Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Solidarność" z TP złożyła zawiadomienie do prokuratury

"Solidarność" z TP złożyła zawiadomienie do prokuratury

WitekT 18 Kwietnia 2005 15:31

0 0

Przedstawiciele NSZZ Solidarność w Telekomunikacji Polskiej złożyli w prokuraturze wniosek o wszczęcie postępowania przygotowawczego w związku z naruszeniem przepisów ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Wniosek dotyczy Marka Hancke - Dyrektora Pionu Komunikacji Korporacyjnej w TP - i Arkadiusza Spakowskiego - Dyrektora Departamentu Wspomagania Zarządzania w Pionie Kontaktów z Klientami w TP - oraz innych przedstawicieli pracodawcy, którzy usiłowali przeszkodzić w przeprowadzeniu legalnej akcji strajkowej 11. kwietnia.
Mimo tego, iż organizacje związkowe wielokrotnie informowały o tym, iż akcja strajkowa jest legalna i pisma od Dyrektor Departamentu Spraw Pracowniczych Pani Lilii Lemańskiej, w którym wyraźnie mówi, że nie można ukarać pracownika, jeśli w jego przekonaniu brał udział w legalnym strajku, kadra kierownicza nie zaprzestała obarczać odpowiedzialnością pracowników za strajk. We wniosku wskazano przykłady zastosowania represji w stosunku do niektórych pracowników, często noszące znamiona szykan.

Źródło tekstu: Sekretariat Akcji Protestacyjnej     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-51-250.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.