Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "SMS na telefon stacjonarny" w Play

"SMS na telefon stacjonarny" w Play

sirmark 12 Grudnia 2007 20:05

0 0

Od 12. grudnia zostaje uruchomiona w Play nowa usługa - "SMS na telefon stacjonarny".

Wiadomości takie wysyła się tak, jak każdy inny SMS. Wystarczy w polu odbiorcy wpisać numer telefonu stacjonarnego poprzedzony numerem kierunkowym: np. 22 1234567.

Wiadomość wysłana na numer stacjonarny zostanie przekształcona na:
wiadomość głosową - system zadzwoni pod numer adresata i odczyta mu treść wiadomości SMS
faks - jeśli wiadomość SMS wysłana została pod numer faksu
SMS - jeżeli telefon stacjonarny adresata jest przystosowany do odbierania wiadomości w formie tekstowej




Po wysłaniu SMS nastąpi próba połączenia z wybranym numerem stacjonarnym. Jeśli telefon będzie zajęty lub nikt nie odbierze, próba połączenia będzie 6-krotnie powtórzona - po 24 godzinach wiadomość zostanie skasowana.

Opłata za wysłanie wiadomości SMS na telefon stacjonarny wynosi 0,50 zł i jest ona rozliczana jest poza abonamentem i premią za doładowanie.

Źródło tekstu: Play     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~n  2007-12-12 23:07:49  host: emi94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    > 6 Snipi. Może skorzystałeś z innej usługi a mianowicie z(a)bieraj minuty ;)

  • 0

    17. ~Snipi  2007-12-12 23:18:03  host: chello083144113176.chello.pl

    Moze ale pokazalem w salonie w menu aparatu ze 3 dni wczesniej oebralem polaczenei trwajace 6 minut z sieci Era i juz 15 dni rozwiazuja reklamacje bo ich system widzi to jako polaczenie wychodzace smutne to... Prosze o poalczenie mnie z poprzednia osoba z ktora rozmawialem nie maja mozliwosi to o polaczenie z kierownikiem nie maja mozliwosci, slabo:)

  • 0

    18. ~Snipi  2007-12-12 23:20:06  host: chello083144113176.chello.pl

    Dodalem ze przyniose fakture z tamtego numeru na ktorym bezie ukazane polaczenie to, dla nich to niewazne bo ich system widzi inaczej i 12 gozin poszlo w czort:)

  • 0

    19.  2007-12-13 01:19:48

    no no brawo play;) co prawda nigdy nie korzystalem, ale i tak gratki ze 2 razy taniej niz u innych;)

  • 0

    20. ~janas1  2007-12-13 01:35:44  host: c160-183.icpnet.pl

    do wszystkich majacych abo w play !!!!!!!! mam pytanie czy zdarzylo wam sie ze po wyslanieu mmsa procz 15 groszy system doliczal wam rowniez oplate za dane ??? u mnie tak nieraz sie zdarza np. wysylam mmsa z obrazkiem 260KB i kasuja mnie 15 groszy plus jeszcze za gprs dla 260 kb . prosze o odpowiedz wiem ze nie jestem odosobnionym przypadkiem poniewaz moja dziwczyna rowniez ma podobne problemy - oczywiscie nalicznie w ten sposob nie jest regula ale zdarza sie dosc czesto

  • 0

    21. ~  2007-12-13 07:11:00  host: gate.luknet.pl

    Cieszycie się z czegoś, co normalnemu człowiekowi jest kompletnie niepotrzebne... Pewnie zachwycalibyście się gdyby Play wprowadził budzenie...

  • 0

    22.  2007-12-13 08:49:12

    21. - sądzę, ze znacznie więcej ludzi korzysta z telefonicznego budzenia niż wysyła esemesy na numery stacjonarne ;-)

  • 0

    23. ~mirekb  2007-12-13 09:02:35  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    szkoda ze nie da sie na nr.komorkowe jak w plusie ale tam to 1,22pln chociaz na stacjo nie 61 tylko 50gr.w heyahklubie wystarczy kupic starter za 5pln zalogowac sie do heyahklubu i dostajemy 100zetonow wymiennych na 100smsow do wszystkich sieci lub 10 smsow glosowych do wszaystkich sieci,jak to wykorzystamy i wyslemy smsa za 2,44 mamy znowu 100zetonow czyli koszt 1 smsa glosowego do wszystkich sieci stacjo/kom 24grosze.budze tak czasem kumpli po melanżach,jak wysylacie po 21 dochodza dopiero punk 7następnego dnia;-)

  • 0

    24. ~Vincenzo  2007-12-13 09:34:18  host: 194.146.120.27

    Tak ja mialem taki sam problem z doliczaniem oplat za dane przy wysylaniu MMSow w Play Karcie. Zreszta opisywalem ten problem na telepolis. Byl taki jeden dzien, nastepnego bylo juz ok - problem dotyczy tylko korzystania z roamingu wewnetrznego w sieci Plusa

  • 0

    25. ~jarekt  2007-12-13 12:05:00  host: eaw44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ janas tak sie dzieje jesli MMSy ida przez normalny APN a nie przez specjalny do MMSow. Zadzwon do BOK i przelec z konsultantem konfiguracje telefonu. Ja kiedys tak mialem w erze na defaultowej konfiguracji jaka dostalem razem z telefonem. Co do newsa to zaczyna mnie wkurzac. Niby jest pakiet kwotowy ale co rusz napotykam na kolejne rzeczy ktore kasowane sa poza pakietem. To psuje cala idee pakietu kwotowego. Oczywiscie ponownie wygrywaja uzytkownicy Play Karty - im nikt laski nie robi i wszystko zawsze schodzi z pakietu kwotowego...

  • 0

    26.  2007-12-13 12:06:32

    oczywiście że po za, bo w play nie ma pakietu kwotowego tylko minutu/sms/mms/gprs rozliczane są JAKO pakiet kwotowy co nie ma nic współnego z pakietem kwotowym. Play to syf, wiem bo mam...

  • 0

    27. ~MACIEK  2007-12-13 13:01:50  host: host-81-190-210-234.wroclaw.mm.pl

    a co to jest telefon stacjonarny :D jeszcze troche i nikt nie będzie używał tych prehistorycznych narzędzi :)

  • 0

    28.  2007-12-13 13:01:56

    FAKTYCZNIE - dlaczego - skoro sms są po 15 gr, to nagle te mają kosztować 3x więcej? Rozumiem, że także NIE wchodzą do tych 200 darmowych???

  • 0

    29.  2007-12-13 13:45:14

    Oczywiście.

  • 0

    30.  2007-12-13 13:45:45

    @MACIEK: numer stacjonarny się przydaje.

  • 0

    31. ~janas1  2007-12-13 14:02:32  host: c160-183.icpnet.pl

    jarekt no kurcze moze masz racje ale to nie jest reguła ze caly czas mi tak nabija - zdarza sie tak powiedzmy raz na 10 przypadkow wyslania mmsa , telefon jedzie na orginalnych ustawieniach mmsow ktorcyh nawet nie da sie wykasowac czy edytowac , zaluje ze przeszedlem z play karty na obonament bo teraz to juz jestem uwiazany :(

  • 0

    32. ~jarekt  2007-12-13 23:16:03  host: eaw44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ janas w abo masz za darmo biuro obslugi OK - dzwon i niech to wyjasniaja. Od razu zlozysz reklamacje w ten sposob. Jesli maja u siebie bledy w systemie bilingowym to trzeba im to zglosic zeby naprawili.

  • 0

    33.  2007-12-14 04:19:32

    rany boskie. Jestes uwiązany to tak sobie wybrales. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby wziąść abonament na czas nieokreślony w Play. Warunki są takie same tylko nie dostajesz komórki. Tak jak na karcie. Komorka albo wolnosc. Proste. A odnośnie tych pakietów zlotówek. Przecież wyraźnie jest napisane, że można je wydać na smsy,mmsy, gadanie w kraju i internet i nic więcej. Jak się tego nie wie... no cóż, za glupote trzeba placic.

  • 0

    34. ~przemo  2007-12-14 14:31:35  host: adsl-69-210-34-90.dsl.milwwi.ameritech.net

    tu chodzi o smsy na stacjonarke a to juz jest teraz chyba najmniej uzywaną opcja w telefoni ja sam jeszcze nigdy tego nie probowalem i jakos mnie to malo interesuje

  • 0

    35. ~sebestian  2007-12-14 20:31:46  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    moze i chodzi co nie zmienia faktu ze jest to jagorsza i chyba najmniej popularna usluga oferowana przez operatorów

Dodaj swoją opinię