Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SOKiK podtrzymał 500 tys. zł kary dla TP za niedostarczenie na czas umów

SOKiK podtrzymał 500 tys. zł kary dla TP za niedostarczenie na czas umów

WitekT 22 Października 2010 19:40

0 0

21. października Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podtrzymał karę nałożoną na Telekomunikację Polską przez UKE w związku z niewypełnieniem obowiązku dostarczania dokumentów umów o dostępie w zakresie dostępu do budynków i infrastruktury telekomunikacyjnej.

Szerzej o karze w wysokości 500 tys. zł, nałożonej przez UKE na TP pisaliśmy w tej wiadomości.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia Sąd wskazał, iż wbrew twierdzeniom TP, na tym operatorze ciążył wynikający Prawa Telekomunikacyjnego obowiązek przekazania tekstów umów w zakresie dostępu do budynków i infrastruktury telekomunikacyjnej. SOKiK wskazał także, iż decyzją Prezesa UKE TP została określona jako podmiot o znaczącej pozycji na wspomnianym rynku, co w ocenie składu orzekającego powodowało konieczność przedkładania Prezesowi UKE umów. Poza tym Sąd podniósł, iż Prezes UKE stosownymi pismami wzywał TP do przedłożenia tych umów, co nawet gdyby przyjąć, iż taki obowiązek nie istniał przesądzałoby o konieczności ich przedłożenia. W sumie TP przedłożyła 554 umowy z uchybieniem 14 dniowego terminu.
Sąd wskazał ponadto, że nałożona kara nie może zostać uznana za wygórowaną biorąc pod uwagę, iż naruszenie dotyczyło wskazanej powyżej liczby umów, przez okres blisko 4 lat, a Prezes UKE mógł nałożyć karę do 3% przychodu uzyskiwanego przez TP.

Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 1

  1.  2010-10-22 19:36:37

  To cudownie że "potrzymał" ;-)

 • 1

  2.  2010-10-22 19:37:36

  Hose: pół banieczki potrzymać w ręce - sam bym chciał. ;-) Fixed, dzięki! :-)

 • 0

  3. ~seventh  2010-10-24 12:37:24  host: 77-253-103-219.adsl.inetia.pl

  Najpierw Duńczycy, teraz kolejna kara, a chyba kilka dni temu Orange dostało za swoje za zeszłoroczną kampanię świąteczną. Ciężkie czasy dla grupy TP, będą znowu płacić.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-220-72.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze