Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-y charytatywne bez VAT za 2 miesiące

SMS-y charytatywne bez VAT za 2 miesiące

WitekT 2 Czerwca 2010 20:07

0 0
Minister finansów podpisał rozporządzenie zwalniające z VAT charytatywne SMS-y. Niestety, tylko wysyłane z kart abonamentowych.

Warunkiem zwolnienia z VAT dobroczynnych SMS-ów i połączeń telefonicznych ma być m.in. prowadzenie akcji charytatywnej w ramach tzw. zbiórki publicznej. Zwolnienie nie obejmie SMS-ów i połączeń realizowanych z kart prepaidów, ze względu na fakt, że VAT jest odprowadzany do budżetu już w momencie zakupu doładowania.

Rozporządzenie ma wejść w życie 60 dni po publikacji. MF szacuje, że spowoduje ujemne skutki dla budżetu państwa w wysokości około 10-12 mln zł rocznie.


Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 41
  • 0

    22.  2010-06-03 12:09:36

    21@ Wreszcie ktoś mądry odpowiedział ;-)

  • -1

    23. ~  2010-06-03 12:09:36  host: dcd253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ustawa nadaje się do Rzecznika Praw Obywatelskich. Jawna dyskrminacja prepaidowców i zawłaszczanie ich kasy przez złodziejskie państwo.

  • 0

    24. ~komuno wróć  2010-06-03 12:36:40  host: chello089077006092.chello.pl

    Tak wszyscy jesteśmy równi, wszyscy będziemy zarabiać tyle samo i mieszkać w takich samych domach i jeździć takimi samymi samochodami i mieć takie same wykształcenie. Radujcie się towarzysze.

  • -1

    25. ~  2010-06-03 12:39:24  host: chello089075075207.chello.pl

    do 23: nikt cię w tym 'złodziejskim' państwie nie trzyma. jeżeli tak cię ta ustawa dotyka, to ją zgłoś, a może jedyne co potrafisz to pisać wielce zbulwersowane posty w Internecie?

  • 0

    26. ~  2010-06-03 12:56:11  host: dcd253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25. Chello ja nie jestem zbulwersowany. Stwierdzam tylko fakt i nazywam sprawy tak jak wyglądają. Osobiście wolę zapłacić przez konto, żeby ograniczyć pazerność państwa. Mam prepaid.

  • 1

    27. ~  2010-06-03 12:57:58  host: dcd253.neoplus.adsl.tpnet.pl

    25. I jeszcze jedno. Mieszkając w tym państwie i płacąc podatki mam prawo oceniać kroki decydentów.

  • -1

    28. ~  2010-06-03 13:08:55  host: ip-94-42-47-87.multimo.pl

    karty prepaid sa nierejestrowalne i mogloby w tym wypadku dochodzic do naduzyc, wyludzen, itp. decyzja mysle, ze sluszna. prepaidowcy zawsze maja jakies ale, jak napiszesz, ze moga komus wplacic pieniadze, to sie zacznie, ze nikt z nich nie ma konta w banku, jak czesc PISiorow. no masakra po prostu! a na poczte biegac i placic 2,5 pln za przelew nie beda. hehe.

  • 0

    29. ~Robert  2010-06-03 14:08:17  host: eft158.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ 19. czóły-sławcio Hahaha - jakoś nie wiem co by mnie przekonało do abonamentu - chyba tylko telefon za "1 zł" wart 500 zł - który i tak później przecież spłacę ... bo jak kilka razy już liczyłem - zawsze płaciłbym DROŻEJ niż teraz w pre-paid !! Więc co - dla prestiżu mam mieć abonament ?? Hahaha

  • 0

    30. ~nokia 6310i cudeńko  2010-06-03 14:17:17  host: 77-255-32-62.adsl.inetia.pl

    A. nie zwykłem wątpić w hienowaty charakter państwowego systemu odbierania pieniędzy obywatelowi gzie i jak się da - THANK YOU BELKA THE $ BARON B. SMSy premium są "dobrem ludzi leniwych", bo prawdziwa pomoc i dobre serce wymagają więcej niż kilku sekund z telefonem po obejrzeniu przerywnika TańcaZGwizdami. C. 28multimo, czy trzeba być z partii śp. Edgara z Gosiewa, żeby nie mieć konta w OBCYM banku? Jak widzisz z tzw. nicka - lubię sprawdzone rozwiązania i za takie uważam kartę zamiast abonamentu (abo RTV też mi się nie podoba), a konta posiadać nie muszę. PS. pomocą materialną i czynem służę nie od dziś, a telefon pomaga w koordynacji pomocy.

  • 0

    31. ~  2010-06-03 16:37:20  host: ddp1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    28. Widać nie czytasz ze zrozumieniem. VAT państwo może zwrócić, ale jak widać NIE CHCE, a dotyczy to tylko zbiórek publicznych.

  • 0

    32.  2010-06-03 16:40:02

    A nie łatwiej pobierać prepajdowcowi powiedzmy 2zł + vat po czym ten vat zwracać zwiększając stan konta o jego wartość?

  • 0

    33. ~  2010-06-03 16:59:01  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    "Zwolnienie nie obejmie SMS-ów i połączeń realizowanych z kart prepaidów, ze względu na fakt, że VAT jest odprowadzany do budżetu już w momencie zakupu doładowania." a nie w momencie wysłania SMS-a

  • 0

    34. ~  2010-06-03 17:05:33  host: ddp1.neoplus.adsl.tpnet.pl

    33. Wystarczy dobra wola i rozliczanie się z smsów w akcjach publicznych i państwo oddaje operatorowi kasę za vat od tych esów. Tylko po co wprowadzać takie "utrudnienia". Lepiej brać część kasy z charytatywnych esów.

  • 0

    35.  2010-06-03 17:10:55

    Dokładnie tak jak mówiłem, ten problem można rozwiązać zwracając vat, tylko kto sobie weźmie to na garba...

  • 0

    36.  2010-06-03 17:58:50

    18# i właśnie dlatego tak napisałem do pana Ministra - to że mamy prepaida nie oznacza ,że można nas dyskryminować ! Ciekawe,co mi odpiszą :-)

  • 0

    37.  2010-06-03 18:01:05

    a tu pełny tekst maila do Ministra Finansów :Szanowny panie Ministrze !! Chciałem zapytać ,kto z pana współpracowników wpadł na ten głupi pomysł zwolnienia z podatku Vat tylko SMSów wysyłanych z systemu abonamentowego - w czym jestem gorszy mająć legalnego,zarejestrowanego pre-paida - to skoro już nie dotyczy to zwolnienie ,to może czas pomyśleć o zwrocie nadpłaconego Vatu ??? Gdzie jest równość wobec prawa ? Dlaczego ja mam płacić Vat od smsa na pomoc ,bo pana resort nie pomyslał o wszystkich aspektach problemu ? Nie mówiąc o tym ,że została naruszona równość w prawie : nakazującą ukształtowanie treści prawa w sposób wykluczający nieuzasadnioną dyskryminację lub uprzywilejowanie. W tym przypadku okazuje się,że pana resort dyskryminuje użytkowników kat przedpłaconych ,a stawia abonamentowców na pozycji uprzywilejowanej, o pogwałceniu konstutucji nie wspominając i w tej sytuacji domagam się wstrzymania wykonania tego chorego rozporządzenia . Z poważaniem

  • 0

    38.  2010-06-03 18:32:59

    Panie z dużej:)

  • 0

    39. ~mirekb  2010-06-03 22:58:40  host: user-188-33-78-55.play-internet.pl

    potencjał sms premium jest ogromny..podobnie jak chęc niesnienia jakiejkolwiek pomocy,w tym wypadku wysłania sms.Państwo to ciekawy twór,u Nas szczególnie.szkoda ze nie oparli sie na dcefinicji abonentna która niebawe wejdzie w życie(od 28czerwca ponoc).to nie jest zbieg okoliczności tylko obrona częsci wpływów do budżetu.dobrze ze mam oferty gdzie jest pakiet złotówek i nie zjada mi za sms premium poza abo,jak u wszystkich juz chyba obecnie operatorów w ofertach abonamentowych

  • 0

    40.  2010-06-08 14:24:33

    Witak, ostatni akapit jest błędnie zapisany: "[...]spowoduje dodatnie skutki dla budżetów obywateli w wysokości ok. 10 - 12 mln rocznie."

  • 0

    41.  2010-06-08 14:27:35

    @37: Jesteś po prostu inaczej rozliczany pod względem VAT. VAT od przychodów Prepaid jest naliczany w chwili sprzedaży doładowania od kwoty doładowania. Nie ma możliwości pobrania opłaty w systemie Prepaid innej niż obciążonej 22% VAT. Jedynym wyjściem byłoby wprowadzenie "zdrapek" zwolnionych od podatku, które można wykorzystać wyłącznie na SMSy charytatywne.

Dodaj swoją opinię