Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y z życzeniami w Europie i Ameryce

SMS-y z życzeniami w Europie i Ameryce

WitekT 3 Stycznia 2006 12:35

0 0

Życzenia świąteczne i noworoczne przesyłane były w tym roku przez miliony Amerykanów i Europejczyków. Badania America Online pokazały popularność tego typu komunikacji, rywalizującą z konwencjonalnymi kartkami papierowymi i pocztą elektroniczną.

Dane zbierano w Stanach Zjednoczonych oraz pięciu krajach europejskich. Pytani o chęć wysłania wiadomości SMS z życzeniami świątecznymi, ankietowani Amerykanie w 39% przypadków odpowiadali pozytywnie. W Europie wskaźniki te były dużo wyższe. W Wielkiej Brytanii 56%, we Francji 66%, w Niemczech 79%, w Hiszpanii 88%, a we Wloszech 91%.
Nieco inaczej wyglądały wyniki które uzyskano pytając badanych o chęć wysłania wiadomości SMS z życzeniami dotyczącymi zmieniającego się roku. Tutaj także Amerykanie okazali się mniej entuzjastyczni podczas kiedy w krajach europejskich wyniki wzniosły się nieco w porównaniu do pierwszego badania. W Stanach było to 35%, we Francji 85%, w Niemczech 88%, w Hiszpanii 90%, a we Włoszech 92%.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~Longman  2006-01-03 15:29:59  host: exa212.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mam mieszane uczucia, osobiscie wole kartke wypisana recznie niz "lancuszkowy SMS".
    W Sylwestra dostalem chyba cztery SMSy o dokladnie tej samej tresci. Domyslam sie, ze to byl zbieg okolicznosci ;-) No to dzieki, dla mnie to forma spamu :-( Ani ladne, ani zachwycajace - takie cos "na odwal sie".

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet