Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SOKiK zmniejszył TP karę za niedostarczenie potrzebnych informacji UKE

SOKiK zmniejszył TP karę za niedostarczenie potrzebnych informacji UKE

WitekT 22 Października 2010 19:30

0 0

21. października Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zmniejszył Telekomunikacji Polskiej karę nałożoną przez UKE w związku z nieudzielaniem kompletnych informacji na potrzeby prowadzenia przez Urząd analizy rynku świadczenia usługi dzierżawy odcinków łączy niebędących zakończeniami łączy.

SOKiK zmienił zaskarżona decyzję, w ten sposób, że nałożoną karę zmniejszył z 5 mln zł do 50 tys. zł. Szerzej o karze nałożonej prawie dokładnie 2 lata temu pisaliśmy w tej wiadomości, a o stanowisku TP - w tej wiadomości.

W ustnych motywach wyroku Sąd wskazał, iż odwołanie TP zasługuje na uwzględnienie w części. W ocenie Sądu, doszło niewątpliwie do nieprzekazania pełnych danych żądanych przez Prezesa UKE. Odnośnie do podnoszonej przez TP okoliczności, iż w rozmowie z pracownikiem UKE pracownik TP uzyskał informację, że powód nie musi przekazywać wszystkich żądanych w pisemnym wezwaniu danych Sąd uznał, że nieuprawnione jest twierdzenie, iż pracownik wskazany w piśmie do wyjaśnienia ewentualnych wątpliwości był uprawniony do zmiany zakresu żądanych danych w trakcie rozmowy telefonicznej, zdaniem Sądu skuteczna zmiana zakresu żądanych danych mogła nastąpić jedynie na piśmie.
Sąd wskazał, iż w jego ocenie nałożona kara w wysokości 5 mln zł jest zbyt wysoka a w uzasadnieniu decyzji brak jest wskazania przesłanek, dla których Prezes UKE wymierzył karę w takim wymiarze. Zdaniem Sądu kara w wysokości 50 tys. zł jest karą odpowiednią do zakresu naruszenia.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~telemaniak93  2010-10-22 19:30:05  host: acit93.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Konsumentówzmniejszył Czegoś mi w tym "słowie" brakuje :) spacja Panowie.

 • 0

  2.  2010-10-22 19:32:43

  telemaniak93: fixed, dzięki! :-)

 • 0

  3. ~aaa  2010-10-23 10:04:06  host: korp14.avistamedia.pl

  WitekT specjalnie robi błędy żeby sprawdzić czy ludzie czytają :)

 • 0

  4. ~ajTam, ajTam  2010-10-24 09:43:51  host: nat2-72.ghnet.pl

  WitekT do 50 tys. zł. czy 500 tys.?

 • 0

  5. ~beznick  2010-10-26 11:04:54  host: 212.160.172.70

  SOKIK powinien nazywać się SOUKE. Kara była bezzasadna, bo żądanie rozszerzenia zakresu danych nastąpiło telefonicznie. No ale Urząd Państwowy nie może nakładać kar bez sensu i pozostawienie symbolicznej kwoty daje taki (SOKiK zmniejszył karę)a nie inny (SOKIK uchylił decyzję UKE)tytuł wiadomości.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy korzystasz z usługi pocztowej Gmail?

Tryb poufny trafia do Gmaila na Androida

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet