Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solorz-Żak jest spokojny

Solorz-Żak jest spokojny

WitekT 18 Marca 2005 14:53

0 0

Przewodniczący Rady Nadzorczej Elektrimu Zygmunt Solorz-Żak podtrzymał stanowisko, że Deutsche Telekom nie miał podstaw do wykonania opcji kupna na 48% udziałach Polskiej Telefonii Cyfrowej, za których posiadacza obecnie uważa się Elektrim.

Elektrim czeka na oficjalną notyfikację wniosku DT z 11. marca, skierowanego do Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu - powiedział w środę szef rady nadzorczej Elektrimu w rozmowie z agencją ISB. Według Solorza, Elektrim spokojnie oczekuje na dalszy bieg wydarzeń, w tym na rozstrzygnięcia sądów.
Stoję na stanowisku, że opcja call w tym przypadku nie przysługuje Deutsche Telekom. Zgodnie z wyrokiem arbitrażu, mieliśmy określony czas na odzyskanie udziałów w PTC od Elektrimu Telekomunikacja i przeniesienie ich do Elektrimu SA, co też uczyniliśmy. Poinformowaliśmy PTC 8. lutego, że jesteśmy udziałowcami. Zrobiliśmy to w terminie określonym przez arbitraż - powiedział agencji ISB Solorz-Żak.

Gdyby DT przejął udziały PTC od Elektrimu na warunkach opcji kupna, to nastąpiłoby to zaledwie po cenie liczonej według wartości księgowej tej spółki, znacznie niższej od wycen rynkowych. DT miałby do tego prawo, zgodnie z ostatnim wyrokiem arbitrażu w Wiedniu, gdyby okazało się, że Elektrim SA nie przejął udziałów PTC od Elektrimu Telekomunikacja w określonym terminie.

Źródło tekstu: ISB, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet