Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Śmiertelny" wirus SMS-owy w Pakistanie

"Śmiertelny" wirus SMS-owy w Pakistanie

WitekT 16 Kwietnia 2007 13:19

0 0

Pakistańscy operatorzy komórkowi zostali wręcz "zasypani" telefonami od swoich wystraszonych klientów, którzy otrzymali SMS-a o tym, że mogą umrzeć z powodu śmiertelnego wirusa, jaki został przesłany na ich telefony.

Wiadomość przypomina film Ring, w którym ludzie umierali w tydzień po obejrzeniu nagrania. W jej treści można było przeczytać m.in., że po otrzymaniu tego SMS-a zmarło już dwadzieścia osób. Wiadomości wywołały tak wielką panikę i dezinformację, że niektóre meczety w największym pakistańskim mieście - Karachi - ogłosiły, iż w wyniku komórkowego wirusa doszło do śmierci wielu osób i należy być świadomym gniewu Bożego.




Ponad 52 mln z pośród 160 mln Pakistańczyków posiada telefon komórkowy.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 0

    2. ~potargany  2007-04-16 13:25:57  host: dah217.neoplus.adsl.tpnet.pl

    polska - dziwny kraj , majacy dziwna wladze

  • 0

    3. ~cray  2007-04-16 13:27:13  host: abme116.neoplus.adsl.tpnet.pl

    kal to dziwna władzę?? Tyś chyba jeszcze nie widział "dziwnej" władzy! Są

  • 0

    4. ~PROROK  2007-04-16 13:29:37  host: afp149.internetdsl.tpnet.pl

    pomału serwis telepolis przypomina sławenna kiedyś gazetke "SKANDALE" jakie jeszcze usłyszymy "ciekawe"wiadomosći?

  • 0

    5.  2007-04-16 13:31:28

    PROROK: skandale powiadasz... A ja uważam, że to ciekawa informacja z gatunku wpływu technologii na społeczeństwo i jego świadomość.

  • 0

    6. ~pusia  2007-04-16 13:35:53  host: host-81-190-229-98.wroclaw.mm.pl

    matko kochana ale to dziki narod i tragicznie zacofany -.ale nic dziwnego 30% z nich to analfabeci i straszna biedota

  • 0

    7.  2007-04-16 13:35:58

    zgadzam się z Witkiem. Jak można uwierzyć, że wirus elektroniczny może przenosic sie na zywą materie??

  • 0

    8.  2007-04-16 13:38:00

    naród nie jest dziki i zacofany, lecz ich religia jest taka i nakazuje im byc takim! Zreszta nie tylko im!

  • 0

    9. ~pablo  2007-04-16 13:38:36  host: dmc228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    hihihi niezłe

  • 0

    10. ~yagi  2007-04-16 13:46:02  host: 80.85.229.233

    Al Kaida uderza wojna psychologiczna...

  • 0

    11. ~Ant  2007-04-16 13:47:18  host: chello084010154233.chello.pl

    Faktycznie pokazuje to wpływ technologii na życie na tej planecie i to w wielu aspektach, ten news plus ten o ginących pszczołach daje do myślenia. Jednocześnie obrazuje to jak różne są społeczności w wielu zakątkach globu.

  • 0

    12. ~ksadea  2007-04-16 13:50:45  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Pakistańczycy są dziwnym narodem. Polacy są dziwnym narodem. Wszyscy jesteśmy dziwni. Zrozumienie dziwnoty innych jest podstawą tolerancji. (Ach, te nasze polskie łańcuszki szczęścia i wiara w cuda!)

  • 0

    13.  2007-04-16 13:53:38

    a kto "TO" przeczyta to umrze za 5 sekund ..................4...................... 3........................... 2..................... 1........................... 0........................ UMARLES!!!! :))))

  • 0

    14.  2007-04-16 13:56:55

    Tak to sie dzieje juz jak człowiek nie jest świadomy pewnych rzeczy to dochodzi do tak prozaicznych ekscesow. W Polsce podobna strategie proponuje Orange w ofercie "Plan na rozmowy", tez wierzy (wie) ze znajdzie sobie JELENI ktorzy beda przepłacać za coś co moga dostac to samo tylko ze po nizszych cenach (jakościowo takich samych, z reszta każdy kto troche sie uczyl o marketingu to wie ze zadna firma nie moze sobie pozwolic na produkty słabej jakości (w dzisiejszym czasie i rynku) tym bardziej potezne firmy telekomunikacyjne, dlatego gadanie Orange ze klienci zmuszeni sa płacic wiecej dla lepszej jakości swiadczenia usług jest istnym kłamstwem w celu zatuszowania wyzysku klienta). To tyle;).

  • 0

    15. ~franzol  2007-04-16 14:11:29  host: nat-partynice.korbank.pl

    no coż... za parę lat będzie to samo u nas, brak wychowania seksualnego, zakaz aborcji, władza kościoła itd... słowem ciemnogród

  • 0

    16. ~r  2007-04-16 17:33:16  host: chello087207181018.chello.pl

    kaczogród

  • 0

    17. ~hbmm  2007-04-16 21:29:28  host: feg2.internetdsl.tpnet.pl

    rydzykogród

  • 0

    18. ~jojo  2007-04-16 21:31:52  host: ekj116.internetdsl.tpnet.pl

    Z tym że miłościwie nam panujący koścół katolicki produkuje parafian - to się zgodzę, ale nie z tym, że każda religia sama w sobie jest zła... Ale to już tematy z innego cyklu. :-)

  • 0

    19. ~szalony  2007-04-17 01:02:46  host: wap.plusgsm.pl

    Temat bardzo dobry i trafny :) a u nas wcale nie jest lepiej bo co niektórzy to sądzą że stacje gsm szkodzą życiu i zdrowiu i od tego nawet na raka się umiera ...

  • 0

    20. ~ukenamuniu  2007-04-17 22:28:13  host: nat-go2.aster.pl

    Szalony19: a nie szkodzą? Czytałeś o pszczołach? Kiedyś pracowałem w Polonie (tam, gdzie-no wiesz co- rozbijają). "Atomiści" niemieccy zrobili doświadczenie. Zbudowali na rozległym polu cztery stodoły: z drewna, z cegły, kamienia, z bloków z popiołu podymnicowego (z filtrów elektrowni). Na pierwszą noc krowy położyły się do budy drewnianej. Rozebrali. Weszły na następną noc do wykonanej z cegły. Rozebrali ceglaną. Spały w kamiennej. Rozebrali. Potem już spały na trawie. Za nic nie chciały wejść do tej z prasowanych z cementem popiołów. Głupie krowy. A wielu z nas mieszka w takich blokach. Wysłałem materiał z badań redaktorowi z TV, który takie "cegiełki" propagował. Przestał. Co my wiemy o szkodliwości GSM.. tyle, co w Rzymie o ołowianych rurach.

  • 0

    21. ~fazeusz  2007-04-19 19:03:08  host: hsiproxy.astra-net.com

    ~franzol to co ci potrzebne wychowanie seksualne zebys wiedzial jak zadowolic kobiete :P i moze jeszcze powiesz ze brak zakazu aborcji uczyni z nas taki inteligentny moralny narod :P rusz glowa zamias wypisywac takie bzdury

Dodaj swoją opinię