Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak ma wystarczające środki na inwestycje, Polkomtel nie na giełdę

Solorz-Żak ma wystarczające środki na inwestycje, Polkomtel nie na giełdę

WitekT 19 Września 2011 21:47

0 0

Zygmunt Solorz-Żak poinformował, że wydatki inwestycyjne Polkomtela w najbliższych latach mogą wynieść w granicach 1 mld zł rocznie. Dodał, że środki, którymi dysponuje, wystarczą na inwestycje, dlatego nie widzi potrzeby wprowadzenia Polkomtela na giełdę lub poszukiwania dla spółki partnera.

Nie ma w tej chwili tematu wprowadzenia Polkomtela na giełdę. Poza wszystkim, rynek nie jest obecnie przygotowany na nowe spółki i nowe emisje akcji. Środki, które teraz mamy, wystarczają na inwestycje - powiedział Solorz-Żak.




Biznesmen dodał, że nie widzi sensu w spekulowaniu o ewentualnym przejęciu P4 przez Polkomtel i nie ma na ten temat żadnych rozmów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • -1

    7.  2011-09-19 22:33:21

    @6 LTE, a i owszem ma przyszlosc, ale nie w obecnym ksztalcie na czestotliwosci ktora wymaga jeszcze gestszej sieci nadajnikow wraz z bardzo szybkim przylaczem... 800MHz to tak, ale nie 1,8GHz (juz obecne) czy 2,6-2,8GHz do korego sie przymierza wlasnie aero2...

  • 0

    8.  2011-09-19 23:11:33

    A nie dało by się tego całego LTE na 450MHz uruchomić może wtedy na mojej wiosce byłby szybszy net...

  • -1

    9. ~Let  2011-09-19 23:33:01  host: 87.204.11.206

    Octopus z tym CDMA to oczywiście żartowałeś? Jaki potencjał - to jest prawdziwa porażka. Polkomtela nie wypuści na giełdę, bo to biznesman w białych skarpetkach i sandałach. Będzie zdzierał ze spółki co się da, aż powstanie Pol"sat"tel z arcyprzestarzałą ofertą.

  • 0

    10.  2011-09-20 00:56:02

    No z tym potencjałem CDMA to trochę jazda po bandzie. Potencjał to ma UMTS900 i bardzo bym chętnie taką sieć zobaczył najlepiej stworzoną w Networks!.

  • 0

    12.  2011-09-20 08:33:05

    thonka - jak Witek wspomniał zysk netto to już czysta kasa, po odliczeniu wszelkich kosztów, w tym inwestycji. Można oczywiście zysk przeznaczyć na inwestycje, ale wtedy jest to dofinansowanie spółki przez waścicieli i dzięki temu wzrasta jej wartość m.in. Mnie natomiast w tym newsie interesuje to, czy to prezes po nowym właścicielu powtarza czy właściciel po prezesie? I czy to oznacza, ze się dogadują i prezes jednak zostanie?

  • 0

    13. ~Octopus  2011-09-20 09:31:11  host: 178.182.103.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Wszystko rozbija się o inwestycje w czasie i wartość zwrotu z inwestycji. Skoro na CDMA można zarobić - to jaki sens ma ponoszenie kosztów w LTE. Tak , chciałoby się mieć szybki i stabilny transfer , ale to kosztuje. Więc trzeba ścisnąć pośladki i poczekać. Problem rozbija się o zwrot z inwestycji ..a technologia nie stoi w miejscu , cały czas się rozwija. Więc skoro coś budować , to trzeba realnie ocenić zyskowność z inwestycji,aby nie wpakować pieniędzy w coś , co za trzy-cztery lata okaże się zabytkiem. W jakim celu tepsa i t.mobil połączyły się.. ktoś pamięta ?

  • 0

    14.  2011-09-20 11:46:23

    @13 tylko to wlasnie LTE bedzie promowane jako technologia najblizszych lat. CDMA to juz niestety przeszlosc lub co najwyzej terazniejszosc. LTE okresla sie mianem "czwartej generacji" tak jak UMTS byl trzecia generacja. ile lat byl o obiegu? w Polsce od 2004 roku i nie zanosi sie na jego rychly upadek. a GSM jako druga generacja? w Polsce od 96 roku komercyjnie, na swiecie od 90-91... z LTE bedzie podobnie. po co stac w miejscu?

  • 0

    15. ~Rafiki  2011-09-20 13:23:58  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    LTE oczywiscie jest najblizsza przyszloscia dla sieci komorkowych, ale niekoniecznie dla Plusa. Solorz predzej wprowadzi to w wlasnej sieci niz udostepni Plusowi. Chociaz poki co nie znamy faktycznego powodu, dla ktorego kupil Polkomtel.

  • 0

    16.  2011-09-20 14:32:50

    @15 przeciez w najblizszych dniach/tygodniach Plus bedzie nalezec do Solorza, wiec w czym problem? predzej czy pozniej dojdzie do fuzji tych wszystkich spolek w ramach oszczednosci. strzelam, ze po splaceniu kredytow przez Spartan.

  • 0

    17. ~Max  2011-09-20 14:53:22  host: afjf75.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Za 1 mld PLN to stawia się w dzisiejszych czasach siec o zasiegu ogólnopolskim. Możecie mi powiedzieć co on chce i do jakiego stopnia rozwijać? W wyrzucić mozna każdą ilośc kasy, tylko po co? Chce zainstalowac BTSa w każdym domu?

  • 0

    18. ~Octopus  2011-09-20 17:18:35  host: nyj42.internetdsl.tpnet.pl

    14@ wszak to 4G będzie następcą LTE(do momentu certyfikacji jest to "przejściówka" , że nie wspomnę o pracach nad LTE2 (inna wielkość pakietów ).. i nadal nie ma WiMAXa 2. Sprawa reg. IMT-A i LTE-A (niby detal ta certyfikacja a są z tym spore problemy) nadal w zawieszeniu.Kolejny problem to zastosowanie modulacji 64QAM!(sic!). Kolejna sprawa MTU - czy jak kto woli pakiety i czas pomiędzy nimi. Tu także są rozbieżności. Producenci założyli 5ms a realnie są z tym problemy.Komórka -jej promień to rzekomo 5 km , tylko ,że realnie stabilność można uzyskać przy/do 3 km. I cała masa innych "dupereli" . Może moje wiadomości nie są najświeższe , ale z tego co pamiętam LTE w obecnym wymiarze to doskonała reklama i..braki technologiczne/techniczne.

  • 0

    19. ~dt  2011-09-20 18:37:25  host: wap.plusgsm.pl

    @17- to dlaczego juz od kilku lat inwestycje Plusa wynosza kolo 1 mld rocznie przy tak rozwinietej ogolnopolskiej sieci. U pozostalych podobnie lub 10-20% mniej.

  • 0

    20. ~  2011-09-20 20:04:46  host: 31.41.144.41

    @17. Nie żartuj z tym 1 mld PLN. Play wydał około 2,5 mld PLN na inwestycje a nadal nie ma własnego ogólnopolskiego zasięgu.

  • 0

    21.  2011-09-20 20:55:09

    @18 5km komorki to przy 800MHz... na 2,6GHz realnie to 1km... a predkosci w najnowszej rewizji LTE to 1Gbit/s ale przy szerokosci pasma 100MHz...

  • 0

    22. ~  2011-09-20 20:59:55  host: z31-13.opera-mini.net

    1 Gbit/s? Ja ledwo 1 Mbit/s w Play wyciągam na wsi.

  • 0

    23.  2011-09-20 22:22:25

    Tylko nie rozumiem waszego rozumowania, wyższe częstotliwości wykorzystywane będą na terenach wysoce zurbanizowanych, więcej kanałów, więcej użytkowników, nadajniki i trzeba stawiać gęściej częstotliwość 800Mhz dla większego pokrycia terenów mniej zurbanizowanych co pewnie nastąpi na samym końcu...

  • 0

    24. ~Rafiki  2011-09-20 22:50:55  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    Thonmka, a to jakieś potwierdzone info? Wg mnie nie będzie przenosił LTE do Plusa [być może stworzy własną markę konkurencyjną]. @18. - przecież LTE oraz WiMAX II noszą oznaczenie 4G, co potwierdza samo ITU, a póki co ten organ jest dla mnie bardziej wiarygodny niż Ty ... albo Play ;) A przetarg na 800 ruszy dopiero w 2013 - 2014 roku o czym poinformował sam Urząd, a częstotliwość tą póki co ma MON, więc jeszcze jest sporo czasu.

  • 0

    25. ~Rafiki  2011-09-20 22:51:36  host: host-87-101-68-192.nowiny.net

    *Thonka miało być, oczywiście. Przepraszam za literówkę.

  • 0

    26. ~Octopus  2011-09-21 15:43:10  host: nyj42.internetdsl.tpnet.pl

    21@ ..więc właśnie kolejny problem.Innymi słowy "ziarnko do ziarnka ..." @ 24 Samo oznaczenie technologii nie oznacza kosztów z tym związanych , na coś trzeba się zdecydować , a nie są to małe pieniądze.

  • 0

    28. ~mini  2011-12-28 14:25:21  host: 178235000132.warszawa.vectranet.pl

    Pan Prezes Polkomtela to chyba na ta chwile sprawa go przerosla jesli chodzi o kierowanie tak duza firmą.LTE to nie wszystko czym mozna zablysnac na rynku?Pan Prezes kiedy prowadzil NETIE goryla rynkowego z niej nie zrobil jesli chodzi o uslugi telekomunikacyjne,a na ta chwile mozna przypuszczac zo zblizaja si dni koncowe Polkomtela?Brak pomyslow,produktow,bardza slabe zarzadzanie zasobami ludzkimi.Tragedia jednym slowem.Pan Prezes to najlepszy interes to potrafi na pracownikach chyba robic takich pomysłów ma pelen kapelusz:).

Dodaj swoją opinię