Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Sojusz przyspieszy rozwój technologii WiMAX

Sojusz przyspieszy rozwój technologii WiMAX

LuiN 1 Lipca 2008 12:38

0 0

Sześc firm związanych z branżą WiMAX poinformowało o utworzeniu sojuszu Open Patent Alliance (OPA). Przyczyni się on do utworzenia branżowej puli patentów WiMAX, dzięki czemu rozwój technologii ma być przyspieszony - pisze Dziennik Internautów.

OPA chce promować konkurencyjny model oparty na otwartych prawach do własności intelektualnej, stymulujący całą branżę WiMAX do innowacji poprzez zwiększenie wyboru i obniżenie cen sprzętu i kosztów usług związanych z technologią WiMAX. Dla realizacji swoich celów OPA utworzy pulę patentów WiMAX, by ułatwić uczestnikom dostęp do licencji patentowych i ich nabycie od właścicieli po przewidywalnych kosztach.
Pula patentów zgromadzi najważniejsze prawa patentowe, niezbędne do wdrażania standardu WiMAX, zdefiniowanego przez WiMAX Forum i normę IEEE 802.16e. Planowane podejście koncentrować się będzie na bardziej konkurencyjnej strukturze opłat licencyjnych, naliczanych jedynie za mechanizmy konieczne do opracowania produktów WiMAX.

Porozumienie OPA, złożone będzie początkowo z sześciu członków-założycieli tzn. firm Alcatel-Lucent, Cisco, Clearwire, Intel Corporation, Samsung Electronics oraz Sprint. Z czasem do sojuszu mogą zostać włączone kolejne firmy-inwestorzy. Każdej z nich przypadnie w udziale miejsce w radzie dyrektorów OPA, która będzie zarządzać personelem OPA.

Źródło tekstu: Dziennik Internautów     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~mirekb  2008-07-01 14:09:24  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

  moze tmobile i polska czesc tego telekomu dołaczy do epipy wimaxowców??ptc od lat blokuje rozwój tej technologii u nas,nic nie robiąc z częstotliwościami

 • 0

  2. ~  2008-07-01 21:20:41  host: krt.net.pl

  ta,.. sprawdź kto wykupił pasmo 3,5 oraz 5,9 Ghz... głównie GTS, Exatel - pełna lista z podziałem na powiaty czy tam gminy na bip.uke.gov.pl

 • 0

  3. ~mirekb  2008-07-01 22:43:00  host: apn-77-115-87-55.gprs.plus.pl

  wez pod uwage rzeczywistą pozycje gts energis i exatela czy innyc na rynku telekomunikacyjnym

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-159-91-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet