Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Snapdragon w smartfonach Nokii

Snapdragon w smartfonach Nokii

Q! 19 Lutego 2010 11:31

0 0

Jeszcze w tym roku Nokia zamierza wprowadzić na rynek pierwszy smartfon napędzany procesorem Snapdragon firmy Qualcomm. Tak wynika z zapowiedzi szefa tej ostatniej - Paula Jacobsa - który przewiduje również zmiany w najbliższym czasie na rynku smartfonów.

Wpływ na decyzję o wprowadzeniu na rynek przez Nokię telefonu z procesorem Snapdragon miało kilka czynników. Przede wszystkim zakończony w lipcu 2008 roku spór pomiędzy obydwoma firmami o prawa patentowe, o czym szerzej pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.

Drugą z ważnych przyczyn jest pełne uwolnienie systemu Symbian, w oparciu o który miałoby pracować urządzenie Nokii. To pozwoli producentom sprzętu na bezkolizyjne łączenie obydwu platform. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.
Kolejną przyczyną, dzięki której powstanie takie urządzenie, jest innowacyjność rozwiązań proponowanych przez Qualcomm. Producenci nabywając układ tego producenta otrzymują nie tylko wydajny procesor, ale również szereg innych modułów w nim zaszytych. Wśród nich znajdują się moduły HSPA, WiFi, GPS oraz Bluetooth.

Właśnie ten ostatni czynnik, według Jacobsa, będzie mieć wpływ w najbliższym czasie na rynek smartfonów. Integracja wielu rozwiązań w jednym chipie ma bowiem pozwolić odbiorcom na obniżenie kosztów produkcji smartfonów oraz zmniejszenie ich rozmiarów. Ma to mieć również wpływ na wydłużenie ich pracy dzięki poborze przez takie układy mniejszej ilości energii.

Źródło tekstu: intomobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2010-02-19 11:36:26

  Czyli czarno na bialym poszlo info, ze koszty smartow Nokii powinny spasc. Jezeli nie, to ktos tu nas pieknie kroi za marke ;-)

 • 0

  2. ~A.  2010-02-19 17:07:59  host: host-76.54.pxs.pl

  o, snapdragon, poprosimy jeszcze na tym "posadowić" Androida nie starszego niż v2.0

 • 0

  3. ~r  2010-02-19 18:13:09  host: 94.254.234.17

  ta jasne, prędzej mi kaktus wyrośnie tam gdzie nie powinien niż ceny smartfonów od noki spadną :)

 • 0

  4. ~piyoter  2010-02-20 00:35:10  host: 80-48-219-10.pub.krusz-lan.pl

  obnizenie kosztów produkcji, nie cen. chcą produkowac taniej, by moc jeszcze wiecej "kroić" klientów łapiacych sie na sławę nazwy - bo juz na pewno nie na jakosc

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet