Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości SmartKids - dzieci w mobilnym świecie

SmartKids - dzieci w mobilnym świecie

orson_dzi 9 Sierpnia 2016 10:13

1 0

Digital Virgo i Comecode, we współpracy z Mobile Institute przeprowadzili pierwsze w Polsce badanie poświęcone dzieciom w mobilnym świecie.

Badanie pokazuje, że w Polsce rośnie pokolenie heavy userów. Wśród przebadanych 714 rodziców, 82% potwierdziło, że ich dzieci (do 14 lat) korzystają z urządzeń mobilnych, a dla dzieci poniżej 2 roku życia ten wskaźnik wyniósł 38%. Badania pokazały, że 100% dzieci powyżej 8 roku życia jest użytkownikami mobile.

W badaniu zauważono, że im rodzic jest bardziej mobilny, tym większe prawdopodobieństwo, że jego dziecko także korzysta z urządzeń mobilnych. 80% dzieci mobilnych rodziców również tego typu urządzeń, tymczasem w rodzinach, gdzie opiekunowie nie używają smartfonów/tabletów, wynik to 45% i 22%.
Badanie pokazało, że ze swoich własnych urządzeń korzysta 1/4 dzieci. 52% korzysta ze smartfonów lub tabletów rodziców, a 48% z własnych lub własnych i współdzielonych z rodzicami. Można powiedzieć, że 24% dzieci ma swoje urządzenia, do których rodzice nie mają wstępu lub dostęp ten jest bardziej ograniczony. Dzieci stają się właścicielami telefonów i tabletów w wieku 2-3 lat, a od 15 roku życia korzystają już praktycznie tylko z własnych urządzeń.

Prawie wszystkie urządzenia mobilne (97%), z których korzystają dzieci, mają dostęp do Internetu. Co prawda większość rodziców twierdzi, że kontroluje aktywności dzieci w sieci, ale i tak mają oni swoje obawy. Rodzice wskazują średnio 3-4 zagrożenia związane mobilnością dzieci. Dominują dwa z nich (80% dla każdego) - uzależnienie od urządzenia mobilnego i narażenie dziecka na nieodpowiednie treści. Kolejne wskazywane niebezpieczeństwo to pokrewne do uzależnienia od urządzenia mobilnego - spędzanie zbyt wielu godzin na graniu - odczuwane przez 73% zaniepokojonych rodziców. Połowa rodziców obawia się też zagrożenia ze strony obcych osób, dodatkowo 19% obawia się kradzieży urządzenia. Samodzielne zakupy dziecka w sieci niepokoją 33% rodziców.

Jak często rodzice zaglądają do urządzeń swoich dzieci? Codziennie lub raz na kilka dni. 74% rodziców potwierdziło, że wie, jak z urządzenia mobilnego korzysta ich dziecko, natomiast 25% stwierdziło, że raczej wie, co razem daje wynik 99%. Oprócz zaglądania do urządzeń mobilnych, rodzice podejmują także inne działania, mające na celu ochronę dziecka, np. instalują blokady.rodzicielskie.

Źródło tekstu: Digital Virgo     
Źródło zdjęć: ShutterstockShutterstock

Dodaj do:

Tagi: smartkids

w sumie: 2
  • 0

    2. ~mike  2016-08-09 15:46:41  host: apn-77-115-3-138.dynamic.gprs.plus.pl

    lubię czytać takie raporty! ostatnio się zastanawiam poważnie nad telefonem dla najmłodszego dziecka, TM kusi mnie uproszczonym abonamentem, wiadomo, w innych sieciach niezłe oferty rodzinne i nie mogę się zdecydować, co wybrać. może przygotowalibyście jakiś aktualny artykuł w tym temacie, co?

  • 0

    3.  2016-08-09 15:50:02

    @2 Mówisz tutaj o artykule na temat samych ofert, czy telefonów dla dzieci? W kwestii ofert raczej nic mądrzejszego poza mixem lub najlepiej prepaidem nie wymyślisz. Lepszej kontroli kosztów przy dziecku nie ma, a głównie o to chodzi.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy używasz dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego na urządzeniu z Androidem?

Google Play Protect słabo chroni przed złośliwym oprogramowaniem

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet