Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SOKiK uznał karę za cennik "neostrady tp"

SOKiK uznał karę za cennik "neostrady tp"

sirmark 28 Sierpnia 2008 13:47

0 0

28. sierpnia Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów dokonał publikacji orzeczenia w sprawie z odwołania Telekomunikacji Polskiej od decyzji Prezesa UKE z dnia 22 listopada 2006 r. w przedmiocie nałożenia na TP kary pieniężnej w wysokości 100 tys. zł za nie przedłożenie projektu zmiany cennika świadczonych usług w zakresie promocji Startowa promocja neostrady tp.

Sąd oddalił odwołanie TP. W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał na następujące główne motywy rozstrzygnięcia:
1) w okresie przejściowym do czasu zakończenia analiz rynków właściwych, art. 221 ust. 1 pkt 1 lit. 1) w związku z art. 46 ust. 3 pkt 4 ustawy Prawo telekomunikacyjne z 2004 r. nakłada na TP, w zakresie świadczenia usług telefonicznych w stacjonarnych publicznych sieciach telefonicznych, obowiązek przedstawiania Prezesowi UKE do zatwierdzenia cennika usług telekomunikacyjnych lub regulaminu świadczenia usług.
2) zawarta w cenniku oferty "Startowa promocja neostrady tp" opłata za utrzymanie łącza to opłata za utrzymanie łącza w gotowości do świadczenia zarówno usług wąskopasmowych (usługi telefoniczne), jak i szerokopasmowych (usługi dostępu do internetu). Z uwagi na fakt, że TP nie dzieli tej opłaty na usługi telefoniczne i internetowe, a opłata za utrzymanie łącza stanowi element cennika "Startowa promocja neostrady tp", cennik ten podlegał zatwierdzeniu przez Prezesa UKE.
Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~r  2008-08-28 14:28:23  host: 167.202.222.228

  No i dobrze, niech TP płaci...

 • 0

  2. ~nick  2008-08-28 16:40:06  host: bzm218.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Kpina. Jak można było uznać tak groszową karę?

 • 0

  3. ~ukenamuniu  2008-08-28 20:25:49  host: 86-59-n1.aster.pl

  nick: Nie chodzi o karę, tylko o tzw. "przekonanie". UKE i Sąd pierwszej instancji uważaję, że TP powinna przedstawić cennik do zatwierdzenia, a TP że nie powinna (bo nie przedstawiła). Stanowisko TP w tej sprawie jest zgodne ze stanowiskiem Komisji Europejskiej. KE uważa, że polski regulator nie powinien ingerować w ceny detaliczne usług szerokopasmowych. Może w efekcie być tak, że TP zapłaci karę UKE a Polska zapłaci karę za UKE.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet