Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SOKIK potwierdza ważność decyzji UKE

SOKIK potwierdza ważność decyzji UKE

sirmark 7 Lipca 2007 13:21

0 0

Prezes UKE Anna Streżyńska może podejmować decyzje mimo kontrowersyjnego sposobu jej powołania - orzekł wczoraj Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Jak donosi Rzeczpospolita, Sąd oddalił tym samym skargę PTK Centertel na decyzję regulacyjną Urzędu Komunikacji Elektronicznej, po której znacząco zmalały koszty połączeń z telefonów stacjonarnych i komórkowych na inne komórki.




To już kolejna sprawa, w której SOKiK wypowiadał się o powołaniu Streżyńskiej na prezesa UKE. Zamieszanie zaczęło się 21 maja. Wtedy sąd uchylił decyzję o nałożeniu na TP SA 100 mln zł kary, uznając, że doszło do rażącego naruszenia prawa przy powołaniu Streżyńskiej na prezesa UKE. Urząd złożył apelację od wyroku i sprawa czeka na rozpatrzenie przez sąd II instancji.

Sąd nie jest uprawniony do kontroli sposobu powołania organu. Nawet jeśli były przy tym proceduralne uchybienia, nie powoduje to nieważności jego decyzji - zaznaczał w ustnym uzasadnieniu sędzia Bernard Litwiniec.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1.  2007-07-07 15:16:54

    Słusznie.

  • 0

    2.  2007-07-07 15:23:37

    To skoro jednak sposob powolania nie wplywa na waznosc decyzji to 2 instancja powinna zmienic wyrok i kaska poleci z tepsy ;) No chyba ze wniosa kasacje - to chyba ostateczny krok?

  • 0

    3. ~marnet  2007-07-07 15:26:19  host: natk3-bk.generacja.pl

    To są jakieś jaja. Ile razy jeszcze będziemy to wałkować? SOKiK (tej samej instancji!) orzeka raz, że powołanie prezesa urzędu było zgodne z prawem, innym razem znowu, że nie było zgodne z prawem. Czy można podać ten SOKiK do sądu powszechnego za marnowanie pieniędzy podatników i sprzeczne ze sobą decyzje?

  • 0

    4. ~swistak  2007-07-07 15:31:29  host: arx186.internetdsl.tpnet.pl

    NO TO TERAZ PANI ANIU ZA JAJA ERE ZEBY SIE NIE WYWINELA

  • 0

    5.  2007-07-07 15:58:22

    Era, Erą ona już swoje przeszła czas już ją zostawić, teraz czas na innych operatorów którzy też nie zawsze grają uczciwie!

  • 0

    6.  2007-07-07 18:16:33

    Ja bym złożył wniosek o kasację ,ale Telekomunii :]

  • 0

    7.  2007-07-07 20:36:47

    Juppi!

  • 0

    8. ~mx2  2007-07-07 23:05:34  host: nat-pr2.aster.pl

    Aniu - skop tyłek Orangowi i TepSom. Jak najszybciej.

  • 0

    9. ~mirekb  2007-07-09 08:45:49  host: bkx196.neoplus.adsl.tpnet.pl

    teraz Pani Aniu kontrolowac roamingowe stawki bo opy kombinuja namaxa..

  • 0

    10. ~Ant  2007-07-09 13:47:10  host: chello084010154233.chello.pl

    Erę też za jaja bo właśnie dziś dostałem odpowiedź z ERY. Napisałem reklamację oczywiście przyznali mi rację i przyznali 10 % rabatu od abonamentu (notabene od wartości netto – żarty). Napisałem, że mam lepsze rozwiązanie, a w każdym bądź razie bardziej mnie satysfakcjonujące i dziś dostałem odpowiedź żebym się walił na cyce- sorrka ale mnie nerwy puszczają. Notabene jest też fajny zapis w tym piśmie "Era. Przypominam, że decyzja Sekcji Reklamacji zakończyła drogę postępowania reklamacyjnego, tym samym zgodnie z § 7 pkt 2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 1 października 2004 w sprawie trybu postępowania reklamacyjnego oraz warunków, jakim powinna odpowiadać reklamacja usługi telekomunikacyjnej (Dz. U. nr 226 poz. 2291) przysługuje prawo dochodzenia roszczeń w postępowaniu sądowym. ..." No nie jest to godne traktowanie klienta który ma rację. Takich pism życzę wszystkim obrońcom PTC w sprawie zmiany/uzupełnienia regulaminu.

  • 0

    11. ~ukenamuniu  2007-07-15 22:03:19  host: nat-go2.aster.pl

    #10: nie wiem, czy taka skromna kobitka (szeryf wprawdzie) potrafi ERĘ za jaja.

Dodaj swoją opinię