. Idąc tym myśleniem wykończyłbyś się kolego, jak masz piekarnię, komis GSM czy warsztat samochodowy to dla ludzi tak samo jesteś takim Solorzem czy Walterem.To jest tzw. efekt grabek- wszystko do siebie.. Chyba, że masz na myśli legalność firm Polsatowkich i TVNowskich- zgłoś ich do CBA, agenci zbadają jak dorobili się majątków panowie Solorz i Walter.

  • 0

    24. ~_alf  2010-01-22 12:12:48  host: 188.33.133.130

    Srututu majtki z drutu Ja do testów w Radomsku (oraz około 100 innych testerów) dostałem modem Sierra 306, który obsługuje czestotliwość 850MH a w mojej miejscowości powinien być model Sierra 307 bo czestotliwość w Radomsku to 900MHZ. I testuj tu człowieku internet, którego nie powinno być. Piękny SAMOBÓJ CYFROWY POLSACIE, gratuluję pomysłu, a może chodziło o to, żeby zobaczyć że modemy mogą działać zamiennie, co? Ale ubaw.

  • 0

    25. ~Cazale  2010-01-22 12:45:39  host: public-gprs65980.centertel.pl

    Licze na atrakcyjne stawki.

  • 0

    26. ~paolo  2010-01-22 13:14:16  host: ip-78-30-113-224.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    ja testuję od miesiaca, max co udało się wyciągnąc to 8-9Mb/s, średnio ok 3-5Mb/s co jest wynikiem zadowalającym. Działam bez dodatkowej anteny i zasię jest prawie full. Jedyny problem to limit (150mb+5GB które przy trnasferze 8Mb/s wyczerpałem w pół dnia). Strony otwieraja się szybko i płynnie, bez zacięć. pozdr dla innych testerów :)

  • 0

    27. ~paolo  2010-01-22 13:20:02  host: ip-78-30-113-224.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    niestety ten internet nie za bardzo nadaj sie do ściagania plikow z serwerów typu HotFile lub RapidShare gdyż bardzo mocno "zarywa" podczas ściagania, tzn. ściaga przez 1-2 sek z prędkością 7-8Mb/s a potem przez kolejne kilka sek nie ściaga wogóle :(

  • 0

    28. ~  2010-01-22 14:17:14  host: ip-94-42-55-97.multimo.pl

    I dobrze, przynajmniej nie będą ściągać nielegalnych rzeczy...

  • 0

    29. ~n  2010-01-22 21:02:48  host: heyah20909nc-2.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    28 - gównoprawda, na wymienionych filehostingach stosuje się load balancing żeby nie zamęczyć łącza i serwerów, stąd takie zachowanie.

  • 0

    30. ~C  2010-01-24 10:35:20  host: 188.147.22.47.nat.umts.dynamic.eranet.pl