Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak już 100% właścicielem Polkomtelu

Solorz-Żak już 100% właścicielem Polkomtelu

WitekT 9 Listopada 2011 17:37

0 0

9. listopada Spartan Capital Holdings, spółka kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka, została wpisana do księgi akcyjnej Polkomtelu jako właściciel 100% akcji. Tym samym formalnie przejęła pełną kontrolę nad operatorem sieci Plus.

Wpis do księgi akcyjnej to symboliczne otwarcie nowego etapu rozwoju dla spółki. Grupa Kapitałowa, do której należy już Polkomtel daje ogromną szansę nie tylko utrzymać pozycję lidera w obecnych obszarach naszej działalności, ale stale poszerzać ofertę i powiększać grono klientów - powiedział prezes Polkomtelu Jarosław Bauc.

Kluczowym elementem strategii grupy Zygmunta Solorza-Żaka jest rozwój ogólnopolskiej sieci LTE umożliwiającej szybki bezprzewodowy dostępu do Internetu z prędkością transferu do 326 Mb/s.




Priorytetem inwestycji w Polkomtel będzie wzmocnienie pozycji spółki jako narodowego czempiona w sektorze telefonii komórkowej i mobilnego Internetu, również poprzez współpracę z Grupą Kapitałową Cyfrowy Polsat i Grupą Midas. Dzięki temu największe korzyści uzyskają nasi klienci, którym zapewnimy dostęp do nowych usług opartych o najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne - powiedział Zygmunt Solorz-Żak.

Szerzej o transakcji przejęcia Polkomtelu pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Polsat, wł     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • -1

    16. ~toms  2011-11-09 18:34:42  host: avd197.internetdsl.tpnet.pl

    Rządowe komórki w Plusie, to samo służby mundurowe. Będzie jeden wielki PODSŁUCH.

  • -1

    17. ~  2011-11-09 18:36:03  host: z60-03.opera-mini.net

    No to się zacznie. Umowy na 4 lata, limity na wszystko, disco polo w muzodajni i reklamy w trakcie rozmowy. Dodatkowo każdy abonent dostanie gratis na święta Kevin sam w domu. Ironia znaczy

  • 1

    18. ~fffjkfj  2011-11-09 18:36:58  host: apn-77-115-127-26.dynamic.gprs.plus.pl

    Moze p. Solorz cos ruszy w tym zastalym plusowym bagiennym sim+. Chcialbym kiedys moc powiedziec: zastal Solorz plusa betonowego a zrobil elastycznego i dobrego dla abonentow. Moze juz nie bedzie zakreconych na maxa promocji abonamentowych typu "rolnik XXXIII" a w sim+ skoncza sie wieczne promocje na to co w innych sieciach jest norma i te durne pakiety terminowe oraz brak dlugiej waznosci konta. Jestem w tym sredniowieczu ofertowym bo zrobila mi sie skarbonka i nie mam co z tym i jak zrobic.

  • 1

    19. ~  2011-11-09 18:40:50  host: z58-05.opera-mini.net

    No tak..cyrografy na 36 czy 29mies beda standardem az ue ich zakarze..plus internet na modemach cdma,umts 900 i 2100,hspa plus i lte to bylby przelom.nierealne..mirekb

  • 1

    21. ~  2011-11-09 18:45:33  host: ewb87.neoplus.adsl.tpnet.pl

    18, jaja sobie robisz? Solorz wprowadzi swoje cięcie kosztów, interesy to on potrafi robić, ale klienci niekoniecznie są zachwyceni.

  • 0

    22. ~rodzer  2011-11-09 18:47:10  host: 178235208066.unknown.vectranet.pl

    mówiłem że 9 listopada będzie znacząca datą dla Polkomtelu

  • 0

    23. ~rodzer  2011-11-09 18:50:59  host: 178235208066.unknown.vectranet.pl

    @10, Witek "do końca roku zmian w zarządzie raczej nie będzie - bo dotychczasowi mają kontrakty do końca roku, szkoda byłoby im płacić odprawy... ;-)" Rozumiem usmieszek, ale spytam - skąd znasz wszystkie umowy z członkami zarzadu? Wszystkie konczyly by sie w tym samym momencie? E tam, zacznie się jakiś desant. Wyleci Kilian (ludzie z cyfrowego), Matuszewska (pytel), więcej nie wiadomo. wiesz cos wiecej?

  • -1

    24.  2011-11-09 18:54:53

    rozdzer: o tym, że kontrakty zostały przedłużone wszystkim do końca roku wiem od jednego z członków zarządy (a pierwotnie skończyły im się w okolicach maja). Matuszewskiej kadencja kończy się w lutym.

  • 0

    25.  2011-11-09 19:07:40

    @16 Z tego co wiem, to policja ma w erze a nie w plusie.

  • -1

    27.  2011-11-09 19:18:52

    Huehue - no i zmiany przyszły szybciej niż nawet ja sądziłem. Ale w sumie zarząd został rozszerzony, nikt JESZCZE nie rozstał się z firmą. ;-)

  • 0

    28. ~afdf  2011-11-09 19:31:11  host: 83-238-38-166.ip.netia.com.pl

    Boże widzisz i nie grzmisz??!! : """A co to czempion? A swoją droga właśnie pożegnałem plusa na rzecz orange z racji zmian właścicielskich.""" genialni jesteście... co to za myślenie? na pewno nie racjonalne. Wiele się nie zmieni jedynie na lepsze np. LTE. kilan ma czy zostal juz ministrem... zalezy do jakiej partii zalezy i za jaką partia jest solorz-żak. Zmiana nazwy na cyfrowy polsat? co wy gadacie. No genialnie by to im wyszło na pewno byłoby to pro marketingowe posunięcie. Nie wystawiajcie durnych komentarzy! Proszę was!!

  • 1

    29. ~  2011-11-09 19:31:37  host: z29-08.opera-mini.net

    26- pasuje Ci Plus, którego pochodne chłonie Cypr ? Twoja sprawa ! W Cyfrowym Polsacie oszustwo goni oszustwo, więc się nie zdziw po jakimś czasie pogorszeniem umowy w Cyprowym Plusie. Wolę już Orange, bo najwięcej zatrudnia Polaków i płaci tu podatki, a nie w Azji !

  • 0

    30. ~joh  2011-11-09 19:35:54  host: host-109-233-92-9.jmdi.pl

    @27 Witek co masz na myśli? Jakie zmiany już wprowadzili?

  • 0

    31. ~  2011-11-09 20:02:08  host: z24-16.opera-mini.net

    Ogarnij się człowieku i może mniej Kiepskich oglądaj, bo to cię odmóżdża. Przeczytałem twój post 4 razy, ale i tak nic nie rozumiem oprócz tego że Solorz to twój guru.

  • -1

    32.  2011-11-09 20:55:59

    29. - najmniejszy problem gdzie płacą podatki... Ty płcisz za towary gdzie ludzie przy ich produkcji za głodowe pensje pracują i problemu nie masz? Tak - to faktycznie moja sprawa ;-)

  • 1

    33. ~lukas  2011-11-09 21:36:33  host: 78-131-184-179.lubonet.com

    to troszku ta wejsciówka do zarządu Pana Z kosztowała ,ale pewnie sie opłaci :o)

  • -1

    34. ~Słoneczny  2011-11-11 17:30:37  host: 87-207-124-124.dynamic.chello.pl

    Wedla mnie to niech se Plus płaci podatki nawet na Grenlandii. Mnie interesuje oferta.

  • -1

    35. ~pytający  2011-11-20 21:28:45  host: 212-106-31-8.adsl.inetia.pl

    Słuchajcie czy w związku z takimi zmianami będzie można ZERWAć umowę bez ponoszenia kar umownych ???

  • 1

    36. ~  2011-11-20 21:47:52  host: z24-10.opera-mini.net

    35). A czy warunki umowy Ci się w jakikolwiek sposób zmieniły? Nie? No to masz już odpowiedź na swoje pytanie.

  • 1

    37. ~Wiesław  2011-11-21 11:02:42  host: c154-28.icpnet.pl

    W pierwszej kolejności, tak jak jest mowione, CP skupi się nad rozbudową LTE dzięki nadajnikom Plusa. LTE zostanie wprowadzony też do oferty Plusa i potem, kiedy to osiągnie dobry pułap będą zmiany w telefonii Plusa. Spore korzyści w tej kwestii na pewno da połączenie usług Plusa i CP.

Dodaj swoją opinię