Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SMS charytatywny w 82 procentach

SMS charytatywny w 82 procentach

LuiN 22 Grudnia 2009 17:58

0 0

Koalicja SMS bez VAT, zrzeszająca 21 największych organizacji charytatywnych w Polsce, zdecydowała się zaapelować do przedstawicieli rządu Rzeczpospolitej, by udzielili jej wsparcia w walce o niepobieranie podatku od darowizn przekazywanych za pomocą wiadomości SMS.

Koalicji nie udało się wywalczyć na drodze sądowej zniesienia podatku VAT, jaki fiskus pobiera za darowizny przekazywane za pośrednictwem SMS-ów. Sąd oddalił skargi, twierdząc, że organizacje dobroczynne nie mają prawa występować w tej sprawie. Mimo to, organizacje charytatywne zaangażowane w inicjatywę SMS bez VAT dalej walczą o swoje racje.




21. grudnia wysłana została petycja do Marszałka Sejmu oraz apel do Prezydenta i Premiera RP. Obecnie 1/5 wartości każdego tzw. "charytatywnego SMS-a" trafia do budżetu państwa zamiast do osób najbardziej potrzebujących.

Źródło tekstu: Koalicja SMS bez VAT     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~lennox  2009-12-22 18:17:44  host: 94.75.253.67

    Skad 78% w tytule? Co ma oznaczac ta liczba?

  • 0

    4.  2009-12-22 18:23:04

    1, 3 - ale głupi błąd zrobiłem... wstyd... Poprawione.

  • 0

    5. ~L.  2009-12-22 19:21:41  host: 138-goc-23.acn.waw.pl

    A ktoś się zastanowił czy operatorzy są w stanie nie pobierać VATu od niektórych SMSów?

  • 0

    6.  2009-12-22 19:23:09

    Jeśli operatorzy rezygnują ze swoich zysków na rzecz charytatywnych smsów, fiskus też powinien okazać serce i z nich zrezygnować. Osobiście uważam że dzięki temu byłoby ich więcej.

  • 0

    7.  2009-12-22 19:24:37

    5@ -operatorzy (ich systemy bilingowe) potrafią takie jak i jeszcze inne rzeczy;-)

  • 0

    8. ~bolek  2009-12-22 19:47:19  host: 213-92-186-164.serv-net.pl

    dla mnie fiskus to był zawsze największym złodziejem i tak zostanie te wsyskie mafie i ośmiornice i co tam tylko to przy nich wymiekają

  • 0

    9. ~kitek  2009-12-22 20:18:26  host: 212.160.172.70

    Wystarczy przecież wydzielić oddzielną pule numeracji dla smsów charytatywnych i tyle np. 6xxx lub 9xxx

  • 0

    10. ~wilku  2009-12-22 20:20:53  host: host-217-172-255-235.lodz.mm.pl

    Pazerny rzad trwoniacy pieniadze , ja tam pieprze ich, wole np. sam zakupic karme dla schorniska i zawiesc niz ma to przechodzic przez kilka rąk.

  • 0

    11.  2009-12-22 20:51:31

    Podpisałem petycję. Po zastanowieniu teraz tego żałuję.

  • 0

    12. ~  2009-12-22 21:10:41  host: v09-12.opera-mini.net

    Jak kupisz karmę to też płacisz ten sam podatek vat ;)

  • 0

    13. ~a  2009-12-22 21:24:28  host: chello089075036051.chello.pl

    kochani!! Co Wy piszecie? Nie wiecie, ze pieniadze dane fundacja i organizacja pozytku publicznego nie trafiaja do potrzebujacych? Fundacja to zwykla firma, ktora oplaca pracownikow (dobre maja wynagrodzenia, uwierzcie mi), placi czynsz za lokal, oplaca prezesa i jak cos po tym wszystkim zostanie to moze pojdzie na potrzebujacych, ale to jest naprawde maly procent z kwoty, ktora wplacicie. Najbardziej znana WOSP Owsiaka sama sie przyznaje, ze wiekszosc zebranej kasy idzie na LOKATY fundacji, a tylko o 20% zebranej kasy na cel charytatywny. Co z tego, ze fiskus doklada 22% skoro fundacje zabieraja sporo wiecej ?

  • 0

    14.  2009-12-22 22:25:26

    @13-właśnie.Niech organizacje charytatywne ujawnią tzw.koszty funkcjonowania,wtedy dopiero będzie zdziwienie.Jak ostatnio wyczytałem taki UNICEF pochłania 90 procent przychodu!!!Zaledwie 10% trafia do potrzebujących.Jak to mówią "są różne ubrania robocze" i każdy kombinuje jak wyciągnąć kasę od naiwnych.A prawdziwe dobro dzieje się w ukryciu,w myśl zasady"niech nie wie lewa ręka ,co czyni prawa".

  • 0

    15. ~pduncz  2009-12-23 03:47:55  host: acxs82.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13,14 - jakie ciągniecie korzyści z rozpowszechniania niesprawdzonych informacji? Robicie po prostu krzywdę komuś, kto nie dostanie pomocy. Bo kto inny przeczyta to co piszecie i się zniechęci. Rozliczenia WOŚPu są tu: http://www.wosp.org.pl/fundacja/rozliczeniafinansowe a inne organizacje też są dokładnie sprawdzane i publikują rozliczenia (o ile nie są to jakieś szemrane typu "Serce za serce"). Choćby PAH czy WOŚP wciągał nawet 85% funduszy na koszta własne (absurd!), to z reszty robią tyle dobrego że warto ich wspierać. Inaczej ci ludzie którzy tego potrzebują, nie dostaną ani tyle.

  • 0

    16. ~Bogie  2009-12-23 08:57:25  host: ejc110.internetdsl.tpnet.pl

    Fundacja WOŚP środki zebrane w corocznej zbiórce publicznej w całości przeznacza na zakup sprzętu medycznego i finansowanie programów medycznych. ~15 dzięki Jak ktoś nie chce dawać, to nie daje, jego sprawa.

  • 0

    17. ~Longman  2009-12-23 09:34:59  host: adcf73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @pduncz(16), niestety nie do końca mogę się zgodzić. Tak się składa, że sam przez około dwóch lat byłem wolontariuszem współpracującym z kilkoma fundacjami. Moje zdanie o większości fundacji jest raczej negatywne. Sama idea może być szlachetne, ale wykonawstwo tej idei być co najmniej kontrowersyjne. Jeśli nie wierzysz to przeczytaj artykuł o fundacji Anny Dymnej http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1500425,1,anna-dym na-i-jej-fundacja.read A przyznam, że ja miałem okazję poznać na własnej skórze taką fundację w której wolontariusze wypruwali sobie żyły służąc za cos w rodzaju niewolniczej siły roboczej (przymuszanych presją psychiczną - "zobacz jak to dziecko cierpi, a ty nie chcesz mu pomóc?") po to aby szefostwo mogło się lansować z politykami. I wszystko to bez najmniejszego naruszenia prawa. Stąd dziś jak mam pomóc to wspieram bezpośrednio osoby które tego potrzebują. Wiem że i to jest nie do końca trafiona idea - nie pomogę nikomu w podlaskim czy w Bieszczadach mimo że te osoby mogą bardzo potrzebować pomocy.

  • 0

    18. ~Longman  2009-12-23 09:40:39  host: adcf73.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W poprzednim poście powinno być pduncz(15). Za pomyłkę przepraszam.

  • 0

    19.  2009-12-23 12:31:39

    Longman (17) - Dokładnie - zgadzam się z Tobą! Ale przecież to jeden z "niewygodnych" tematów, dlatego zamiata się je pod dywan. Ewentualnie opluwa mających odmienne zdanie.

  • 0

    20.  2009-12-23 18:54:24

    Nie mam zamiaru deprecjonować żadnej z organizacji.Przykład UNICEFU to niestety fakt.Popieram samą ideę pomocy społecznej,ale na UCZCIWYCH zasadach,gdzie wszystko jest JAWNE.Generalnie jednak uważam,że najskuteczniejszą formą pomocy jest osobisty kontakt z potrzebującym i bezpośrednie wsparcie.Bo to nie daje pola manewru dla pośredników,jak uczy życie nie zawsze uczciwych.

  • 0

    21.  2009-12-23 23:21:25

    @ 15 i 16-kto płaci i skąd pochodzą pieniądze na transmisje wośp i promocję innych fundacji?Zastanów się zanim postawicie zarzuty.Co to za dobroć w świetle kamer?Zwykła błazenada i lans,powtarzam LANS!Nic więcej.Fajnie jest być dobrym za cudze pieniądze.

  • 0

    22. ~pduncz  2009-12-24 23:37:24  host: acxu6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    toms: ja rozumiem to, że idea WOŚP opiera się właśnie na rozgłosie. Na tym że jest ogólnopolska i rozpoznawalna, dzięki czemu ludzie im ufają i właśnie dlatego WOŚP mogła kupić tyle sprzętu, że urządzenia od nich stoją już chyba w każdym polskim szpitalu. I to nie byle jakie. Podobnym zaufaniem obdarzam PAH. Czym mniejsza i "świeższa" organizacja - tym mniejsze moje zaufanie. Dla zbierających na ulicy - zaufanie zerowe. I to nie ja stawiam zarzuty, to Ty je postawiłeś. i to Ty powinieneś się zastanowić, zanim to zrobiłeś. Fin.

Dodaj swoją opinię