Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak ma zgodę na przejęcie Sferii

Solorz-Żak ma zgodę na przejęcie Sferii

sirmark 22 Września 2008 17:24

0 0
Zygmunt Solorz-Żak może przejąć kontrolę nad spółką Sferia. W ocenie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsmentów koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na rynkuPo przeprowadzeniu postępowania UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Zygmunta Solorza-Żaka kontroli nad spółką Sferia. Przejmujący jest m.in. właścicielem większościowym Telewizji Polsat, Invest Banku, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Polsat oraz platformy cyfrowej - spółki Cyfrowy Polsat, która udostępnia klientom indywidualnym programy radiowe i telewizyjne rozprowadzane drogą satelitarną w ramach płatnych pakietów. Cyfrowy Polsat uruchomił w ostatnich miesiącach także usługi telefonii komórkowej. Drugi uczestnik postępowania - Sferia - świadczy usługi telekomunikacyjne, transmisji danych i dostępu do Internetu.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes UOKiK ustalił, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku przez któregokolwiek z jej uczestników.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 2
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~ZICO  2008-09-22 19:00:16  host: inet20908nh-3.eranet.pl

  I wszystko jasne: po co nasz magnat miał mieć "marne" 48% udziałów w PTC skoro może mieć swoją własną spółkę i zarabiać znacznie więcej (po wcześniejszych inwestycjach w tę spółkę oczywiście), a ERA poszła do Niemców i już.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2008-09-22 23:58:08

  to troche skomplikuje udzial cyfrowego polsatu w przetargu na 900tke, czestotliwosc sferii dzialaja w tym przypadku chyba na niekorzyscnowej grupy telekomunikacyjnej. Ciekawe kto jutro finalnie zglosi swoj udzial w przetargu? Panowie z telepolis, co slychac na gieldzie przetargowej? mamy czarnego konia?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-229-220.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet