Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak - nowe inwestycje tylko w telekomunikację

Solorz-Żak - nowe inwestycje tylko w telekomunikację

LuiN 27 Stycznia 2010 18:11

0 0

Mająca prawie 110 tys. klientów Sferia przestanie zdobywać klientów detalicznych i stanie się hurtownikiem. Od sprzedaży detalicznej będzie Cyfrowy Polsat. Solorz-Żak nie jest zainteresowany żadną nową branżą - skupi się na telekomunikacji. Jego głównym celem jest sprzedaż kolejnych usług swoim 3,2 mln abonentów - podaje Rzeczpospolita.

W tym roku Sferia będzie miała dodatni wynik finansowy - obiecuje Zygmunt Solorz-Żak. Nic to jednak dziwnego biorąc zeszłoroczne podniesienie kapitałów o około 0,5 mld zł. Pieniądze pójdą na rozbudowę sieci HSPA na częstotliwości 850 MHz i 900 MHz, we współpracy z Aero2.




Docelowo Sferia będzie oferować hurtowy dostęp do infrastruktury telekomunikacyjnej. Tym samym Sferia nie będzie już budować własnej sieci sprzedaży detalicznej i skupi się na inwestowaniu w infrastrukturę sieci. Jej obecni klienci detaliczni nie będą jednak przenoszeni do Cyfrowego Polsatu.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    1. ~  2010-01-27 18:16:29  host: v11-09.opera-mini.net

    Ja tam nie sądzę żeby u mnie był net z Cyfrowego Polsatu mimo że mam cp to zanim oni coś zrobią to może tp wkońcu coś tu zbuduje bo podlasie to tragedia :)

  • 1

    2.  2010-01-27 18:29:30

    Błąd w "dodatki".

  • -1

    3. ~  2010-01-27 18:38:58  host: f143-061.opera-mini.net

    Skoro zamykają projekt sferia na terenie całego kraju dla każdego klienta detalicznego i zostanie tylko polsat mvno dla klienta indywidualnego i ta oferta jest skierowana tylko głównie do posiadaczy telewizji CP to marnie widzę te oferty na nadajnikach sferii i aero2. Jak zwykle za co bierze się solorz to robi machlojki finansowe i w efekcie wszystko psuje..

  • 1

    4.  2010-01-27 18:41:24

    Rogi - dzięki!

  • -1

    5. ~Aster  2010-01-27 18:52:23  host: chello089077164150.chello.pl

    Znaczy się, iż Sferia zniknie z rynku jako marka? Zostanie wieśniacki Cyfrowy Polsat? Błąd z ich strony.

  • 1

    6. ~  2010-01-27 19:02:42  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Nie podoba mi się to! Najpierw okazało się że Aero2 nie wniesie własnej oferty na rynek, teraz okazuje się że tak samo będzie z Sferią... A co z Mobylandem który z kolei nalezy do Aero2 ? Hurtownik pasma 1800 dla CenterNetu ? Zamykanie się w ofercie dla klientów Cyfrowego Polsatu (głupio brzmi ta nazwa) to zła decyzja... Solorzu! Nie idźcie tą drogą!

  • 1

    7. ~  2010-01-27 19:08:39  host: 46-dzi-10.acn.waw.pl

    Pełny wywiad z Solorzem na rpkom.pl

  • 0

    8. ~c  2010-01-27 19:48:24  host: 188.146.108.226.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Z nadzieją czekam na HSPA w moim domu

  • 0

    9. ~  2010-01-27 19:59:04  host: f142-048.opera-mini.net

    Do 7: przeczytałem uważnie rozmowę z solorzem na rp.kom.pl i niestety nie ma żadnej pomyłki. Solorz chce rozwijać ofertę detaliczną kosztem sferii. Sferia ma być tylko hurtownikiem. Jednak solorz jednocześnie twierdzi że nie wie czy warto z kimś się dzielić jego własną infrastrukturą. I nadajniki sferii będą puki co tylko dla polsatu. Aero2 zaś twierdzi solorz to nie jego firma więc nic nie wie.

  • 0

    10. ~  2010-01-27 20:07:11  host: f142-074.opera-mini.net

    9cd:solorz twierdzi że razem sferia z aero2 budują infrastrukturę bo tak jest po prostu taniej.Ma umowę na wykorzystywanie infrastruktury aero2 bo aero2 jest hurtownikiem który podpisuje umowę z każdą zainteresowana nią firmą.Puki co są pierwsi.Solorz nie zamierza kupować aero2 ani playa.Ogólnie po tej rozmowie wiemy tylko tyle że solorz uśmiercić zamierza jako detaliste sferie czyli konkurenta CP

  • 0

    11. ~ROGER  2010-01-27 21:48:34  host: drl174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ludzie czy wy zdajecie sobie sprawę, że kupując produkty i usługi z Polsatu dorabiacie i tak jaż kure...o bogatego Solorza ? Przydałby się tu Robin z Sherwood, zabrałby bogatym świniom 3/4 majątku i dał uczciwym ludziom.

  • 0

    12. ~yet  2010-01-27 21:50:47  host: 77-254-253-232.adsl.inetia.pl

    Kombinacje alpejskie. Zobaczymy co z tego wyniknie. Powoli się rozbudowują ale jednak oferty konkretniej nie mają.

  • 0

    13. ~wosq  2010-01-27 22:01:54  host: v03-15.opera-mini.net

    Solorz-Żak ma nosa. Jednak powienien swoje usługi telekomunikacyjne zaoferować nie tylko 3,2 mln abonentów Cyfrowego Polsatu, ale wszystkim - kto tylko chce ! Wtedy wygra, lub będzie bliski wygranej.

  • 0

    14. ~KungPao  2010-01-27 22:36:30  host: hmg10.internetdsl.tpnet.pl

    Jezeli wszystko pojdzie zgodnie z planem to bardzo szybko Cyfrowy Polsat wyrosnie na giganta medialnego w Polsce. Sam mam satke od CP i nie powiem jest mi na reke takie poszerzanie uslug.

  • 0

    15.  2010-01-27 22:36:49

    6: od dawna mówiło się o tym, że Sferia zostanie wycofana z rynku detalicznego.

  • 0

    16. ~nick  2010-01-27 23:43:40  host: heyah20909nc-1.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    13. ~wosq - tylko jeżeli powineła by sie mu noga to mogłby stracić, skupiając sie wyłacznie na telekomunikacji. Rozsądny byznezmen mimo wszystko inwestuje na wielu frontach, o ile ma środki.

  • 0

    17. ~Wiktor  2010-02-01 22:24:00  host: edb127.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Cyfrowy polsat ma dobrze przemyślaną strategię. testy mobilnego netu wypadły pozytywnie więc już dziś uruchomilii usługę komercyjne. Zapowiedź telefoni stacjonarnej a co za tym idzie internetu dsl już w tym roku. Polsat ma szansę stac się w pełni multimedialnym potenetatem w Polsce.

Dodaj swoją opinię