Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y przyklejone do pulpitu

SMS-y przyklejone do pulpitu

LuiN 22 Lutego 2008 11:27

0 0

Nokia przygotowała nowe narzędzie do obsługi SMS-ów z poziomu komputera. Będąca w dalszym ciągu wersją Beta aplikacja, ma formę gadżetu dla Windows Vista.

nokia text messenger




Do prawidłowej pracy dodatek wymaga uprzedniego zainstalowania na komputerze pakietu Nokia PC Suite, no i siłą rzeczy jednej z dystrybucji Windows Vista - na starszych systemach aplikacja nie będzie działać. Estetyczne okno aplikacji, o łatwej do zmienienia wielkości, prezentuje ostatnie wiadomości i umożliwia szybkie odpowiadanie na SMS-y za pomocą komputera.

Gadżet może być umieszczony w dowolnym miejscu pulpitu, a także stanowić element paska bocznego systemu Microsoft Vista. Drobnym defektem działania aplikacji jest odczuwalny odstęp czasu między sygnałem otrzymania wiadomości wydobywającym się z telefonu, a wyświetleniem wiadomości w komputerze. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie pod tym adresem.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~mirekb  2008-02-22 12:37:28  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    cennik taki sobie,transfer danych 100kb 50gr czyli 1mb 5pln.drogi musi byc interconnect za dane..czy Ktos z telepolis potwierdzi co juz kiedys pisało ze:ptc wola 13gr za 100kb??

  • 0

    5.  2008-02-22 12:39:07

    mirekb: zastanów się co to jest interconnect i czy to ma coś wspólnego z transmisją danych. ;) Te 13 groszy za 100 kb (czy kB?) to za co i w jakich warunkach niby?

  • 0

    6. ~golfiarz  2008-02-22 12:44:21  host: systemy22.toya.net.pl

    Dla jednej aplikacji nie będę instalować badziewnej visty. Wolę żeby moc mojego komputera zużywała jakaś gra albo inny program a nie system operacyjny.

  • 0

    7. ~Solos  2008-02-22 12:49:21  host: 57-mo4-2.acn.waw.pl

    ~golfiarz: rozumujac tak jak Ty, to czemu nie przesiadziesz sie na Win98. Zuzywa jeszcze mniej zasobow? :)

  • 0

    8.  2008-02-22 12:57:52

    golfiarz - miałem tak samo z przesiadką z 98SE na XP. Wiele razy kasowałem nieszczęsnego XP-ka, ze względu na pożeranie zasobów... a teraz sam do niego tęsknie, odkąd w laptopie spotkała mnie preinstalowana Vista i brak sterowników pod XP na stronie producenta (Sony).

  • 0

    9. ~mirekb  2008-02-22 13:20:46  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    wiem co to interconnect.DOBRA,idzie o to:ile ptc dostaje kasy za uzywanie transmisji danych przez mvno za sto kilobajtów??na telepolis pisalo kiedys o tych 13groszach za 100kB,tylko nie pisz ze tak nie bylo;-))

  • 0

    10.  2008-02-22 13:25:53

    mirekb: nigdzie nie pisałem o 13 groszach... Ile płaci - też mi trudno ocenić. Strzelam, że za 1 MB nie powinno to być więcej niż 50 groszy, ale to tylko moje gdybanie i nie musi mieć nic wspólnego z rzeczywistością.

  • 0

    11.  2008-02-22 13:27:23

    @3: Mobilking.pl->"Każde doładowanie przedłuża ważność Twojego konta aż o 3 miesiące! Dzięki temu masz 3 miesiące na rozmowy wychodzące i dodatkowe 3 na rozmowy przychodzące!" - nawet za 10 zł ;)

  • 0

    12.  2008-02-22 13:31:36

    7: to nie tak, wielu ludzi usuwa viste z laptopow i instaluje XP bo tak naprawde co daje vista? nic, tylko zżera zasoby i coraz mniej samemu mozna pozmieniac; XP w porownaniu do wczesniejszych ME, 98, 95 to przede wszystkim stabilnosc; vista to taki sam nieudany produkt jak ME, ja sie przesiadlem z 98SE na XP pomijajac ME i teraz pewnie pomine viste

  • 0

    13. ~golfiarz  2008-02-22 13:33:34  host: systemy22.toya.net.pl

    w xp wprowadzili wiele wygodnych funkcji, których brakuje w 98. Poza tym jest tysiące razy stabilniejszy i bezpieczniejszy. XP na moim kompie buja się wystarczająco dobrze a na vistę musiałbym wydać dobrze ponad 1000 zł żeby komp ją uciągnął i zostało coś jeszcze na odpalenie firefoxa. ***LuiN cały dzień łaziłem po swoim mieście aż znalazłem porządnego laptopa z preinstalowanym xp. Wolałem linuksa zamiast visty ale niestety takich laptopów jak na lekarstwo.

  • 0

    14. ~mirekb  2008-02-22 13:36:34  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    @10 dzieki za odp.za to wlasnie szanuje telepolis,jednak poszukam o tych 13gr za 100kB.bylo to jedno zdanie wyrwane delikatnie z kontekstu o mvno ptc,okolo rok temu.poszukam.dopiero poczytalem o tym mobileking i dochodze do wniosku ze plusa zostawie do internetu i pakiet plus stacjo a do gadania będzie mobileking.40pln na 12mies na utrzymanie nr to niezle

  • 0

    15. ~Solos  2008-02-22 13:39:03  host: 57-mo4-2.acn.waw.pl

    A mi sie Vista podoba. Fakt, trzeba miec niezly sprzet, ale tak samo bylo z przesiadka z Win98 na XP. Przeciez sprzet na ktorym Win98 chodzil spokojnie tak samo nie byl w stanie uciagnac XP. I teraz jest tak samo. Sprzet na ktorym spokojnie dziala XP jest czesto za slaby dla Visty. W necie krazy mnostwo zlych opinii na temat Visty, dlatego tak dlugo wstrzymywalem sie z jej instalacja. Ale jak juz zainstalowalem... marzenie. Jeszcze stabilniejszy od XP. Komp sie nie muli jak chodzi dlugo bez restartu. U mnie komp chodzi non-stop a restarty robie co kilka dni. Na XP musialem robic przynajmniej jeden dziennie, bo XP sie zamulal. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z przesiadki.

  • 0

    16.  2008-02-22 13:59:52

    Solos - jeśli na 2GB Ram-u i dwurdzeniowym procesorze Vista się zacina... to dobrym znakiem to nie jest. A zaufaj mi wszystko mam pięknie zaktualizowane. Co prawda edycja zdjęć w formacie RAW, trochę Adobe Premiere i około 40 stron internetowych otworzonych jednocześnie to spore wyzwanie... ale dla takiego sprzętu? Pozostaje tylko mi chyba zakup komputera stacjonarnego z 4 rdzeniami. Linux niestety nie ma wszystkich narzędzi, z których korzystam. Niemalże zakupiłem Maka, ale powstrzymało mnie stosunkowo drogie oprogramowanie.

  • 0

    17.  2008-02-22 14:14:37

    golfiarz, skontaktuj się ze mną może coś się uda Ci znaleźć i to w rozsądnej cenie :) może być xp może być linux :)

  • 0

    18. ~mateo  2008-02-22 14:28:08  host: inet20909na-1.eranet.pl

    LuiN: jaki model Vaio wziąłeś? Też zaufałem marce Sony :-)

  • 0

    19.  2008-02-22 14:58:15

    mateo: VGN-FZ11M; generalnie niby nie było problemu, żeby poszedł na tym XP, ale jakieś cuda działy się ze sterownikami dźwięku i obsługą baterii. No ale nie ma co sie przywiązywać do lapka, na wakacjach coś nowego będzie trzeba kupić by być na czasie.

  • 0

    20. ~  2008-02-22 16:17:30  host: inet20908nb-1.eranet.pl

    19: znam sprawe... Zainwestowalem w AR51M takze dla niego XP to kosmos, zero sterów.

  • 0

    21. ~jarekt  2008-02-22 18:49:14  host: ecm89.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Luin - jest cos dziwnego w Viscie na laptopach. Tez zniechecilem sie mocno po pracy na niezlym sprzetowo laptopie, kiedy jednak zainstalowalem na stacjonarce wszystko chodzi jak zloto. 2 GB ramu, 2 rdzenie i wszystko popiernicza az milo z Crisisem na najwyzszych ustawieniach wlacznie. Faktycznie kiedys z Vista bylo sporo problemow (brak sterownikow)jednak to przeszlosc. Poza tym to system dla ludzi, ktorych stac na nowy i dobry sprzet. Naprawde polecam.

  • 0

    22. ~~  2008-02-23 02:19:30  host: xdsl-2514.wroclaw.dialog.net.pl

    To wy sobie testujcie a ja poczekam na dopracowana viste za 350 zl.

  • 0

    23.  2008-02-29 23:05:38