Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y nie mogą wprowadzać w błąd

SMS-y nie mogą wprowadzać w błąd

orson_dzi 28 Października 2014 14:38

10 1

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów potwierdził rozstrzygnięcie UOKiK dotyczące konkursu Quiz Wiedzowy zorganizowanego przez CT Creative Team.

W 2013 roku UOKiK zakwestionował treści reklamowe wysyłane do konsumentów w związku z konkursem Quiz wiedzowy, który został zorganizowany przez CT Creative Team i trwał od listopada 2010 do grudnia 2011 roku. Postępowanie Urzędu wykazało, że konsumenci otrzymywali wiadomości o treści:
I w końcu się udało! Wygrywasz gwarantowaną nagrodę o grze o 100.000zł! Po odbiór odeślij darmowy sms: KASA na nr 8064!'WOW! GRATULUJEMY! SMSQuiz.pl lub
WLASCICIEL NUMERU PROSZONY O PILNE WYSLANIE ZA DARMO 1SMSa o tresci KASA na nr 8064 CZEKA NAGRODA GWRANTOWANA w GRZE o 100.000zl!www.SMSQuiz.pl.

Zobacz: 141 tys. zł kary za SMS-y wprowadzające w błąd




W wysyłanych wiadomościach brak było informacji, że odesłanie SMS-a oznacza przystąpienie do konkursu, który polegał na wysyłaniu przez konsumentów dodatkowo płatnych SMS-ów w odpowiedzi na nadsyłane pytania. Ponadto w reklamach brak było informacji o cenie tych SMSów oraz organizatorze konkursu.

Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów UOKiK nałożył na CT Creative Team karę pieniężną w wysokości 141,575 tys zł. Spółka odwołała się do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który potrzymał zarzuty UOKiK oraz nałożoną karą finansową (XVII AmA 105/13, wyrok z 23 października 2014 roku).

Źródło tekstu: UOKiK     

w sumie: 23
  • 2

    4. ~piotrM  2014-10-28 14:50:59  host: jzd113.internetdsl.tpnet.pl

    Pytanie całkiem na serio: Czy ta spółka jeszcze istnieje? Bo nałożenie kary a jej wyegzekwowanie to dwie różne sprawy. Sukces można odtrąbić dopiero jak pieniądze wpłyną:) Trzeba by sprawdzić w rejestrze sądowym

  • -4

    5.  2014-10-28 14:51:26

    No ale się czepiają... W końcu było gwarantowane 100 tysięcy dla szczęśliwego omnibusa czy nie? Było! Po co więc to czepialstwo!? ;-)

  • 1

    6. ~Cyśka  2014-10-28 14:58:03  host: 78.133.137.186

    I bardzo dobrze :) złodzieje...

  • 1

    7. ~cziko  2014-10-28 15:29:28  host: ckn96.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze im tak :)

  • 3

    8.  2014-10-28 15:40:19

    I co to da. Ludziom pieniędzy nie zwrócą. Cała ta unia i ten nasz wymiar sprawiedliwości to jedna wielka kpina. Wszystko NIBY w trosce o człowieka, a tak naprawdę tam, gdzie trzeba, to się nie odzywają. Takie loterie w ogóle nie powinny mieć miejsca - takich oszustów od razu na 10 lat ciężkich robót, a nie jakieś kary. To samo z operatorami komórkowymi - wysyłanie płatnych smsów powinno być domyślnie wyłączone. Moża by je włączyć dopiero na żądanie klienta. "Dbają o nas", każą zapinać pasy, a nic nie robią w sprawie celowego postarzania elementów (żarówki, części zamienne do samochodów, telewizory, jednym słowem WSZYSTKO).

  • 1

    9.  2014-10-28 16:50:40

    Kary nakładane na tego typu naciągaczy, nie są adekwatne do zysków, jakie osiągają przez wprowadzanie w błąd, tudzież ukrywanie płatności poprzez pobieranie ich w sms nawiązujących do rzekomej wygranej. Co gorsza w dalszym ciągu wielu ludzi daje się nabierać, mimo coraz większego nagłaśniania o tego typu przekrętach. No i pozostaje jeszcze fakt posiadania przez takie firmy danych potencjalnych "wygrywająch" , bo nie bardzo chce mi się wierzyć, że smsy wysyłają na chybił-trafił?

  • 0

    10.  2014-10-28 17:22:49

    Niedoszły malarz z ubiegłego wieku z charakterystycznym krótkim wąsikiem, zrobiłby z takimi cwaniakami porządek raz-dwa.

  • 1

    11. ~Calm7  2014-10-28 17:33:33  host: n05-08-05.opera-mini.net

    10). Tyle, że on z każdym na tej planecie - zrobiłby ,,porządek"....

  • 0

    12.  2014-10-28 17:48:22

    Przecież wiadomo, że to nie było na poważnie. Chodzi mi raczej o brak zdecydowanych działań sądów, prokuratur i innych służb odpowiedzialnych za odpowiednie traktowanie takich kombinatorów. A już na serio i ze smutkiem: mamy niestety państwo bezprawia, gdzie gnębi się maluczkich za pierdoły, a prawdziwi przestępcy w stylu Amber Gold, czy niniejsza firemka - śmieją się bezkarnie ludziom w nos. A za chwilę taki wlo mi napisze, czy zgłosiłem zły regulamin Power LTE i cwaniackie praktyki Plusa w tej ofercie do odpowiednich służb. Jak widać pożytecznych idiotów nie brakuje w tym chorym kraju.

  • 0

    13.  2014-10-28 17:56:03

    Powinny dopier*olić im taką karę żeby im się nie opłacało wprowadzać ludzi w błąd, cóż z tego jak zapłacą 141,575 tys zł. a zarobią miliony. Biznes ma się dobrze;-)

  • 0

    14. ~  2014-10-28 18:00:27  host: gaja.tpnet.pl

    Za niska kara i o cztery lata za późno wymierzona.

  • 0

    15. ~  2014-10-28 18:04:41  host: n07-09-01.opera-mini.net

    ja dostałem sms podobnej treści pare razy, od razu po przeczytaniu skasowałem, dziś słowo uczciwość odchodzi w zapomnienie, a prawo tylko państwu gwarantuje że ma mieć kase, ludziom już tego nie gwarantuje, a kary dla firm są takie, że te firmy sobie przeliczą czy nie uznać kary jako kosztu zarobku, nie ma się czemu dziwić, to państwo to Rosja dwa, od czasu kiedy Wałęsa przeskoczył płot niewiele zrobili na korzyść ludzi żeby nie napisać nic

  • 0

    16. ~  2014-10-28 18:10:57  host: n07-09-01.opera-mini.net

    cd 15, w tym kraju Roaja dwa czyli polska nie ma sprawiedliwości i jeszcze długo nie będzie

  • 0

    17. ~samozlo  2014-10-28 18:39:35  host: 91-25.tau.pl

    A kto normalny na takie SMSy odpowiada?

  • 1

    18.  2014-10-28 20:38:56

    Prawdziwa kara to by była, gdyby firma musiała wypłacić po te 100 tys. zł wszystkim, którzy potwierdzili odbiór nagrody.

  • 0

    19. ~  2014-10-28 20:47:55  host: n07-09-01.opera-mini.net

    18, zgadza się, każdemu komu wysłali sms że wygrał powinni wypłacić tą kase i to rzeczywiście byłaby dla firmy najlepsza kara

  • 0

    20. ~  2014-10-28 21:02:38  host: user-164-126-4-118.play-internet.pl

    @12 istotnie,nie ma kogo obwiniac tylko twórców prawa,ktore tradycyjnie nie nadąża za rzeczywistoscią-podstawowy argument od zawsze.czemu nie nadąża skoro tydzien czy dwa i juz zmieniane regulaminy?skoro prawnicy koncernów nadążają a państwowi nie to potwierdzenie że..

  • 0

    21. ~Calm7  2014-10-28 21:09:47  host: n05-08-05.opera-mini.net

    Kara, to powinna być surowa, oraz w jakimś stopniu ,,pocieszyć" poszkodowanego. Ani tu jedno, ani drugie... PS. Wszelkie takie ,,wynalazki" powinny trafiać pierw do takowej instytucji, która wydawałaby certyfikat - zgodę na takie zabawy konkursowe.

  • 1

    22. ~  2014-10-28 23:49:51  host: 212.109.132.194

    pierwsze o czym pomyślałem: http://tlp.is/4df haha :D

  • 0

    23. ~NVM  2014-10-29 09:40:00  host: 85.219.163.130

    Gwarantowane 100 tys zl. no to niech placa tym co wyslali sms.

Dodaj swoją opinię