Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Solidarność" z TP złożyła zawiadomienie do prokuratury

"Solidarność" z TP złożyła zawiadomienie do prokuratury

WitekT 18 Kwietnia 2005 15:31

0 0

Przedstawiciele NSZZ Solidarność w Telekomunikacji Polskiej złożyli w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania przygotowawczego w związku z naruszeniem przepisów ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Wniosek dotyczy Marka Hancke - Dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TP - i Arkadiusza Spakowskiego - Dyrektora Departamentu Wspomagania Zarządzania w Pionie Kontaktów z Klientami w TP - oraz innych przedstawicieli pracodawcy, którzy usiłowali przeszkodzić w przeprowadzeniu legalnej akcji strajkowej 11. kwietnia.
Mimo tego, iż organizacje związkowe wielokrotnie informowały o tym, iż akcja strajkowa jest legalna i pisma od Dyrektor Departamentu Spraw Pracowniczych Pani Lilii Lemańskiej, w którym wyraźnie mówi, że nie można ukarać pracownika, jeśli w jego przekonaniu brał udział w legalnym strajku, kadra kierownicza nie zaprzestała obarczać odpowiedzialnością pracowników za strajk. We wniosku wskazano przykłady zastosowania represji w stosunku do niektórych pracowników, często noszące znamiona szykan.

Źródło tekstu: Sekretariat Akcji Protestacyjnej     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet