Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-owy spam ukarany

SMS-owy spam ukarany

WitekT 22 Sierpnia 2005 11:21

0 0

Australijski urząd ds. komunikacji oraz mediów (ACMA) ukarał dwie firmy na łączną kwotę 10 tys. dolarów australijskich za rozesłanie ponad 50 tys. wiadomości SMS o charakterze reklamowym.

Global Racing Group zapłaci 8370 dolarów australijskich za złamanie ustawy z 2003 roku o zakazie rozsyłania niechcianego spamu. Druga z firm, Australian SMS, współpracująca z Globar Racine Group, zapłaci 1674 dolarów australijskich za próby obejścia wymienionej wyżej ustawy oraz za jawne łamanie australijskiego kodeksu praktyk e-marketingu.
ACMA podjęła odpowiednie działania po skargach, jakie zaczęła do niej zgłaszać coraz większa grupa osób, otrzymująca niechciany spam na swoje komórki. Jak twierdzi Lyn Maddock z ACMA, spam wysyłany za pośrednictwem SMS-ów jest zdecydowanie bardziej agresywny od tego wysyłanego poprzez emaile.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~  2005-08-22 11:42:22  host: external.ciech.waw.pl

    Ciekawe kiedy u nas... Czekam na tą chwilę...

  • 0

    2.  2005-08-22 11:52:27

    Aż tak dużo tego dostajesz? Bo ja wogóle. Obym nie wykrakał. ;)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet