Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony Sony przyniosą 1,2 mld dolarów straty

Smartfony Sony przyniosą 1,2 mld dolarów straty

LuiN 17 Września 2014 12:11

9 2

Sony dokonał korekty prognozy wyników na rok fiskalny 2015, kończący się 31. marca 2015 roku. Straty będą większe, niż pierwotnie zakładano.Dział mobilny Sony przyniesie firmie 1,2 mld dolarów rocznej straty. Z powodu problemów działu Mobile Communications, łączna prognozowana strata netto firmy Sony wzrasta czterokrotnie do 2,15 mld dolarów (w lipcu mowa była o 487 mln dolarów).
W celu przeciwdziałania dalszym stratom, Sony chce skupić się na najbardziej profitowym dla firmy segmencie premium smartfonów, kosztem ograniczenia obecności marki wśród telefonów ze średniej i niskiej półki cenowej. Ma to zmniejszyć ryzyko strat i przywrócić bardziej stabilne zyski.

Pierwsze recenzje nowych smartfonów japońskiego producenta - Xperii Z3 i Xperii Z3 Compact są bardzo optymistyczne. Sytuację finansową japońskiej firmy póki co nieco ratuje świetna sprzedaż konsoli PlayStation 4 i usług jej towarzyszących oraz produkcje filmowo-telewizyjne (w I kwartale udało się wypracować 265 mln dolarów zysku netto).

Zobacz: Sony zarabia na grach i filmach, ale już nie na smartfonach

Źródło tekstu: Sony, Reuters, wł     
Źródło zdjęć:

Dodaj do:

Tagi: sony | wyniki | xperia

w sumie: 52
 • -1

  34. ~lomax  2014-09-17 20:26:25  host: 91-193-208-105.eimperium.pl

  To na pewno wina entuzjastów Blackberry :) masowo wybierają q10 z30 i z3 a nie genialne androidowe soniaki...

 • -4

  35.  2014-09-17 21:03:15

  I znowu napisałem prawdę to jakieś trole pominusowały i zostało ukryte. I pewnie to trole z Samsunga albo ich wyznawcy.
  Podobnie jak na Tajwanie, gdzie Samsung opłacał studentów, żeby hejtowali konkurencje.

 • 0

  36.  2014-09-17 22:01:06

  @21: a mi lotto czy bateria jest wymienna czy nie. Jeszcze mi się nie zdarzyło w życiu, żebym się rozładował do zera w potrzebie. A jak się wybieram gdzie, gdzie może mnie to spotkać, to biorę powerbank 10A. Miałem w życiu mnóstwo smartfonów, ale argument o wymiennej lub nie baterii nigdy nie zaważył na wyborze.
  @33: marketing. Znasz takie słowo? Nie wystarczy coś dobrze zrobić, trzeba to jeszcze sprzedać. Mimo całej mojej sympatii do nowych sprzętów Sony za ich promocję i premiery powinni wystrzelać cały zarząd. Taki Z1 Compact to sprzęt praktycznie bez konkurencji, powinien być u każdego operatora w każdej taryfie. A gdzie go można u nas kupić? Z następcą pewnie będzie podobnie.

 • 1

  37. ~lol  2014-09-17 22:09:06  host: 88-199-127-113.tktelekom.pl

  @36 to tym bardziej tego nie rozumiem. Jaki problem zrobic jedna czy dwie duze kampanie? 1,2 mld USD tracic to potrafia, ale zorganizowac porzadny marketing to juz nie. Co to ma byc?

 • 0

  38. ~  2014-09-17 23:08:36  host: apn-95-41-105-49.dynamic.gprs.plus.pl

  @36 Tu nie chodzi o marketing. U Nas opy również wydaję miliony a ludzie tak idą gdzie najtaniej - czytaj Plat. Nawet reklamy jakości nie kuszą Polaków tylko CENA. Sony jest droższe ale Polak nie kupi, bo woli chłam rodem z Korei albo z Chin - bo sie liczy cena.

 • 0

  39.  2014-09-18 03:20:45

  @18
  Pamiętaj, że MS dokłada/ł do Windows Phone i RT, ale ma kasę z patentów z Androida i dzięki temu jakoś chyba idzie...przy 3-4% udziale w rynku ;)
  @Halset
  Philips to wycofał się wcześniej, kiedyś miał nienajgrosze telewizory i monitory CRT, ale potem odpuścili i to szybko, a właściwie weszli w spółkę z...Lg.
  @38
  Chłam z Chin i Korei ? A co lepszego oferuje Sony ?!
  http://tlp.is/3wc
  Przecież oni też korzystają z chińskich rączek ;) Po drugie przeważnie nie liczy się miejsce, a kontrola jakości i to co zakłada projekt. Apple zleca produkcję w Chinach, często przy łamaniu praw pracowników, przy pracy wręcz z dzisiejszego punktu widzenia "niewolniczej" i... ? Zarabia mld. Sony miało fajne telefony w czasach współpracy z Ericssonem, ale to trwało do pojawienia się smartphonów. http://tlp.is/3wd
  http://tlp.is/3we
  Trochę przespali, trochę naleciałości z czasów kiedy rosła Nokia, Motorola, Samsung i LG, tylko że jedni przeszli w miarę płynnie w nową erę inni nie. Pierwsze modele z serii Xperia bez Ericssona wcale nie zachwycały, a konkurencja miała przeważnie troszkę tańsze odpowiedniki, wcale nie gorsze. Kiedyś była Nokia i Motorola, dzisiaj Samsung i Apple, tylko że w tej erze kasę zarabia się jeszcze np. na sklepie, aplikacjach i innych usługach. Zresztą ich telefony z Windows Mobile pojawiły się niezbyt wcześnie, ludzie siedzieli na SPV/HTC np. TyTN. Oczywiście mieli modele z Symbianem i fajnie, ale ten system nie był obecny np. w Stanach gdzie mieliśmy Windows Mobile, RIM i Palm.
  Początek w Andku też nie najlepszy, HTC np. miał niezły, ale co z tego jak sprzedaż opierała się na paru modelach, a kiedy z systemu dla fanów stał się masówką nie mieli dobrej propozycji średnich i tanich modeli. No i trzeba się układa

 • 2

  40.  2014-09-18 03:21:59

  No i trzeba się układać z operatorami, dodać jakieś wsparcie i ceny też nie mogą być z kosmosu.
  Wydaje się, że firma jak Sony przy całej gamie usług mogła może nie wygrać z Samsungiem, ale z takim HTC czy innymi sobie poradzić. Fakt taki Z1 Compact to fajny model, ale jak nie czytasz portali to pewnie mało o nich wiesz, a do tego trochę późno wyszedł. Stylistyka prawie wszystkich identyczna, mają niby filmy, muzykę, gry itd. ale jakie ma to przełożenie na wszystkie usługi ? Ani nie robią najtańszych modeli, ani nie są uznawani za firmę wyznaczającą trendy, nikt jakoś też nie łączy telefonów Sony np. z najlepszą jakością wykonania i serwisem. Czy Sony się wyróżnia ? Designem ? No proszę was...znamy np. te numery Sony ala Apple jak własne wtyczki, końcówki, sloty tj. niezgodne z większością standardy, brak obsługi napisów w plikach w TV. Albo operujesz coś jak Apple i sam wyznaczasz dla siebie standardy albo musisz grać na zasadach jak inni, a Sony tego nie zrobiło w wielu dziedzinach między innymi w telefonach i mają efekty swojej polityki. Poleca się np. LG, tanie modele Motoroli, ktoś sprowadzonego chińczyka...albo w momencie zmian trzeba było...dajmy na to z Nokią pozostać na unowocześnionym Symbianie :D Stworzyć własny sklep, usługi, aplikacje (sony ma muzykę, filmy, gry, PS, telewizory etc., a Nokia miała znacznie większe zaplecze od telefonów, patenty, ovi, dobre mapy, wtedy jeszcze 30% rynku) albo...z pełną parą wejść w nowy rynek, ale od tanich do topowych modeli, duże, średnie, małe, tanie i drogie (za każdym razem odpowiednik każdej ważniejszej serii np. Samsunga od mini przez Galaxy S po Note), nie robienie problemów z bootloaderem, brak opóźnień z premierami nowych modeli tj. nie jako ostania firma, wejdziesz na stronę operatora to tablet Samsunga, starszy model iPhone, tania Nokia i gdzieś tam może Sony.

 • -4

  41.  2014-09-18 08:37:43

  @39 Piszesz bzdury. Philips nawiązał współpracę z LG dawno temu. Chodziło o koszty. I tak miał swoją technologię. Ale ile można schodzić z cen nie tracąc na jakości i rezygnować z technologi? W końcu nie było to opłacalne i sprzedali Chińczykom. Jest pewna granica gdzie można ograniczyć koszty a być dobrym, nowoczesnym o dobrej jakości i technologi.
  A Sony? Właśnie przez to, że ludzie kupują chłam, firmy aby sprzedawać swoje produkty musiały szukać oszczędności. Stad fabryki u Chińczyków ale to traci sie na jakości. Więc przestań pisać bzdury! Jaki marketing? Jaki układ z operatorem? Jak są telefony podobne? A Samsung trzeba pieć milionów odmian Galaxy i ona nie sa podobne? Marketing - A Ferrari potrzebuje reklamy by się sprzedać? Uklady z operatorem? Bo taki żuczek jak Ty chce kupić za pół ceny telefon? Dalej kupujcie taniochę a potem duże porządne firmy będą upadać. A jest takie przysłowie "Biednych ludzi nie stać na kupowanie tanich rzeczy" Tylko jak to ma działać w Polsce, jak tu brak ludzi inteligentnych i są zaślepieni jednym - CENĄ!!! A potem promocja butów w Lidlu i potrafią cała noc spędzic pod drzwiami.....
  Nie pisz mi o Nokii i nie porównuj ich do Sony. Nokia też produkuje TV a jak to się ma do TV Sony? Podsumowałem działania globalne dla firmy Sony a nie jedyny dział - telefony komórkowe.
  Co do Z1 compact. Czytam i więcej wiem od Ciebie. Dalej kupujcie plastikowe Szajsungi z przeładowanymi bajerami co zamulają telefon (soft Orange przy tym to mały żuczek). Albo TV Samsunga. Taaa, kupujesz TV dla designu czy dla bajerów :D? Najważniejszy jest obraz. A w tym polu Samsung to bieda. Już nie wspomnę o bardzo marnej jakości, gdzie cały TV Samsunga skrzypi. Porównaj sobie jakość wykonania TV SONY czy Philipsa (nawet tego chińskiego) do jakości Samsunga. Oni zjadają koreańców na śniadanie.

 • -4

  42.  2014-09-18 08:39:58

  PS Co do SonyEricssona. Co Ty podajesz? Przecież właśnie przez sprzedaż musieli zamknąć ten projekt. Bo ludzi kupowali shit z korei. I tak dostała po gaciach Nokia. SE były to świetne telefony. Do dzisiaj mam kilka SE w domu i działają i mają się dobrze. A ludzie jak Ty wybierali Samsungi, LG. Dzisiaj jak widać liczy się marketing i cena. Co w sumie znamy po wynikach pewnej sieci w Polsce, gdzie brak ludziom myślenia. CENA CENA CENA - dzisiaj jest najważniejsza. Reszta to margines.

 • 0

  43. ~Spider  2014-09-18 10:14:28  host: static.elcom.ru

  @41 Widzę że jesteś wielkim wyznawcą SONY, niemniej ich telewizory nie maja szans w porównaniu z flagowymi modelami koreańskich producentów. Z powodu ponoszonych strat Sony pozbyło się produkcji paneli LCD i jest skazane na zakupy u innych. Dawniej kupowało je u Samsunga, LG czy Sharpa. Wiadomo, że żadnen z w.w. producentow nie sprzeda swoich falgowych produktów konkurencji, a bez dostępu do zaawansowanych technicznie matryc nie da się zbudować dobrego telewizora. Flagowy KDL-55W955 używa matnej matrycy IPS od LG i nie ma najmnieszych szans pod względem kontrastu i poziomu czerni w starciu z seria H8000 Samsunga.
  Sony ciągle jeszcze wykorzystuje swoją dobrą opinię z wcześniejszych lat i może liczyć na zaślepionych wyznawców marki jak Halset, którzy widząc znaczek SONY nie będą zważać na niedostatki - niemniej na dzień dzisieszy Sony ze względu na niedostatki technologiczne jest nie może konkurować w segmencie najbardziej zaawansowanych produktów, a z powodu ceny nie ma też wielkich szans w sprzęcie masowym.

 • 0

  44. ~  2014-09-18 12:30:31  host: apn-37-7-32-237.dynamic.gprs.plus.pl

  Nie ma szans z TV Samsunga :D? Ale chce mi się z Ciebie śmiać. Zrezygnowali z VA Samsunga, bo te matryce po 4-5 latach padają. Ostatnie problemy z matrycami w TV Sony były właśnie przez to, że mieli matryce Samsunga.
  Co do czerni i kontrastu? Co za pierdoły! IPS się różni od VA i zależy co chcesz uzyskać. IPS ma lepsze kąty widzenia, lepsze kolory. VA lepszy kontrast i czerń. Ponadto Samsungi nie mają równomiernie podświetlonych matryc. Z zeszłego roku W905 Sony zjadał na śniadanie Samsunga. W kolorach, kontraście, w kolorach itd itp. Więc nie pisz bzdur, że Samsung robi lepsze TV od Sony! Żaden Samsung nie osiagnął poziomu japończyków. Samsung przekłamuje kolory, nie potrafi odwzorować ruchu jak Sony. W każdych testach przez profesjonalne a nie jakieś sponsorowane blogi Sony wygrywa jak chce z Koreańcami.
  Do tego - Sony obecnie postawiło na 4K i też jest wzorem w tych TV.
  Matryca to TYLKO część TV. Reszta to elektronika, płyta, procesor i inne patenty, gdzie koreańce mogą tylko płakać.
  Samsung to marketing. Wystarczy dobrze skalibrowane TV postawić obok siebie i Samsungi mogą się schować jakością obrazu do Sony Panasonica czy Philipsa. Wyznawcą to Ty jesteś pseudo TV Samsunga. Co do produkcji paneli - Panasonic też swoich nie produkuje a Sharp chce się wycofać albo już to zrobił.

 • 0

  45. ~  2014-09-18 12:36:10  host: apn-37-7-32-237.dynamic.gprs.plus.pl

  Sorry, że się nie zalogowałem.
  Co do 4K - Sony znowu jest wzorem i reszta próbuje im dorównać.
  Kłamiecie z tym Samsungiem jak wyznawcy Play. Możecie sobie podać rękę. Nie stać Cię na TV Sony to nie piernicz, że są gorsze od Samsunga. Żeby nie było - osobiście mam Philipsa 9703 sprzed kilku lat, czyli jeszcze prawdziwy Philips. Teraz niestety Philips to chiński złom :(

 • 0

  46. ~  2014-09-18 12:43:37  host: apn-37-7-32-237.dynamic.gprs.plus.pl

  A jak komuś zależy na panelu VA, to może wybrać Sony z serii 8, które też wygrywa z Samsungiem jak chce.

 • 0

  47. ~Spider  2014-09-18 17:49:14  host: static.elcom.ru

  Jasne - Philips to chiński złom, a Sony kupujące matryce od trzeciorzędnych chińskich poddostawców
  to super japońska jakość
  Zawsze podziwiam firmy, które potrafią tak przywiązać do siebie swoch klientów , że są ślepi na argumenty i kupią wszystko byle miało wymarzony znaczek ;-)
  Sony obenie nie dysponuje technologią produkcji paneli LCD i widać to zarówno w Xperiach jak i w telewizorach. Są skazani albo na marne chińskie matryce w sprzęcie low-end, albo na produkty LG czy Samsunga w sprzęcie wyższej klasy. Na ich nieszczęście zarówno LG jak i Samsung również konkurują na rynku telefonów i TV, i nie sprzedadzą swoich najlepszych paneli konkurencji.

 • -4

  48.  2014-09-18 20:17:19

  Jasne jest to, że nie masz pojęcia o technologi LCD. I nie pisze głupot. Ile można Ci tłumaczyć, że matryca to najmniejsza część TV. Sharp robi lepsze matryce niż Samsung i też Sony od nich kupowało. Dzisiaj tego nie robi, bo LG poszło do przodu. Ale to nie jest najważniejsze w TV. Najważniejsze są systemy generowania obrazu, bo samo LCD ma wiele wad i trzeba to nadrobić elektroniką. Tak Philips to chiński złom, bo produkowany jest w Chinach przez Chinoli i ma matryce chińskie- TPVision czy jakoś tak. Własna produkcja chińska. A Sony nie kupuje od Chinoli, tylko albo od LG albo Samsung (czyli Korea) albo od Sharp (Japonia) Nie masz pojęcia o czym w ogóle piszesz, więc kończę rozmowę z trolem. A podziwiać to sobie możesz własną głupotę i ogłupienie marketingiem Samsunga ślepcu, który nie ma zielonego pojęcia o TV.

 • -4

  49.  2014-09-18 20:20:28

  Jasne jest to, że nie masz pojęcia o technologi LCD. I nie pisz głupot!!! - tak miało być. A jeszcze jako dodatek - ten tekst, że matrycę Sony kupuje od Samsunga ilu głupkom sprzedałeś? :) To najczęściej spotykany argument u sprzedawców Samsunga bo jakoś muszą skłamać aby ten chłam sprzedać zwykłemu Kowalskiemu. A potem taki gada wkoło, że ktoś przepłacił za Sony, bo ma tą samą matrycę co on w biednym Samsungu :D Jak ktoś nie wierzy - weźcie sobie obok dwa TV Sony i Samsunga - i zobaczcie który ma lepszy obraz. Ale Spider żyje we własnym świecie.

 • -4

  50.  2014-09-18 20:26:22

  Pracowałem w tej branży i dobrze pamiętam co PH nam gadało, co wciskać ludziom za kit aby ich TV schodziły z półki. Tak samo jak podbity w Samsungach biały kolor aby obraz wydawał się bardziej wyraźny (swoją drogą przekłamany i to bardzo) jak i zieleń na Mundialu, gdzie nikt na świecie takiego zielonego trawnika nie widział.
  Mój kolega pracuje w Samsungu i sam osobiście nigdy by tego nie kupił, zwłaszcza jako TV. Ale taka praca, więc sprzedaje bo trzeba zarabiać ale wszystkim znajomym odradza. A teraz aby klientów kupić dodaje multimedialny TV z zaawansowanym Smartem TV, bo jakoś klientów, gadżeciarzy trzeba przyciągnąć jak obraz nie dorównuje Sony Panasonicowi czy nawet obecnie Chińskiemu Philipsowi.

 • 0

  51. ~Spider  2014-09-19 21:45:11  host: a209.ext-net14.gazsvyaz.ru

  Oczywiście że się nie znam - zapewne jak każdy kto nie doznaje ekstazy na widok znaczka SONY. Jeśli pracowałeś w tej branży to naprawdę współczuję tym biedym ludziom którym wcisnąłeś telewizory SONY snując opowieści o ich rzekomej nowoczesności. Zejdź na Ziemie i przestań życ mitami ;-)

 • 0

  52. ~  2014-09-21 20:01:36  host: public52908.xdsl.centertel.pl

  W sony niepodoba mi się jedna rzecz - brak supportu dla starszych telefonów - z tego powodu nie kupię nigdy tego badziewia

 • 0

  53. ~Kajak  2014-09-23 11:07:10  host: 178.183.239.32.dsl.dynamic.t-mobile.pl

  smuteczek dla sony, ale nie dla klientów, ja widzę potencjał w LG który strat nie notuje wręcz przeciwnie, dobra strategia i szeroka gama smartfonów od niskobudżetowych po G Flex sprawia że każdy znajdzie smartfon dla siebie. A jeszcze LG umie trafić w to co boli wszystkich użytjkowników, czyli baterię. Tak długo działającej baterii jak LG nie widzialem.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-119-60.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz z publicznych hotspotów?

Inicjatywa publicznych hotspotów WiFi4EU zyskała poparcie

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet