Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SOKiK utrzymał karę za brak instrukcji kosztowej

SOKiK utrzymał karę za brak instrukcji kosztowej

sirmark 29 Września 2008 13:49

0 0

26. września odbyła się przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozprawa dotycząca odwołania złożonego przez Telekomunikację Polską od decyzji Prezesa UKE. Decyzją tą UKE nałożył na TP karę w wysokości 100 tys. zł za niewykonywanie w terminie określonym w rozporządzeniu kosztowym obowiązków regulacyjnych nałożonych decyzją UKE z dnia 10 lipca 2006 r. Powodem ukarania TP było nieprzedstawienie Prezesowi UKE projektu instrukcji i opisu kalkulacji kosztów na krajowym rynku świadczenia usługi rozpoczynania połączeń w stacjonarnej publicznej sieci telefonicznej (rynek 8).

Sąd oddalił odwołanie TP i w ustnych motywach rozstrzygnięcia wskazał, iż zarzuty TP podniesione w odwołaniu są niezasadne. Sąd w pełni podzielił argumentację Prezesa UKE zawartą w odpowiedzi na odwołanie spółki.
Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~ukenamuniu  2008-09-29 21:41:47  host: 86-59-n1.aster.pl

  A to było tak: pod koniec 2006, przed terminem przedstawienia kalkulacji, ludzie z TP pojechali do UKE. Stwierdzili, że obecnie TP ma przedstawić UKE i poddać audytowi kalkulację wg obecnych przepisów, by za kilka miesięcy przedstawić drugą wg nowych przepisów. Dwie różne kalkulacje, wg dwóch różnych przepisów, dwa audyty u wskazanych audytorów za kasę TP, przedmiot ten sam. Pierwsza kalkulacja i audyt do kosza. Pani Prezes stwierdziła, że robienie kalkulacji na podstawie przepisu, który się zmienia nie jest sensowne /celowe. Spotkanie zakończyło się w duchu: TP nie robi tej kalkulacji. Świadkowie: Z-ca Prezesa UKE + kilka osób z DP. Dobra strona: kara niższa od kosztu audytu, którego nie było (oszczędność kasy). Czyli oprócz niepamiętliwości mamy jakieś niedopatrzenie...

 • 0

  2.  2008-09-30 00:39:34

  ukenamuniu: Zrobiłem kiedyś pracownikom uprawnienia.....Koszt głowy ok.350-500 PLN-ów. Problem był, żeby zdali, bo nie chcieli poświęcić kilku godzin na przyswojenie wiedzy. Problem rozwiązałem dobrym koniakiem. Zdali wszyscy:) Po roku już nikt nie pracuje. Część w Norwegi, niektórzy w UK, resztę sam złapałem na kradzieży. Też nie pracują. Wracając do tematu: dobra strona: Kara za brak uprawnień na stanowisku pracy ok. 50% ceny kursu. Dzisiaj nikt u mnie nie ma uprawnień. Najważniejsze, że ja mam. Pracy nie rzucę, bo gdzie pójdę? Potrafię tylko dyrektorować:) Może bym się załapał w TP?

 • 0

  3.  2008-09-30 00:43:30

  Dla ścisłości: cena kursu zależy od ośrodka przeprowadzającego szkolenia. Przez pierwszy rok żadna kontrola nie pochwaliła za "posiadanie uprawnień" ale w kolejnych miesiącach nikt nie ukarał za brak:) Najważniejsze, że in +

 • 0

  4. ~nijel  2008-09-30 06:54:21  host: cli5.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Piotrze... a jaki ma to związek z tematem? No może poza bezmyślnością przepisów. Ale w tym względzie przykłady takie można mnożyć i mnożyć ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-170-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet