Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y na rzecz WOŚP - statystyki grupy TP i sieci Play

SMS-y na rzecz WOŚP - statystyki grupy TP i sieci Play

LuiN 11 Stycznia 2010 19:18

0 0

Ponad 1,1 mln złotych ofiarowali klienci Grupy TP Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy dzwoniąc i wysyłając SMS-y na specjalne charytatywne numery. Klienci sieci Play wsparli swoimi SMS-ami WOŚP kwotą około 140 tys. zł.

Z sieci Play wysłano łącznie 27.712 SMS-ów na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Według informacji przekazanej przez rzecznika sieci Play, Marcina Gruszkę SMS-y te stanowią około 140 tys. zł finansowego wsparcia na leczenie chorych dzieci.




Podczas tegorocznego finału WOŚP klienci Orange wysłali ponad 227 tys. SMS-ów na łączną kwotę ponad 1,135 mln zł. Na linię charytatywną tp zadzwoniło prawie 9 tys. osób, wspierając Orkiestrę kwotą ponad 36 tys. zł.

Ponadto licytowano limitowaną serię 100 złotych kart telefonicznych TP. W sumie z licytacji złotych kart uzyskano około 856,34 tys. zł. Łącznie dzięki klientom Grupy TP oraz z licytacji kart TP na konto Orkiestry trafi blisko 2 mln złotych.

Źródło tekstu: Grupa TP, blogplay, wł     

Dodaj do:
w sumie: 78
  • 0

    59. ~hansen  2010-01-12 06:23:44  host: public-gprs135647.centertel.pl

    wosp dobrze ze jest ale czy orkiestra by powstała gdyby nasze składki na zdrowie nie były marnowanie, gdybyśmy mieli super opiekę medyczna jak w Szwecji czy Norwegi? Cięzko ludziom z zagranicy wytłumaczyc co to jest WOSP i dlaczego zbiera pieniądze na szprzęt do szpitali? Traktuja to jak jakis lokalny nasz polski folklor. Ten sprzęt ma być kupowany z naszych składek przez Ministerstwo Zdrowia a nie przez wosp. My sie tylko bronimy przed rządzącymi by cos w tych szpitalach było. Zgadzamy sie ze wosp robi duzo dobrego.

  • 0

    60. ~szpilka  2010-01-12 07:30:26  host: iwy166.internetdsl.tpnet.pl

    Od razu widać że w play siedzą same dusigrosze :)

  • 0

    61. ~impassive  2010-01-12 07:54:13  host: chaos.tpnet.pl

    Takie akcje to dobra okazja do "wypstrykania" kasy z pre-paidów W3, gdzie chcesz czy nie chcesz musisz ładować, bo ci konto wygaśnie i potem pieniądze zalegają i za bardzo nie wiadomo, co z nimi robić. Co do sensu WOŚP - "rząd" zaplanował w związku z tym w budżecie na tzw. służbę zdrowia 40 mln mniej i kasa gra!

  • 0

    62. ~  2010-01-12 08:07:12  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników wynika, że na jednego abonenta/użytkownika przypadają zbliżone kwoty około 8gr.

  • 0

    63. ~  2010-01-12 08:43:34  host: public-gprs11235.centertel.pl

    58: Dlaczego masz dopłacać? Ano choćby dlatego, żeby Ci w podeszłym wieku mogli sobie codziennie chodzić do lekarza po "witaminki". Dlatego też, że mamy dużo wypadków i ktoś musi tych ludzi ratować i leczyć. W końcu dlatego, że nikt u nas nie dba o profilaktykę i ponosimy wszyscy tego koszty. Dlatego też, że większość zarządzających placówkami zdrowotnymi to ludzie nie mający nic wspólnego z prawidłowym zarządzaniem finansami takiej organizacji. Poza tym istotne jest, żeby w szpitalu było jak w hotelu, a to kosztuje. Szkoda, że tego nikt nie widzi. W krajach lepiej rozwiniętych już dawno doszli do tego, że jak się wprowadzi częściową odpłatność to się okazuje, że cześć społeczeństwa ozdrowiała głównie z hipochondrii. Dzięki temu zostają pieniądze na leczenie tych naprawdę chorych i potrzebujących. Sprawca wypadku ma pokrywać koszty leczenia w 100%, a placówki służby zdrowia mają być prywatne i nie zadłużać się w nieskończoność jak obecnie wszystkie państwowe, bo wyjdzie niedługo na to, że będziemy zamiast na zdrowie przeznaczać pieniądze na odsetki od długów. To proste. Tylko ktoś powinien tego pilnować. Ja też płacę składki. Leczę się i ja i moje dzieci. Oprócz tego wykupiłem ubezpieczenie za 140zł miesięcznie dla całej rodziny, bo ilość emerytek w państwowej przychodni skutecznie blokuje mi dostęp zarówno do lekarza rodzinnego jak i specjalisty.

  • 0

    64.  2010-01-12 09:04:57

    ~skalarek - to w takim razie praktycznie każdy kraj jest chory... No - chyba, zę masz np. na myśli jakiś arfykański kraj, gdzie nie ma podobych organizacji, fgdzie nie ma praktycznie systemuu ochrony zdrowia? A propos statystyk... Dla mnie bez sensu są takie statystyki - lepszym zestawieniem byłoby uśrednenie na klienta ilości esemesów... Bo to by mówiło więcej o "jakości" klientów sieci ;-) Przeliczanie, ile to jest 27 tysięcy w stosunku do 227 tysięcy trochę bez sensu jest, podobnie jak same te ilości - bo co mówią? Mówią tylko ile kasy zarobiła WOŚP (i szkoda, ze tak mało) ;-)

  • 0

    65.  2010-01-12 09:16:00

    ten żydowski kraj jest chory, nie dość że jakiś oszołom w czerwonych googlach musi ratować dzieci, zamiast robić to państwo (jak patrzę ile odprowadzam z pensji to się blady robię) to jeszcze pewnie z tych esów pobierano vat - no bo na chorych umierających dzieciach żydowskie państwo zarobić musi bo przecież nie na bogatych - oni mają lobbying :/ rzygać się chce

  • 0

    66. ~sta  2010-01-12 10:10:03  host: 89.228.2.226

    @62 sluszna uwaga, uzytkownikow Play jest mniej niz uzytkownikow orange wiec sila rzeczy mniejsza kasa od nich wplynela, podejrzewam ze stosunek liczby wyslanych sms-ow do liczby abonentow jest podobny!!! nie gadajcie wiec glupot ze w Play sa same zyly i skąpcy!!! liczyc sie nauczcie, LICZYC I MYSLEC!!!!!!!

  • 0

    67. ~action10  2010-01-12 10:11:06  host: static-81-219-80-182.devs.futuro.pl

    BOŻE JAK WY JESTEŚCIE PROŚCI ZAZDROŚCICIE OWSIAKOWI BO JEMU SIĘ UDAŁO COŚ ZROBIĆ W TYM CHORYM PAŃSTWIE CHORYM PRZEZ TAKICH JAK WY

  • 0

    68.  2010-01-12 10:25:18

    ~mlody - no nic dziwnego, skoro tacy debile jak Ty nie dają ;-) Jeśli nie popierasz akcji, po prostu powiedz, że dlatego nie dajesz. Jednak wydaje mi się, ze szkoda jest wam 6,10 zł bo lepiej na piwo wydać albo na przedłużenia konta o rok ;-)

  • 0

    69.  2010-01-12 13:32:52

    @63-widać że nie masz pojęcia o życiu-obrażasz starszych ludzi,którym winieneś szacunek,bo żyli w o wiele trudniejszych czasach niż nasze o ciężej pracowali,bo nie było takich udogodnień jak dziś.I tak samo jak my dzisiaj też odprowadzali składki zdrowotne,które w większości zostały niestety zmarnotrawione.A już szczytem twojej bezczelności jest określanie ich wizyt jako wypraw po witaminki-zobaczymy po co ty będziesz chodził w ich wieku do lekarzy.Jak dożyjesz.

  • 0

    70. ~nick  2010-01-12 14:01:18  host: heyah20909nc-3.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Nie tylko rządzący nami motłoch żeruje na ludziach finansując zakup urządzeń łowsiokowymi pieniędzmi. Robi to też kościół i nie mam tu na myśli łojca dyrechtóra. W połowie lat 90tych gdy WOSP jeszcze nie było popularne jak teraz na mszy w niedziele poprzedzającą finał w ogłoszeniach ksiądz powiedział że za tydzień będzie orkiestrowa zbiórka na chore dzieci. W dniu finału na początku ksiądz powiedział że dzisiaj zbiórka. Więc ludzie dawali hojnie... na tacę! Plan by się nie udał gdyby nie kościelny który przed mszą wypędził spod kościoła kwestionujące dzieci. To nie wszystko - kiedyś ksiądz na początku mszy ogłosił ze dzisiaj zbiórka na szczytny cel i ludzie na tace rzucali papierki, większe monety. Na końcu w ogłoszeniach bąknął że na ten szczytny cel będą przed kościołem zbierać panie z zespołu charytatywnego. Ludzie się trochę oburzyli i już nic nie dawali ewentualnie drobne co im jeszcze zostały.

  • 0

    71. ~hansen  2010-01-12 16:13:35  host: public-gprs51716.centertel.pl

    próbowałem dziś wytłumaczyć jednemu zagranicznemu gosciowi co to jest wosp - zadał mi jedno pytanie nic nie rozumiejąc - co robi państwo? czy juz nie macie państwa? Nie rozumie...

  • 0

    72.  2010-01-12 17:03:57

    ~hansen - zapytaj po co w tak wielkim i "mocarnym" państwie jak USA jest ta ich Armia Zbawienia? Ma to oczywiście charakter religijny (dla mnie sekciarski) no ale jednak to charytatywna organizacja. Może w innych krajach nie ma podobnych organizacji? A może dlatego, ze nie organizują z rozmachem finału rocznego, nikt o nich nie wie? U nas jest mnóstwo takich - międzynarodowy Caritas, Pajacyk - żeby z brzegu wskazać... W kraju Twojego gościa nie ma takich? Szczerze wątpię.

  • 0

    73.  2010-01-13 01:23:53

    69-Toms, niestety tak właśnie jest niektórzy (oczywiście, że nie wszyscy) starzy ludzie biegają do lekarza, tylko jak ich coś zaswędzi, normalnie z nimi jest wszystko w porządku, gadają takie stare babcie jak najęte w poczekalni, a jak ich kolej przychodzi to prawie umierające. Przydały by się limity dla niektórych emerytów, którzy przychodzą żeby się pospotykać z ludźmi. Ja mam 18lat, jestem po 8 operacjach, jeden nowotwór usunięty, drugi jest. I grupa niepełnosprawności. Daję przykład: Babcia obklejona serduszkami wsiada sobie z koleżanką również miały WOŚP serduszka, mówią jakie to są biedne dzieci, młodzi ludzie chorzy, że dobrze że ludzie dają, patrzy na mnie i każe mi wstać, źle się czułem wcale nie wstałem powiedziałem tylko, że tutaj żałuje dzieci i młodych ludzi chorych, a tu tak po chamsku się zachowuje, pokazałem legitymację niepełnosprawnego, żeby sobie nie myślała oraz głowę (jak podniosę włosy widać, że miałem operację). Od razu jej się głupio zrobiło i ludzie się za mną wstawili, bo jak można prawie mówić, że życie by oddała za dzieci i młodych ludzi, a po chwili zwalać z miejsca w bezczelny sposób. Pewnie napiszesz, że nie wiedziała. Mogło tak być, ale mogła grzecznie zapytać, a nie wrzeszczeć i ubliżać. Po drugie większość tych staruszków co zwala z miejsca to osoby zdrowe (emeryci, tak wiem emeryci też są chorzy). Wiele razy się tak zdarzyło i ustępuję miejsca natychmiast jeżeli osoba jest naprawdę chora (widać), lub mnie o to poprosi, bo ma np. tak jak ja raka, jest jej słabo itp. Każdemu kto mnie bezczelnie zwala z miejsca (sami starzy ludzie, ale nie tylko) pokazuję legitymację i mówię o swoich chorobach (rak, oczy-nie widzę na jedno oko, kręgosłup...). Moja doktór z hospicjum mnie tego nauczyła i powiedziała, że z roku na rok coraz więcej ludzi będzie się za mną wstawiało, bo wiedzą, że starsi ludzie są (ci zdrowi- w części bezczelni i wygodni, idą np. pobiegać po Sopocie, ale w autobusie muszą usiąść, żeby sobie pogadać). Ja jej wtedy

  • 0

    74.  2010-01-13 01:50:17

    nie wierzyłem, ale okazało się to prawdą. Powiedziała mi też, żebym się odważył poprosić kogoś o wstanie z miejsca i ustąpienie mi, jak np. będę wracał po badaniach, czy będę się źle czuł, albo będzie mi się kręciło w głowie po morfinie, czy fentanylu, pokazując legitymację i pytając, czy ktoś przypadkiem nie jest chory. Powiedziała mi wtedy, że z każdym rokiem będzie coraz mniej "zwalania" i coraz więcej "ustępowania". Od roku (czyli od kiedy proszę czasami o miejsce, szczególnie w upalne dni, albo zatłoczone) dużo się polepszyło w tej materii. Chciałbym zaznaczyć, że nie widać po mnie żadnej z moich chorób. Wracając teraz do przychodni to większość starszych ludzi niestety nie przepuści np. takiej mojej sąsiadki, która ma ok.35lat, raka piersi (usunięty) i teraz szyjki macicy (wszyscy ci starzy ludzie o tym wiedzą, ma dwójkę dzieci i jak przyjdzie tak jak, czy inni chorzy na raka, po przeciwbólowy, czy nawet z grypą, którą dużo gorzej przechodzi człowiek z nowotworem). toms, myślisz, że mimo iż przyszli z budynku obok tylko żeby zapytać (zamiast np. zadzwonić, lub poprosić pielęgniarkę) jak brać jakiś lek, przepuszczą tą kobietę, która cierpi, wróciła z pracy i chciałaby pójść do dzieci i odpocząć w domu- odpowiedź jest przykra- Ja mam młodej zwalniać kolejkę, to powinno być odwrotnie! I takie awantury się dzieją, po prośbie pielęgniarki. Wg Ciebie winienem tak jak i inni według Ciebie szacunek starym ludziom, bo np. żyli w cięższych czasach??? Wg mnie KAŻDY CZŁOWIEK zasługuje na szacunek, a nie tylko starzy ludzie. Ja darzę wszystkich szacunkiem. Przykład: Jeżeli np. sąsiad od miesiąca nie odpowiada mi dzień dobry, odwraca się itp. to ja przestaję TEŻ mu/jej mówić dzień dobry, bo widocznie sobie tego nie życzy/nie chce mnie znać. Pozdrawiam serdecznie!

  • 0

    75.  2010-01-13 01:51:07

    Przepraszam za mój przydługawy wywód, ale nie wytrzymałem.

  • 0

    76.  2010-01-13 10:05:23

    Trzymaj się express! Szczerze życzę zdrowia i wszystkiego dobrego!

  • 0

    77. ~  2010-01-13 10:21:16  host: ip-89.171.231.34.dsl.crowley.pl

    @75: starszym ustępujemy miejsca z szacunku a potrzebującym, bo np. są chorzy z uwagi na ich stan zdrowia i tutaj wiek nie ma dużego znaczenia. Nie można mówić, że jak stary a zdrowy to nie powinno się ustępować. Oczywiście obowiązku nie ma takiego ale kultura nakazuje pewne dobre zwyczaje. Dużo zdrowia życzę!

  • 0

    78.  2010-01-14 01:31:34

    express100 -szczerze współczuję i dużo zdrowia życzę.Zwróć uwagę na cynizm i bezduszność wypowiedzi z @63.Ja również czytając ten post nie wytrzymałem,bo powiało mi hitleryzmem wprost.Ów autor starszych ludzi najchętniej wyeliminowałby ze społeczeństwa,bo wtedy nie blokowali by mu dostępu do przychodni-takie właśnie odniosłem wrażenie czytając jego wypowiedź.Rozumiem Twoje oburzenie,że o wiele zdrowsza osoba domagała się ustąpienia miejsca przez Ciebie,ale z drugiej strony,bądź obiektywny i powiedz,kto z Twoich rówieśników ustępuje miejsca starszym? 99% nie kiwnie małym palcem.Dziwisz się więc reakcji tej osoby?Ja absolutnie,choć w marcu skończę dopiero 41 lat...Jak widać uogólnienia działają we wszystkich kierunkach.Niestety.

Dodaj swoją opinię