Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS reklamowy przygarnę

SMS reklamowy przygarnę

LuiN 21 Października 2009 16:34

0 0

11,2 mln Polaków zadeklarowało w czerwcu, że w ostatnim miesiącu otrzymało reklamowego SMS-a. Otrzymanie fizycznych ulotek w tym czasie deklaruje tylko o 4,3 mln więcej z nas. Co ciekawe, wedle badań instytutu MillwardBrown SMG/KRC taka reklama nam nie przeszkadza - podaje Rzeczpospolita.

Według tego samego badania, 6,9 mln osób odebrało w ciągu miesiąca przed ankietą reklamowy telefon. Ponad połowa badanych nie kasuje reklamowych SMS-ów. Dla reklamodawców nie jest jednak aż tak znowu różowo - bez czytania SMS-y reklamowe kasuje aż 28 procent ankietowanych.




Badanie jest przeprowadzane trybie ciągłym, na próbie około 3 tys. osób miesięcznie, w wieku od 15 do 75 lat.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~marcin1488  2009-10-21 16:40:57  host: 212.160.172.70

    czasami w takich sms sa ciekawe reklamy i oferty...a o ulotkach niewspomne

  • 0

    2. ~  2009-10-21 16:41:15  host: ip-89.171.93.30.static.crowley.pl

    bo to powinny być MMSy a nie SMSy

  • 0

    3. ~  2009-10-21 16:48:33  host: v01-13.opera-mini.net

    mms jest lepszy ale manipulacja slowami w sms jednak daje lepsze efekty.jak widac po wynikach konkursow smsowych.mirekb

  • 0

    4.  2009-10-21 17:08:35

    Ale bzdury... Widocznie ja i wielu mi podobnych jesteśmy zbyt nerwowi odbierając takie śmieci, m. in. przez spam SMS-owy zrezygnowałem z Orange. P. S. Co ciekawe, po przeniesieniu numeru wysłali mi jeszcze 2 sms-y w przeciągu 6 miesięcy.

  • 0

    5.  2009-10-21 17:27:58

    a co to za badanie wedle których nam ten spam nie przeszkadza? pytał się mnie ktoś o zdanie? Bo z tego co widze to oprócz mnie wszyscy wokół dostają białej gorączki jak ten spam przychodzi

  • 0

    6. ~Artur  2009-10-21 17:54:46  host: gig122.internetdsl.tpnet.pl

    Źle wybrali ankietowanych podczas przeprowadzania tej ankiety. W 36i6 dostaje co najmniej jednego smsa ze spamem dziennie.

  • 0

    7. ~embe  2009-10-21 18:06:29  host: 188.33.127.170

    dokladnie, mnie nikt nie bada a wkrzaja mnie takie esy, jak malo co ;)

  • 0

    8.  2009-10-21 18:42:52

    zarejestrujcie prepaidy i dajcie zastrzezenie ze nie chcecie sms-ow marketingowych.. dziala skutecznie w kazdej sieci /najgorzej jest w Erze, ale tam tez mozna to na nich WYMOC/

  • 0

    9. ~despera  2009-10-21 19:01:47  host: v03-15.opera-mini.net

    NIE zamówiony SMS reklamowy = bojkot tego produktu - Ja tak mam :)

  • 0

    10. ~  2009-10-21 19:30:48  host: 77-255-144-108.adsl.inetia.pl

    Tylko jedna nazwa: SMS Spam Manager :P

  • 0

    11. ~bambo  2009-10-21 19:31:11  host: 94.254.223.63

    u mnie na abo plusa było zastrzeżenie i nic nie przychodziło. Ale do czasu jak zleciłem przeniesienie nr-u do play. Wtedy się rozszaleli i po kilka śmieci dziennie zaczęło przychodzić. Może w ten sposób chcieli mnie skłonić do kontaktu z BOK, niestety nie udało im się, haha. Dobry pomysł, należy bojkotować produkty, które się reklamują nachalnymi esemesami. Choć ja nawet ich nie czytam. Tylko dwa kliki i są w usunięte.

  • 0

    12. ~leon ze wsi  2009-10-21 19:31:51  host: 77-254-224-100.adsl.inetia.pl

    Czy taki spam można zaskarżyć?

  • 0

    13.  2009-10-21 19:49:55

    Jak się doładowuje za 5 PLN-ów na rok i nikt do nas nie chce dzwonić bo drogo to miło chociaż odebrać jednego SMS-a dziennie. W końcu po coś mamy telefon. Jak nie chcą dzwonić znajomi to chociaż obcy napiszą:)

  • 0

    14.  2009-10-21 20:56:15

    "Co ciekawe, wedle badań instytutu MillwardBrown SMG/KRC taka reklama nam nie przeszkadza" - to faktycznie ciekawe, na tyle ciekawe, ze sadze iz badali tylko swoich pracownikow.

  • 0

    15. ~impassive  2009-10-21 21:16:20  host: ip-89-174-122-66.multimo.pl

    Nie przeszkadza? Dziwne. Mnie zawsze przeszkadzała. Aż w końcu po dziewięciu latach dałek kopa Erze i się wyniosłem od tych spamerów (wysyłali mi spamy reklamowe co jakiś czas, mimo że miałem rzekomo włączoną blokadę na otrzymywanie wiadomości marketingowych).

  • 0

    16.  2009-10-21 21:17:38

    13. ja bym proponował dobieranie sobie lepszych znajomych ;)

  • 0

    17.  2009-10-22 08:26:12

    4@ jesli nie umiesz wycofac zgody na smsy marketingowe to sie nie dziw. Ja w orange nie dostaje zadnego smsa oprocz pobrania naleznosci za fakture! srednio raz na pol roku zadzwonia z jakiegos banku lub promoja. Wtedy sie mowi ze absolutnie nie jestem tym zainteresowany i jest spokoj. i tez osobiscie nie znam osoby ktora chce dostawac takie smsy, wiec jakas bzdura z tymi badaniami.

  • 0

    18.  2009-10-22 09:55:06

    W Erze na zarejestrowane prepaidy nie przychodzą zadne reklamowe smsy. Raz przyslali, opier...łem z góry na dół i od tej pory ani razu.

  • 0

    19.  2009-10-22 10:18:45

    W orange dostawałem całą masę tego spamu, obecnie jestem w Play i nic nie dostaje. Zgłosiłem tylko że nie chce żadnych marketingowych promocji itd. Jedyny błąd jaki zrobiłem to że zachciało mi się przetestować TVN24 w komórce, teraz co jest ważniejsza afera to przychodzi sms. Na szczęście 1 na tydzień a nie jak w orange 10 na dzień.

  • 0

    20. ~AVD  2009-10-24 23:57:06  host: chello087207069090.chello.pl

    Już powiedziano to magiczne zaklęcie SMS Spam Manager dla Nokii z Symbianem. Rewelacja.

Dodaj swoją opinię