Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS z ostrzeżeniem o powodzi

SMS z ostrzeżeniem o powodzi

sirmark 21 Czerwca 2006 17:10

0 0

Komunikaty z ostrzeżeniem o powodzi czy innych klęskach żywiołowych będą wysyłane do mieszkańców gminy Elbląg (Warmińsko-Mazurskie) za pomocą krótkich wiadomości tekstowych. Sms-y będą bezpłatne.

Jak poinformował PAP w środę wójt gminy Elbląg Grzegorz Nowaczyk, SMS-y z działającego już gminnego Systemu Powiadamiania i Alarmowania będą wysyłane na numery telefonów komórkowych mieszkańców z urzędu gminy.

Prawie każdego roku położone w depresji Żuławy są podtapiane. Podnoszący się poziom wody w rzekach dopływających do jeziora Drużno i rzece Elbląg przez opady albo tzw. cofkę (cofanie wód z Zalewu Wiślanego w głąb lądu) zalewa gospodarstwa rolne i domostwa. W gminie Elbląg znajduje się najniżej położony punkt w Polsce. Są to Raczki Elbląskie - 1,8 metra poniżej poziomu morza.
Wójt podkreśla, że system ma szerokie zastosowanie. Dzięki SMS-om do mieszkańców trafiać będą też komunikaty policji czy informacje o konkursach i festynach.

Warunkiem otrzymywania takich sms-ów jest podanie numeru telefonu - ankiety dostępne są w sekretariacie urzędu oraz na stronach internetowych www.gminaelblag.pl.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy standard obsługi klientów na infoliniach operatorów jest satysfakcjonujący?

Koniec głaskania klientów Orange. Nie masz racji? Nie licz na bonus

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet