Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony z Androidem dostaną USB typu C

Smartfony z Androidem dostaną USB typu C

orson_dzi 12 Marca 2015 10:49

5 4

Podczas prezentacji nowego Chromebooka Google przestawiało zalety portu USB typu C. Ma ono wkrótce trafić do smartfonów z Androidem.



USB typu C, to przede wszystkim szereg zalet. Urządzenia mogą za jego pomocą nie tylko przesyłać dane, ale również strumieniować dźwięk i obraz oraz port został zaprojektowany z myślą o wydajnym ładowaniu urządzeń za jego pomocą. Oprócz tego gniazda typu C są symetryczne, czyli nie będzie już konieczności zastanawiania się, którą stroną należy włożyć wtyczkę USB do gniazda. Przestanie więc obowiązywać zasada - włóż, wyjmij i obróć, włóż... wyjmij i obróć, włóż jeszcze raz. Ale jest też wada, ponieważ jak często bywa w przypadku nowych standardów, nowe gniazda USB nie będą kompatybilne z poprzednimi wersjami.




Gniazdo USB typu C ma trafić w najbliższym czasie do urządzeń z Androidem. Dokładne terminy, ani też modele, w których miałoby się poajwić nie zostały podane, ale zapewne będziemy mogli je spotkać w najbliższej generacji Nexusów.

Zobacz: Huawei wyprodukuje nowego Nexusa?

Źródło tekstu: Ubergizmo; wł     

Dodaj do:

Tagi: google | usb type-c | android

w sumie: 28
  • 0

    9. ~krs  2015-03-12 12:10:47  host: 217.153.234.81

    czy tylko mi to wejście przypomina to z lightning firmy na a ?
    nie mówię, że to źle, wejściówka symetryczna jest znacznie wygodniejsza, mój ojciec (jest delikatnie po 50-tce) ma problem z poprawnym podłączaniem ładowarki, takie wejście by znacznie ułatwiło życie wielu ludziom.

  • 1

    10.  2015-03-12 12:25:09

    Wystarczy trochę czucia pod palcami by wiedzieć, że dolna strona micro USB ma zaczepy ;)

  • 1

    11.  2015-03-12 12:31:03

    No wreszcie! Ileż można było na to czekać? Sam się zastanawiałem, co tak długo.

  • 0

    12. ~Zakrza  2015-03-12 12:39:13  host: exe248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Serioooooo?! Nowy port jest super, bo teraz nawet idiota będzie wiedział jak go użyć? ;/

  • -1

    13. ~Prawda Abonamenta  2015-03-12 12:43:51  host: 81.219.84.18

    Wiadomo, Android - firma z tradycjami pod wzgledem nowinek technologiczno-elektrycznych, gdzie liczy się jakość prestiż. Ta złączka to jest jakościowy skok w przyszłość - cos jak lot w kosmos w technice, a konkurencja Plus śpi... .

  • 2

    14.  2015-03-12 14:03:42

    @7 - na istniejące założysz sobie malutką przejściówkę, a dopiero nowe kupisz jak trzeba. :)

  • 2

    15. ~  2015-03-12 14:29:05  host: 178-37-232-179.adsl.inetia.pl

    @Morvius: W większości komputerów jest typ A, w większości małych urządzeń typ micro-B.

  • 0

    16.  2015-03-12 15:42:46

    a jaki mam w s5?

  • 0

    17.  2015-03-12 15:52:56

    wiem, że mam microUSB ale od lewej strony wygląda to na dodatkowe wejście

  • 0

    18.  2015-03-12 15:58:19

    mam takie wejście http://tlp.is/5nu

  • 1

    19. ~  2015-03-12 15:59:02  host: user-109-243-35-132.play-internet.pl

    Nigdy nie miałem problemów ze złym wkładaniem złącza USB 2.0/3.0 (typy A, B, Mini, Micro)

  • 2

    20. ~  2015-03-12 16:01:17  host: user-109-243-35-132.play-internet.pl

    @16: Micro USB 3.0

  • -1

    21. ~  2015-03-12 17:17:04  host: user-94-254-193-1.play-internet.pl

    To już piąty typ USB. Ciekawe ile jeszcze wymyślą żeby "umilić" ludziom życie.

  • 1

    22. ~  2015-03-12 19:10:43  host: user-94-254-198-55.play-internet.pl

    zabawa włóż-wyjmij kojarzy się z czymś innym niż smartfonem :-)

  • 0

    23.  2015-03-12 19:35:06

    powinni kupić patent od Apple na wtyczkę. A tak znowu będzie się zatykać i brudzić

  • 0

    24.  2015-03-12 23:11:35

    Jeszcze z 3 lata i smartfon będzie ładował się tylko bezprzewodowo, a muzyka na słuchawkach będzie tylko przez BT. Wszystko idzie w tym kierunku - "milimetry".

  • 0

    25. ~Armani  2015-03-12 23:21:46  host: 088156191013.wejherowo.vectranet.pl

    Hola, hola to że można wkładać jak się chce to taki plus dodatkowy, najważniejszy według mnie to ten, że ładowarkę, słuchawki, TV, pendrive itd. podłączymy pod jedno wejście.

  • 0

    26. ~  2015-03-12 23:45:42  host: host-81-190-1-153.gdynia.mm.pl

    wtyczka to pikus, jaka bedzie wydajność w relacji do baterii

  • 1

    27.  2015-03-13 02:59:38

    @23 Appe tez przesiada sie na typ c

  • 0

    28. ~  2015-03-13 09:35:31  host: user-164-126-189-201.play-internet.pl

    wtyczki sa mało ważne, ważniejsza jest wydajność - baterie

Dodaj swoją opinię