Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak ma zgodę na przejęcie Sferii

Solorz-Żak ma zgodę na przejęcie Sferii

sirmark 22 Września 2008 17:24

0 0

Zygmunt Solorz-Żak może przejąć kontrolę nad spółką Sferia. W ocenie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsmentów koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji na rynku

Po przeprowadzeniu postępowania UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Zygmunta Solorza-Żaka kontroli nad spółką Sferia. Przejmujący jest m.in. właścicielem większościowym Telewizji Polsat, Invest Banku, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Polsat oraz platformy cyfrowej - spółki Cyfrowy Polsat, która udostępnia klientom indywidualnym programy radiowe i telewizyjne rozprowadzane drogą satelitarną w ramach płatnych pakietów. Cyfrowy Polsat uruchomił w ostatnich miesiącach także usługi telefonii komórkowej. Drugi uczestnik postępowania - Sferia - świadczy usługi telekomunikacyjne, transmisji danych i dostępu do Internetu.
Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes UOKiK ustalił, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku przez któregokolwiek z jej uczestników.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Źródło tekstu: UOKiK     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ZICO  2008-09-22 19:00:16  host: inet20908nh-3.eranet.pl

    I wszystko jasne: po co nasz magnat miał mieć "marne" 48% udziałów w PTC skoro może mieć swoją własną spółkę i zarabiać znacznie więcej (po wcześniejszych inwestycjach w tę spółkę oczywiście), a ERA poszła do Niemców i już.

  • 0

    2.  2008-09-22 23:58:08

    to troche skomplikuje udzial cyfrowego polsatu w przetargu na 900tke, czestotliwosc sferii dzialaja w tym przypadku chyba na niekorzyscnowej grupy telekomunikacyjnej. Ciekawe kto jutro finalnie zglosi swoj udzial w przetargu? Panowie z telepolis, co slychac na gieldzie przetargowej? mamy czarnego konia?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Zmiany dotyczące bezpieczeństwa w systemach Apple'a to:

Apple utrudni użytkownikom lajkowanie na Facebooku

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet