Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak o Barcelonie: wszystko stoi pod znakiem LTE

Solorz-Żak o Barcelonie: wszystko stoi pod znakiem LTE

WitekT 2 Marca 2012 10:11

0 0

Szybki Internet i usługi wideo zatrzymają spadek przychodów Polkomtelu. Potem połączą się sieci sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu - mówi Zygmunt Solorz-Żak cytowany przez Dziennik Gazetę Prawną.

Biznesmen uważa, że usługi transmisji danych staną się tak powszechne, jak telefonia komórkowa w technologii GSM. Chce wprowadzić szybki Internet pod strzechy, oferując dostęp w tych miejscach, które były dotychczas pomijane przez operatorów.

Całe targi poświęcone są praktycznie LTE. Nowe telefony, tablety, aplikacje, jest wiele rozwiązań, które chcemy wprowadzać w ramach naszej oferty internetowej - mówi Solorz-Żak spotkany w Barcelonie.




Miesiąc temu Plus zaczął oferować pierwszy tablet LTE od Samsunga. Jak mówi Solorz-Żak, sprzedaje się jak świeże bułeczki. Polkomtel pracuje też nad odpowiedzią na oferty Play.

Na razie problemem jest brak telefonów, które pozwalałyby na automatyczne przechodzenie z transmisji danych w LTE na usługi głosowe w GSM. Dostawcy obiecują, że w tym roku uda się wprowadzić odpowiednie aparaty - mówi biznesmen.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    7. ~  2012-03-02 11:04:26  host: blv241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Źle jak jeden człowiek ma tyle w swoim ręku i źle jak widzi-mi-się tego kogoś wpływa na funkcjonowanie wielu firm. Nie podoba mi się to, ten człowiek jest tak zapatrzony w swoje, że nie widzi oczywistych wad. LTE w moim mieście 5 km od nadajnika, a w praktyce oznacza to, że zasięgiem pokryte jest jedynie pół miasta i kilka okolicznych wsi. 1/3 terenu to las. Zresztą proszę sobie wpisać "chełm" w szukarce tej mapy: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/internet/mapa-zasiegu.cp Limity jeszcze przebolę, biorąc pod uwagę duże, darmowe pakiety nocne, ale zasięg skutecznie mi uniemożliwia choćby spróbowanie tej technologii. Mieszkam w blokowisku nie objętym fioletowym polem.

  • 0

    8.  2012-03-02 11:05:08

    Zakrza: aż tak głęboko tego nie analizowałem... Ale to nie bedzie tak, że jednocześnie bedziesz w LTE i 2G/3G.

  • 0

    9.  2012-03-02 11:10:34

    No proszę. Nie sądziłem, że ta nowoczesna technologia jeszcze jest tak niedopracowana.

  • 0

    10.  2012-03-02 11:13:36

    Między LTE a 2/3G nie ma płynnego przejścia. Telefon musiałby się rozłączyć i połączyć jeszcze raz, połączenie w między czasie byłoby zerwane. Pytanie na ile szkodzi to przy dacie takie krótkie zerwanie łączności. Przy głosie to jest nie do przyjęcia i dlatego dopóki problem nie zostanie rozwiązany to smartfony z LTE nie mają większego sensu.

  • 0

    11.  2012-03-02 11:20:11

    Zakrza: tak bym tego nie określił. Technologie GSM i UMTS były projektowane z założeniem rozmów głosowych jako priorytet, a transmisji jako dodatek. To zawsze rodzi kompromisy. LTE było od samego początku projektowane jako sieć stricte IP, do transmisji. Głos najpierw pojawi się jako VoIP (prawdopodobnie w tym roku), a "pełne" VoLTE w 2013 roku. Nie ma "ciśnienia" w tej kwestii, bo LTE powinny być w pierwsze fazie budowy "sprzedawane" jako sieci dla modemów i tabletów, a dopiero za jakiś czas, kiedy będą miały odpowiednio duży zasięg, jako sieci do wszystkiego. LTE w smartfonach to raczej rodzaj "gorączki złota" i wyścigu marketingowo-technologicznego, o czym pisałem w newsie z Barcelony (jeszcze wisi jako news dnia).

  • 0

    12. ~borys  2012-03-02 12:03:17  host: user-94-254-132-93.play-internet.pl

    Jakoś póki co nie ciągnie mnie do lte drogie urządzenia i ich stosunkowo niewielka dostępność, zresztą na chwile obecna w heyah prędkość na poziomie 4000 kbps w zupełności mi wystarcza.

  • 0

    13. ~rrfvg  2012-03-02 12:04:46  host: user-164-127-231-13.play-internet.pl

    Może Solorz jeszcze coś zrobi z tego plusa. Szkoda by było bo to duża sieć z kilkunastoletnim doświadczeniem a tak niefortunnie była zarządzana np. kilka różnych dziadowskich rozwiązań samego tylko billingu w sim+. Takich wpadek jest tam więcej nie mówiąc o kilkunastu odsłonach tej samej promocji. Może nowy szef zreformuje tą skostniałą bizantyjską strukturę.

  • 0

    14. ~gonzo  2012-03-02 13:24:53  host: proxy52.messagelabs.net

    LTE pod strzechy... heh.. ja bym chciał miec stabilne GSM... (8km od Krakowa): plus 1-2 kreski, play 2-3 kreski, ale w obu przypadkach rozmowa możliwa tylko przy jednym oknie i bardoz często przerywana, era/idea praktycznie zero zasięgu...

  • 0

    15. ~mirekb  2012-03-02 13:28:24  host: apn-77-114-118-229.dynamic.gprs.plus.pl

    lte..nasz region jesli idzie o czestotliwosci jest chyba jednym z najbardziej ,jeszcze,nieuporzadkowanym.zygmunt przeliczyl ze taniej wyjdzie z 1,8GHz na poczatku a u900 zasiegowo na wies.2,6 tez jest ale chyba do innych zastosowan to będzie i to za 2-3 lata,zas z 800 ciekawe jak zaszaleją.terminal o wszystkich pasmach 800/900/1800/2100/2600 (gsm/3g/lte) wydaje sie dzis futurologia,jednak jesli by sie pojawil to chyba z kosmicznymi cenami.ktos na tym zarobi

  • 0

    16. ~minus gsm  2012-03-02 13:56:53  host: public28232.xdsl.centertel.pl

    Polkomtel pracuje też nad odpowiedzią na oferty Play. Wątpie aby wprowadził w simplusie np: stan darmowy lub pakiet 600 smsów do wszystkich sieci. W abo jest to możliwe ale simplusa mają w d.........! .

  • 0

    17.  2012-03-02 14:57:26

    ludziom naprawde nie jest potrzebne LTE w tej postaci jaka jest prezentowana przez ZSZ - co komu po megaszybkim internecie, gdy mu sie limit konczy w polowie miesiaca? placenie "frycowego" tylko po to by moc sie pochwalic laczem 100mbit IMHO jest naiwnoscia. dodatkowo oferta urzadzen jeszcze dlugo bedzie mala, a ich ceny wyzsze niz tych z chocby HSPA, a zeby ogladac strony (co czyni zdecydowana wiekszosc internautow) w zupelnosci wystarczy nawet stabilny HSDPA 1,8...

  • 0

    18. ~BrK!  2012-03-02 15:51:13  host: 78.9.84.121

    Przed LTE jeszcze długa droga. Zauważcie jak hucznie było z LTE oferowanym przez Telię w Szwecji - teraz cisza.

  • 0

    19. ~klamca  2012-03-02 17:03:56  host: z27-06.opera-mini.net

    solorz to notoryczny klamca. LTE wcale sie nie sprzedaje. Podobnie jak tablet. Kto przyjmuje jego slowa za pewnik ten glupiec. On nigdy jeszcze nie powiedzial prawdy. Nie ma sensu go cytowac bo chlop guzik wie.

  • 0

    20. ~klamca ma zielone jajka  2012-03-02 18:09:48  host: z45-12.opera-mini.net

    w calej rozciaglosci panie 19. W calej rozciaglosci a klienci uciekaja. :(

  • 0

    21. ~BrK!  2012-03-02 21:47:33  host: 78.9.160.15

    Nie widzę wielkiego parcia na LTE - to oczywiste, bo istnieje pojęcie przesycenia rynku.Dzisiaj praktycznie - każdy kto chciał mieć Internet już go posiada i płaci za niego nieduże pieniądze. Wpychanie ludziom na siłę usług LTE skończy się dumpingiem cenowym lub sprzedażą poniżej kosztów utrzymania.

  • 0

    22. ~  2012-03-02 22:29:42  host: t18-12.opera-mini.net

    Mi pełne hspa+ w zupełności wystarcza i tak mam limit do 512 kb/s BDI

  • 0

    23. ~Słoneczny  2012-03-03 16:31:38  host: 87-207-193-15.dynamic.chello.pl

    Raczej większe zamieszanie spowoduje tuning ofertowy, niż ten szybki internet od Solorza.

  • 0

    24. ~wolnu!!!  2012-03-03 18:31:17  host: z59-01.opera-mini.net

    jaki szybki internet! upload mam niecaly megabit. oddalem to badziewie po 4 dniach testu. solorz to oszust.

  • 0

    25. ~mar  2012-03-04 15:20:17  host: apn-95-40-70-136.dynamic.gprs.plus.pl

    Cale to LTE to jedno wielkie *** - mam iplusa i wedlug sieci Plus jestem w zasiegu - tak ale EDGE. Predkosc oststnio spadla masakrycznie

  • 0

    26. ~oruand  2012-03-05 14:26:13  host: fbd123.internetdsl.tpnet.pl

    Solorz Żak działa pod znakiem LTE i telewizji mobilnej - dlatego Cyfrowy Polsat i Plus wyróżnia się na tle reszty konkurencji, która ani myśli stanąć twarzą w twarz z XXI wiekiem.

Dodaj swoją opinię