Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS i e-mail z automatów telefonicznych TP

SMS i e-mail z automatów telefonicznych TP

sirmark 28 Czerwca 2004 17:48

0 0

Od dziś w celu wysłania SMS-a lub emaila można skorzystać z żółtych automatów telefonicznych TP (eXanto). Wysłanie wiadomości tekstowej za pomocą specjalnej chipowej karty telefonicznej SMS TP kosztuje 25 groszy (z VAT). TP jest pierwszym w Polsce i jednym z niewielu operatorów w Europie oferującym takie usługi z automatów publicznych.

Automaty telefoniczne eXanto, z których można wysyłać SMS i e-mail wyróżniają się żółtym kolorem obudowy. Na kabinach lub obok automatu umieszczone są naklejki informujące o nowych usługach wraz z instrukcją obsługi. W całym kraju automatów eXanto jest obecnie około 14 tys. Do końca roku będzie ich 21 tys., a docelowo zainstalujemy 25 tys. sztuk.
12 lipca w sprzedaży pojawią się specjalne chipowe karty telefoniczne SMS TP w cenie 5 zł (z VAT), które umożliwiają wysłanie do domu lub przyjaciół 20 SMS lub wiadomości e-mail (25 groszy z VAT za SMS lub wiadomość). Przy użyciu tradycyjnej karty elektronicznej TP, cena SMS-a lub wiadomości e-mail ma równowartość jednego impulsu. Karty SMS TP będzie można kupić m.in. w: Telepunktach TP, kioskach i na stacjach benzynowych.

Wysyłanie wiadomości tekstowych z automatu jest bardzo proste. Należy podnieść słuchawkę, wsunąć kartę chipową do czytnika, wybrać rodzaj wiadomości: sms lub e-mail, wpisać treść oraz adres lub numer, pod który wiadomość ma być wysłana. Klient na bieżąco jest instruowany przez komendy pojawiające się na wyświetlaczu automatu. Maksymalna długość tekstu SMS to 160 znaków ze spacjami. Natomiast maksymalna długość tekstu w e-mail wynosi 250 znaków ze spacjami (wraz z tematem e-mail).

Źródło tekstu: TP SA     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-93-19.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy Internet LTE jest w stanie zastąpić Internet kablowy?

Test szybkości LTE sieci Plus

 

Zobacz wynik | Opinie (18)

Archiwum Ankiet