Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Solidarność grozi ogólnopolskim strajkiem

Solidarność grozi ogólnopolskim strajkiem

WitekT 13 Kwietnia 2005 15:56

0 0

Jeśli przedstawiciele France Telecom nie podejmą rozmów z głodującymi związkowcami w Telekomunikacji Polskiej, może dojść do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej - wynika z przesłanego w środę stanowiska Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" popiera protest pracowników TP w obronie miejsc pracy i wzywa France Telecom jako większościowego właściciela TP do podjęcia natychmiastowych rozmów z protestującymi - podano w stanowisku. Zaznaczono w nim, że brak dialogu spowoduje, że Komisja Krajowa ogłosi (...) ogólnopolską akcję protestacyjną. Mbr>
Związek wyraził także oburzenie wobec działań zarządu TP, który zamiast podjąć rozmowy ze związkowcami rozpoczął bezwzględną walkę z protestującymi. Chodzi m.in. o podejrzenia związkowców, że zarząd TP podsłuchiwał i zagłuszał rozmowy telefoniczne głodujących, a także o wezwania do opuszczenia przez głodujących budynku spółki i zapowiedzi, że wobec niepodporządkowaniu się żądaniu spółka podejmie niezbędne kroki w celu przywrócenia stanu zgodnego z prawem.

Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-149-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.