Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak porządkuje aktywa, Midas przejmuje Aero2

Solorz-Żak porządkuje aktywa, Midas przejmuje Aero2

WitekT 19 Września 2011 12:26

0 0

Zygmunt Solorz-Żak rozpoczyna konsolidację swoich aktywów telekomunikacyjnych. NFI Midas przejmie Aero2 za 548 mln zł, czyli 36% poniżej szacunkowej wartości.

Midas samą infrastrukturę Aero2 wycenił na około 208 mln zł. W celu sfinalizowania transakcji i pozyskania środków na rozbudowę sieci, Midas planuje przeprowadzenie emisji akcji z prawem poboru. Ostateczna wielkość emisji, która ma zakończyć się do końca roku, będzie zależała od wypracowanego scenariusza inwestycji infrastrukturalnych.




Midas planuje, że w ciągu 1-3 lat pokryć zasięgiem swoich sieci teren całego kraju. Przypomnijmy, że NFI Midas jest właścicielem Mobylandu i CenterNetu - operatorów budujących sieć LTE na 1800 MHz, z której komercyjnie korzysta już Cyfrowy Polsat, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    2.  2011-09-19 12:37:58

    I skończy się net za free dla biedaków haha!

  • 0

    3.  2011-09-19 12:42:09

    Nie ma to jak logiczne myślenie, ech... Koncesja się raczej nie zmieni.

  • 0

    4. ~luki  2011-09-19 12:45:43  host: ip-99-048.smtvsat.pl

    czyl cyfrowy polsat LTE jest od Rydzyka?

  • 0

    5.  2011-09-19 12:49:35

    "o czym szerzej pisaliśmy w . (WitekT)" - chyba brak linka ;)

  • 0

    6. ~  2011-09-19 13:01:42  host: afij63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No jak zaczną się porządki w Plusie to dopiero będzie.

  • 0

    7.  2011-09-19 13:02:03

    tommecki: fixed, dzięki! :-)

  • 0

    8. ~Ktuś  2011-09-19 13:36:49  host: 212.160.172.70

    @2 Panie 4G, znowu udowadniasz swoją niewiedzę i specyficzną logikę rozumowania. Obojętnie do kogo należy Aero2, zobowiązania jakie wzięło na siebie Aero2.

  • 0

    9. ~  2011-09-19 13:54:10  host: 212.160.172.70

    Hehehe! Dobre!!! ;-D

  • 0

    10.  2011-09-19 14:40:28

    Znowu emisja? Przecież była dwa miesiące temu.

  • 0

    11.  2011-09-19 15:05:14

    8@ W Aero2 max. to 512 kbit/s po roku, w Play bez zobowiązań mam od razu 1 Mbit/s do tego noce bez limitu 9 godzin. Nie tyle lat się męczyłem z EDGE gdzie nic nie można było zapuścić radio, YT, Torrent.

  • 0

    12. ~Ktuś  2011-09-19 15:28:44  host: 212.160.172.70

    I znów, bo ma piernik do wiatraka? Najpierw się cieszysz z niewiadomo czego, teraz znowu nachalnie tokujesz jaki to Twój internet w Play dobry. Gratuluję, nie zaprzeczam, to dobra usługa, kilku znajomych korzysta. Ale ile płacisz? Nie każdemu potrzebny net z limitem, ani nie każdemu chce się zostawiać komp na noc. Wolę zapłacić tyle za łącze kablowe, i nie martwić się żadnym limitem, i prędkości znacznie lepsze.

  • 0

    13.  2011-09-19 16:22:01

    12: Nie każdy na wsi ma linie TP czy radiówkę i nie każdy może chcę się wiązać umową na lata.

  • 0

    14. ~  2011-09-19 16:25:36  host: z33-12.opera-mini.net

    13, a po co na wsi linia tel i w ogole łącznosc? Oni mają pracowac w polu i produkowac zywnosc dla nas w miastach. Jak dostaną dostep do technologii, to bedą mniej wydajni w polu a przeciez nie o to chodzi.

  • 0

    15.  2011-09-19 16:29:25

    14: Ze swoim myśleniem daleko zajdziesz na pewno...

  • 0

    16. ~ala  2011-09-19 19:16:20  host: public-gprs70742.centertel.pl

    UKE tego nie widzi? ładnie sobie Pan Solorz paczki częstotliwości kumuluje..

  • 0

    17. ~  2011-09-19 19:44:14  host: apn-77-114-49-112.dynamic.gprs.plus.pl

    #16 właśnie jak to można przejąc firmę 36% poniżej wartości .Czy na machloje Solorza nikt nie zwraca uwagi ?

  • 0

    18.  2011-09-19 19:48:44

    17: no ale jeżeli ktoś (Solorz) sprzedaje firmę poniżej jej wyceny podmiotowi, którego nie jest wyłącznym właścicielem, to gdzie tu przekręt? A tak patrząc nawet jako nieekonomista, to te 350 baniek za 900 MHz i sprzęt to nie jest zła cena...

  • 0

    19. ~Ostap  2011-09-20 08:26:28  host: c154-28.icpnet.pl

    I dzięki gromadzeniu częstotliwości zasięg i dostępność Internetu LTE obejmą całą Polskę za jakiś czas. Dawno nie było w kraju tak dynamicznego rozwoju w branży telekomunikacyjnej a na zwolnienie się nie zapowiada. I bardzo dobrze. Przynajmniej dzięki CP nie jesteśmy w tyle z technologiami.

  • 0

    20. ~gosc  2011-09-20 21:22:52  host: ip95.elektrosat.pl

    taka sprzedaż raczej z punktu widzenia klientów nie zmieni wiele. Aero pozostanie przy swojej ofercie.. Fakt, że zmiany u każdego operatora są także wymuszane przez postęp technologiczny np. internet mobilny spopularyzował się tak, że jest dodawany np. w pakiecie Freedom + Free, albo znoszone są limity na transfer w nocy.

  • 0

    21. ~olek olek  2011-09-26 20:51:08  host: 89-77-236-112.dynamic.chello.pl

    niech sie zaczna w plusie porzadki, bo jak sobie w killibillu porownałem oferty to mi slabo wypadl mój koachany operator :/

Dodaj swoją opinię