Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y wciąż mają się bardzo dobrze

SMS-y wciąż mają się bardzo dobrze

Q! 26 Października 2009 17:54

0 0

Wiadomości tekstowe wciąż stanowią ważną część przychodów dla operatorów na całym świecie. I według firmy analitycznej ABI Reserach - nic nie wskazuje na to, aby w najbliższych latach sytuacja ta miała ulec zmianie.

Według analityków, średnioroczny wzrost przychodów generowanych przez wiadomości SMS będzie wynosił 8%. Zyski operatorów z tego tytułu wzrosną ze 132 mld dolarów w 2008, do 208 mld dolarów w 2014 roku.




Mimo to jeszcze do niedawna zasiedziali operatorzy nie inwestowali w swoje centra SMS (SMSC). Jednak wraz z wejściem na rynek nowych podmiotów, świadczących coraz bardziej elastyczne usługi tego typu, starzy gracze coraz chętniej inwestują w swoje centra. Pozwala im to nie tylko na zaoferowanie klientom nowych usług, ale również na optymalizację kosztów własnych - uważają analitycy.

Wiele zatem wskazuje na to, że wiadomości tekstowe jeszcze długo pozostaną ważną usługą zarówno dla operatorów, jak i dla klientów. A to oznacza, że jej rozwój wciąż będzie postępować.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7. ~lee  2009-10-26 18:25:54  host: user-89-108-225-198.mobile.playmobile.pl

    hehe i pewnie będą popularne za 50 lat :D

  • 0

    8. ~despera  2009-10-26 18:28:34  host: v01-15.opera-mini.net

    Bo każdy telefon jest kompatybilny z tym?

  • 0

    9. ~despera  2009-10-26 18:29:41  host: v01-15.opera-mini.net

    Bo każdy telefon k. jest kompatybilny z tym? Bo koszt jest bliski 0 lub równy 0? Bo nikt nie grzebie w MMS który staje się "czymś"????? Zamiast MMS to już lepiej na e-,mail wysłać - więc się wmieść a taniej.

  • 0

    10. ~mirekb  2009-10-26 18:33:59  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    ciekawy news.szczególnie w kwestii utrzymania przez 4mno,wspólnie i w porozumieniu,hurtowych stawek "mtr" za sms/mms..są okresy ze wypisze kolo200 smsow miesiecznie a czasem jak 40miesiecznie pójdzie to góra.smsy były,są i będą bardzo waznym kanałem komunikacji.mms sie umywa ale i tak wierzę że w ciągu paru lat marketing reklamowy mms będzie rósł.a stawki mtr za sms/mms jeszcze długo nie spadną ;-)syndrom w4?

  • 0

    11. ~  2009-10-26 18:44:52  host: v02-04.opera-mini.net

    SMS to nie jakies zboczenie tylko inny rodzaj komunikacji. Pozwala dopracowac komunikat czy tylko rzucic cos gdy nie ma tematu do calej rozmowy albo wrecz tylko dla podtrzymania kontaktu. Chociaz dla niektorych to rzeczywiscie timekiller jak nie wiedza co ze soba zrobic. Cos jak bawienie sie papierosem, breloczkiem itp

  • 0

    12. ~marcin1488  2009-10-26 18:45:29  host: 212.160.172.70

    sms-y były kluczem do powstania sieci komórkowych,dzięki nim urosły takie molochy jak ORANGE ERA PLUS i spujrzmy prawdzie w oczy...sms były zajebiste,są zajebiste i będą zajebiste i to sie niezmieni

  • 0

    13. ~  2009-10-26 19:03:19  host: host-89-231-113-178.warszawa.mm.pl

    http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article467618/Oto_interes_leps zy_od_hazardu.html

  • 0

    14. ~berdys  2009-10-26 19:51:17  host: dzu108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak powstawal mms to wieszczono koniec smsow- no niestety, nie wyszlo ;) jak pwostawal wap, pozniej wdrazano GPRS, wieszczono koniec kompow ( smieszna teoria )- do dzisiaj ich uzywamy , a jak widac zmiany poszly w zupelnie innym kierunku. WIec- co sie dziwisz ? :D ale fakt, smsa sie pisze szybko. 10 lat wprawy sie ma.. mms- troche gorzej ;) przynajmniej na niektorych telefonach...ja osobiscie nie lubie " rozmawiac" przez sms- takich " rozmow" jest u mnie coraz mniej i coraz bardziej mnie irytuja, jak musze odpowiadac natretowi na 20 smsow ktore mi wysle. Tak jak kumpel dzisiaj- gosciu po 40 i wali mi po 30 smsow dziennie ;D a ja majac 12 lat mniej od niego pisze duzo mniej smsow niz on ;)

  • 0

    15. ~nick  2009-10-26 20:10:15  host: adrb69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sms się długo pisze, potem poprawki, wybieranie adresata, czekanie na potwierdenie. Przydało by się to skrócić poprzez dyktowanie treści a odpowiedni soft zamieniałby to na tekst.

  • 0

    16. ~  2009-10-26 20:23:56  host: chello087206080055.chello.pl

    marcin1488- nie bacząc na twoją fatalną, kującą w oczy nie znajomość ortografii, jesteś chyba nie doinformowany co do smsów;) one żadnymi kluczowymi technologiami nie były, wymyślono je przez przypadek ;)

  • 0

    17. ~mk  2009-10-26 21:16:10  host: v04-16.opera-mini.net

    16: "kującą w oczy nie znajomość"? Przyganiał kocioł garnkowi ;)

  • 0

    18. ~Franziska Bronstein  2009-10-26 22:57:07  host: 212.2.99.203

    No i można już napisać "obejdzie się bez twojej łaski". Kiedyś nie było polskich ogonków i można było tylko napisać "obejdzie sie bez twojej laski". Co zresztą najczęściej na jedno wychodzi.

  • 0

    19. ~  2009-10-26 23:42:23  host: v06-12.opera-mini.net

    Kupiłem dziś starter 5zł w Play Fresh i ostrzegam was- są darmowe smsy, ale nie są ważne rok ! 5zł- ważne 5 dni, zamiast miesiąca, a później 30zł żeby miesiąc ważne sms y byly. Play do kosza ! Wracam do Simplusa. Sławek

  • 0

    20. ~  2009-10-26 23:54:19  host: v05-08.opera-mini.net

    A dzis np od ok 22.40 przez prawie godzine w Plusie nie można było wysyłać SMSów w mixie. Z innych sieci dochodziły bez problemu.Zresztą nic dziwnego, platforma mixplusa jest strasznie awaryjna...

  • 0

    21. ~antyOrange  2009-10-27 08:02:12  host: static-87-105-71-95.ssp.dialog.net.pl

    #19 A kto Ci powiedział, że SMSy są ważne rok?!? Skąd Ty się urwałeś???

  • 0

    22. ~Niekumaty  2009-10-27 09:12:52  host: ip-213-17-201-42.netia.com.pl

    @4: emaile z komóek to my już od kilku lat piszemy ;) @19: dzięki za poprawienie humoru :))

  • 0

    23.  2009-10-27 10:03:17

    19: Simplusa musisz doładować raz na miesiąc za 30 zł by wogóle z niego korzystać :D To chyba lepiej za tyle doładować Play i mieć 1000 esków przez miesiąc gratis i 30 zł do wygadania.

  • 0

    24.  2009-10-27 15:38:29

    do 19: ile ty masz latek sławciu? 10? 11? jeszcze mamy trudnosci ze zrozumieniem, tak?

  • 0

    25. ~marcin1488  2009-10-27 16:53:52  host: 212.160.172.70

    @ 16 przez przypadek to ciebie zrobili człowieku,nietylko ja mam problemy z ortografią :D a biorąc po uwage sms to w pierwszych latach działania Ery to sms stanowiły od 43-67% zysków,ile wtedy kosztowały rozmowy a ile sms??? większosc szła po kosztach i sms tylko

  • 0

    26.  2009-10-29 19:50:27

    Kiedyś sms był bardziej opłacalny, niż rozmowa. Teraz rozmowy tak potaniały, że smy wysyłam bardzo rzadko- wolę zadzwonić. Nawet pakietu smsów po grosz wewnątrz sieci nie wykupuję, bo wolę zadzwonić- godzina rozmowy w TT to 29gr. Smsy na pewno nie zginą, ale dla większości moich znajomych to usługa używana od święta.

Dodaj swoją opinię