Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak: pieniądze z Cyfrowego Polsatu na LTE, a nie Polkomtel

Solorz-Żak: pieniądze z Cyfrowego Polsatu na LTE, a nie Polkomtel

WitekT 17 Czerwca 2011 13:06

0 0

Środki pozyskane ze sprzedaży akcji Cyfrowego Polsatu zostaną przeznaczone na budowę sieci LTE, a nie przejęcie Polkomtela - poinformował Zygmunt Solorz-Żak. Dodał, że środki przeznaczone na ewentualną akwizycję telekomu są już zabezpieczone na kontach bankowych i w postaci kredytów.

Obecnie Solorz-Żak pośrednio i bezpośrednio ma około 79% głosów na walnym zgromadzeniu Cyfrowego Polsatu. Szerzej o planach sprzedaży części akcji Cyfrowego Polsatu pisaliśmy w tej wiadomości.




W przypadku przejęcia Polkomtela najważniejsza będzie poprawa jego konkurencyjności. Wejście telekomu na warszawski parkiet uległoby wówczas przesunięciu. (...) W przypadku akwizycji na początek trzeba wykonać wszelkie możliwe działania, żeby dorównać konkurencji. Na rynku działają operatorzy, których sieci będą miały koszty o kilkadziesiąt procent mniejsze niż Polkomtela - powiedział Solorz-Żak.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 4

    21.  2011-06-17 14:52:34

    @20 ale to sama prawda. boli Cie, ze czlowiek lansowany na magnata i wybawce Polskich mediow nie jest taki czysty jakby sie moglo wydawac? nonstop bylo pisane na Michnika, Walterow i innych, a Solorz byl "czysty".

  • 0

    23. ~toms  2011-06-17 14:56:26  host: avd196.internetdsl.tpnet.pl

    20 - zobaczymy, jak daleko zajedziesz na wspaniałomyślności, skoro konkretne argumenty nazywasz dyrdymałami. Zgadzam się z przedmówcami, że sprzedaż Plusa Solorzowi, to zastój i regres oferty.

  • 2

    24. ~:)  2011-06-17 14:57:08  host: bsv195.neoplus.adsl.tpnet.pl

    grupa telenor ma 200 milionów klientów :) w Indiach pakistanie Norwegii Szwecji Węgrzech www.telenor.com

  • 1

    26. ~Karol  2011-06-17 15:09:22  host: aada163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    thonka: kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień...nie wiem jak naiwnym trzeba być by uważać, że są ludzie bez skazy...kto chce niech sobie Solorza bojkotuje ale niech nie wylewa tu swojej zawiści...

  • 0

    27. ~toms  2011-06-17 15:09:29  host: avd196.internetdsl.tpnet.pl

    25 - uważaj, jak przyjdzie cudzoziemiec. On to dopiero da super oferty, naiwniaku.

  • 2

    28.  2011-06-17 15:11:57

    toms (27), nie wiem - da albo i nie da... Śmieszy mnie tylko takie upieranie się przy "polskiej marce", dla samej polskości. Oferta Plusa jaka jest, każdy widzi. Gorzej to już chyba raczej być nie może. ;-)

  • 2

    30.  2011-06-17 15:26:58

    Z takimi cenami internetu to kariera murowana.

  • 2

    31. ~czesiek :)  2011-06-17 15:59:09  host: user-46-113-40-202.play-internet.pl

    z cenami i przede wszystkim limitami przyszłość będzie aż oślepiać :)

  • 1

    32.  2011-06-17 16:07:19

    @26 zawisci? bo ma pieniadze? jak ktos krytykuje kogos bogatego to odrazu musi byc to zawisc czy zazdrosc? dziwne masz wartosciowanie krytyki, jak z reszta wiekszosc, ktora broni "Polskiego inwestora". czlowiek ten od lat jest obecny na rynku mediow i telekomunikacji, i mimo sukcesu samego polsatu (nie mylic z cyfrowym polsatem) i grupy tych kanalow, to po samym cyfrowym polsacie widac, ze chodzi o jak najwieksze wycisniecie z ludzi kasy nie dajac od siebie nic ponad miare. przejal wiele spolek telekomunikacyjnych i wszystkie oprocz Sferii praktycznie "spia". oby tylko mial pieniadze by inwestowac w plusa (rowniez inwestycje odtworzeniowe, bo gdzieniegdzie sprzet niedomaga), a nie bedzie doic tego co zastal, by pozniej sprzedac.

  • 1

    33. ~pimpa  2011-06-17 16:07:35  host: aais55.neoplus.adsl.tpnet.pl

    LTE ma przyszłość i powinniśmy się cieszyć, że ktoś w Polsce zdecydował się na jego wprowadzenie. I tak oto Polsat przeważnie krytykowany inwestuje mocno i to zarówno w inetrnet jak i telekomunikację. Kto wie może za parę lat wywinduje się na czołówkę polskich firm telekomunikacyjnych tak jak to było z platformą TV.

  • 0

    34. ~Karol  2011-06-17 16:21:47  host: aada163.neoplus.adsl.tpnet.pl

    thonka: stanąłeś murem za "kolegą z Radomia" (czy jak on tam miał), a ja już mam dość tej polskiej mentalności, która wszystkim, którym się powodzi przypina łatkę łajdaka i złodzieja. Wolałbym by ludzie sami pomyśleli co zrobić by poprawić swój los, a nie manny z nieba oczekują i wystają pod urzędami pracy po zasiłki...a jak ktoś jest niezadowolony ze swojego pracodawcy to powinien stworzyć dla niego konkurencję, a nie siedzieć i narzekać...nikt u siebie żadnego pracownika na siłę nie trzyma...każdy ma to, na co się godzi.

  • 2

    35. ~  2011-06-17 16:26:54  host: z29-07.opera-mini.net

    karol, jak soloz tworzyl swoj biznes to koledzy troche przyblizyli. Nie kazdy chce tak postepowac chociaz wiekszosc chcialaby takiej fortuny sie dorobic.

  • 2

    36.  2011-06-17 16:38:34

    @34 jakiej polskiej mentalnosci? czy pisanie o faktach, ze ktos sie dorobil na kapowaniu czy przekretach nalezy zamiatac pod dywan? czy ja narzekam, ze mu sie powiodlo a mi nie? pisze o faktach, a te sa brutalne. to, ze Ty sie przyczepiles kwestii zarobkowych, "bo on ma a Ty nie i pewnie mu zazdroscisz" nie ma tu nic do rzeczy. nie zadzroszcze mu i nigdy nie zadroscilem. widze jestes z tych probuje tylko przedstawic swoje zdanie co mysle o przejeciu przez niego Polkomtelu. sam za to mam dosc dopatrywania sie w nim zbawcy dla Plusa, bo patrzac po jego obecnych biznesach jest o malo prawdopodobne. tylko i az tyle. jedno mnie tylko smuci - tacy jak on w majestacie prawa transferuja gigantyczne pieniadze, ktore mogly zostac w kraju, a jak maly przedsiebiorca (do czego tak zachecasz_ bedzie chcial zrobic cos podobnego to mu sie wali takie kary, ze do konca zycia sie nie podniesie. i zupelnie nie rozumiem po co sa te twoje docinki o zasilkach, urzedach pracy itp. jest to w ogole nie na temat.

  • 0

    37. ~Polak Mały  2011-06-17 16:48:59  host: 80.48.17.122

    Niech polski inwestor kupi Polkomtela!

  • 2

    38. ~tkubon  2011-06-17 21:38:37  host: p549BC7BF.dip.t-dialin.net

    Solorz może jest jaki jest, ale swój. Myślicie, że zagraniczni to są wszyscy kryształowi i nie żadne przekręciarze. Oj dzieci neostrady

  • 0

    39.  2011-06-18 02:06:54

    Jeśli LTE miałby być taki dochodowy to wszyscy liczący się gracze dawno by już inwestowali w LTE. Ale zauważcie, że tylko Polsat tak bardzo i z uporem maniaka próbuję ta technologię lansować. Pytanie - dlaczego? Myślę, że w tej całej sprawie jest jakieś drugie dno i poza tym co wypływa do mediów są jeszcze jakieś rzeczy o których po prostu nie wiemy.

  • 1

    40. ~  2011-06-18 10:17:48  host: z24-04.opera-mini.net

    39, zadne drugie dno. Oni nie mają innego wyjścia. Przeciez oferta telefonii cp pomimo asymetri jest załosna. Wogole sie nie licza na rynku. Jedyna szansa to byc krok przed w3 i miec cos, czego inni nie mają. Mnie niepokoi, ze solorz bedzie miał tak duze zasoby radiowe. Ten inwestor nie ma zadnej dobrej oferty i z plusem zrobi to samo

  • 2

    42. ~ccc  2011-06-18 15:00:29  host: user-46-113-2-218.play-internet.pl

    Jak nie wojsko blokuje częstotliwości, to znów polsat wszystko przejmuje, Polsce zawsze z internetem wiatr w oczy, znowu się ceny rozwój i jakość na parę lat przyblokują

  • 0

    45. ~fejst  2011-06-30 02:37:35  host: 89-76-150-170.dynamic.chello.pl

    Co im z tej prędkości przy tak marnym zasięgu i limitach. Na wsiach i tak jedynym ogólnodostępnym szybkim internetem pozostaje Orange w CDMA. Zważywszy, że teraz można mieć go taniej w pakiecie z enką to CP może się obudzić z ręką w nocniku i wyrzucić kupę kasy w błoto. W mieście ludzie mają telewizję i szybki internet po kablu i nie potrzebują tak CP.

  • 0

    46. ~Jam  2011-07-01 22:29:17  host: user-46-113-240-149.play-internet.pl

    45: Typowe podejscie osoby która uzywa jedynie internetu "po kablu" lub cdma... Chyba oczywista rzecza jest to ze internet bezprzewodowy jest dla osob czesto podrozujacych i pracujacych via internet. Osobiscie posiadam kilka mozliwosci polaczen. Szerokopasmowe, wi-fi i modem bezprzewodowy. Do pracy sie przydaje wszystko gdy potrzeba jest.

Dodaj swoją opinię