Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS-owa nowela

SMS-owa nowela

sirmark 13 Lipca 2004 10:31

0 0

Chiński pisarz Qian Fuchang zamierza dystrybuować swoją najnowszą książkę wyłącznie w formie SMS-ów.

Nowela "Poza oblężoną fortecą" składa się z 60 rozdziałów, a każdy z nich - z 70 znaków. Książka jest pikantną historią romansu żonatego mężczyzny z mężatką. Jak zapewnia wydawca Qiana, Akademia Literatury Guangdong, pomimo niewielkiej objętości i sporej dawki erotyki, będzie to “prawdziwe dzieło literackie". Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg wśród chińskich operatorów telefonii komórkowej, zainteresowanych dystrybucją noweli.

Rynek potencjalnych odbiorców jest duży – z telefonów komórkowych korzysta już 300 mln Chińczyków. W ubiegłym roku wysłali oni co drugiego SMS-a na świecie. W Chinach korzystanie z tego medium jest bardzo popularne – oprócz standardowych wiadomości wysyłanych do znajomych, popularne są odpłatne usługi informacyjne, horoskopy, itp.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-205-136-57.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet