Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y prosto z serca

SMS-y prosto z serca

sirmark 3 Lutego 2005 16:05

0 0

serceHolenderscy kardiolodzy wszczepili pacjentowi urządzenie, które w wypadku zanotowania nieprawidłowości w pracy serca wysyła SMS-y do szpitala.

10 stycznia w Centrum Medycznym Uniwersytetu Vrije w Amsterdamie 42-letniemu mężczyźnie wszczepiono urządzenie zbudowane przez holenderską firmę Biotronik. Rejestruje ono dane o pracy serca i aktywności chorego, by przesłać je SMS-em do lekarza prowadzącego oraz oddziału szpitalnego, na którym leczony jest pacjent. W ciągu przeszło 3 tygodni funkcjonowania implantu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.
Jeśli rozwiązanie sprawdzi się, będzie stosowane na szerszą skalę w leczeniu osób borykających się z migotaniem przedsionków mięśnia sercowego. Wszczep zapewnia duży komfort pacjentom - w tradycyjnym leczeniu wymagane są bardzo częste wizyty w szpitalu. Implant Biotronik pozwala częściowo z nich zrezygnować, przesyłając dane siecią GSM.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-229-109.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że operatorzy telekomunikacyjni w Polsce należycie chronią dane swoich klientów?

Incydent z danymi osobowymi w Aero2

 

Zobacz wynik | Opinie (6)

Archiwum Ankiet