Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS z ostrzeżeniem o powodzi

SMS z ostrzeżeniem o powodzi

sirmark 21 Czerwca 2006 17:10

0 0

Komunikaty z ostrzeżeniem o powodzi czy innych klęskach żywiołowych będą wysyłane do mieszkańców gminy Elbląg (Warmińsko-Mazurskie) za pomocą krótkich wiadomości tekstowych. Sms-y będą bezpłatne.

Jak poinformował PAP w środę wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk, SMS-y z działającego już gminnego Systemu Powiadamiania i Alarmowania będą wysyłane na numery telefonów komórkowych mieszkańców z urzędu gminy.

Prawie każdego roku położone w depresji Żuławy są podtapiane. Podnoszący się poziom wody w rzekach dopływających do jeziora Drużno i rzece Elbląg przez opady albo tzw. cofkę (cofanie wód z Zalewu Wiślanego w głąb lądu) zalewa gospodarstwa rolne i domostwa. W gminie Elbląg znajduje się najniżej położony punkt w Polsce. Są to Raczki Elbląskie - 1,8 metra poniżej poziomu morza.
Wójt podkreśla, że system ma szerokie zastosowanie. Dzięki SMS-om do mieszkańców trafiać będą też komunikaty policji czy informacje o konkursach i festynach.

Warunkiem otrzymywania takich sms-ów jest podanie numeru telefonu - ankiety dostępne są w sekretariacie urzędu oraz na stronach internetowych www.gminaelblag.pl.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-228-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet