Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony Samsunga trafią do USA i Kanady z odblokowanym radiem FM

Smartfony Samsunga trafią do USA i Kanady z odblokowanym radiem FM

msnet 11 Stycznia 2018 08:29

4 1

samsung galaxy note8

Samsung odblokuje chip UKF w nadchodzących modelach smartfonów trafiających do USA i Kanady - poinformowała firma TagStation LLC, właściciel aplikacji NextRadio.

Wiele smartfonów ma wbudowany układ zdolny do odbierania darmowych stacji radiowych FM, ale jest on często zablokowany. Jak podaje właściciel aplikacji NextRadio, liderzy rynku podejmują kroki do odblokowania chipów UKF w swoich produktach, przynajmniej tych trafiających do USA i Kanady. Taki krok ma wykonać także Samsung, dzięki czemu użytkownicy będą mogli słuchać ulubionych audycji radiowych bez konieczności korzystania z danych przesyłanych przez sieć komórkową, co przełoży się między innymi na mniejsze zużycie energii akumulatora.




Samsung powinien być chwalony za podjęcie tego ważnego kroku - powiedział Paul Brenner, prezes NextRadio. Zapewniają swoim klientom bardziej wciągające wrażenia radiowe i, co ważne, sposób na otrzymywanie informacji ratujących życie w sytuacjach awaryjnych.

Gdy sieć komórkowa jest przeciążona lub niedostępna, radio FM może dostarczyć informacji potrzebnych do ratowania życia ludzkiego w sytuacjach kryzysowych, na przykład w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych. Spowodowało to wystosowanie żądań do producentów, aby odblokować chipy UKF w smartfonach dla poprawy bezpieczeństwa publicznego. Samsung podejmując swoją decyzję o usunięciu blokady dołącza do takich firm, jak LG, Motorola i Alcatel.

Zobacz: FCC wzywa Apple'a do aktywacji radia FM w iPhone'ach

Źródło tekstu: prnewswire.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: smartfony | radio fm | samsung

w sumie: 23
  • 1

    4. ~CaIm7.2018  2018-01-11 08:45:14  host: a08-08-07.opera-mini.net

    1). To ma, choć jest głupie - sprawdzają czy ludzie za bardzo się nie zbuntują przy braku fm.
    Jeśli zbyt - to co tam, odblokują z wielkiej łachy.

  • 3

    5.  2018-01-11 09:39:50

    Można? Widać można. Sam nigdy nie korzystałem z FM w telefonie, ale blokady nigdy nie mogłem zrozumieć

  • 0

    6. ~korobs  2018-01-11 09:45:31  host: 193.201.36.50

    Co ciekawe w telefonach Samsunga ze średniej półki które miałem było wbudowane radio FM ale w wersji MONO (np Ace2, A5 2016). Założę się że mono dają w większości telefonów , gdzie dostępne jest radio.
    XXI wiek a oni wstawiają takie gó...no!!!
    Zastanawiam się czy w topowych telefonach po odblokowaniu też będzie wersja mono?

  • 0

    7. ~pf  2018-01-11 10:02:32  host: public-gprs199020.centertel.pl

    brak radia w telefonie to bardzo ważna rzecz dla właściciela firmy, ponieważ za każdy telefon swojej firmie musiałby datkowo płacić abonament radiowy,

  • 2

    8. ~hmmm  2018-01-11 10:22:16  host: 94.42.201.114

    XXI wiek a gdzie w telefonie DAB+ ja się pytam ?

  • -2

    9.  2018-01-11 10:35:08

    8 - a saturator - ja się pytam?

  • 0

    10. ~iro  2018-01-11 10:41:35  host: user-94-254-129-97.play-internet.pl

    a gdzie tury , lub wielkie kocury lwy ? no gdzie w afryce

  • -1

    11. ~  2018-01-11 11:07:48  host: host-80-54-151-253.bielskpodlaski.mm.pl

    W europie nie odblokuja, macie google play music sluchac...

  • -2

    12.  2018-01-11 11:38:11

    W dobie cyfryzacji i DAB ktoś jeszcze używa FM?

  • 0

    13. ~Big  2018-01-11 11:53:52  host: 213-241-16-146.static.ip.netia.com.pl

    W telefonach które miałem LG l70 i Xiaomi 4x radio jest i można z niego korzystać. Może w tych modelach nikt nie wpadł na tak szalony pomysł aby je zablokować. Bez sensu akcja z blokowaniem radia... No ale może to taka polityka Samsunga

  • 0

    14. ~1561565  2018-01-11 12:41:00  host: 212.160.172.72

    Ja

  • 0

    15. ~  2018-01-11 12:45:13  host: 159-205-149-189.adsl.inetia.pl

    @12. ripe - raczej kto uzywa DAB. Ten standard jest niczym zombi.

  • 0

    16. ~onetowcy  2018-01-11 12:46:23  host: a27-03-01.opera-mini.net

    Wpisujcie smartfony z DAB+! LG stylus 2

  • 0

    17.  2018-01-11 13:11:58

    Topowe procesory Exynos nie posiadają odbiornika FM, Snapdragony posiadają. Samsung sprzedaje ten sam model telefonu w różnych konfiguracjach sprzętowych: w USA/Kanadzie wersję ze Snapdragonem, a na innych rynkach z Exynosem. Stąd blokowanie FM: nie chcieli robić różnicy w specyfikacji funkcjonalnej telefonów.

  • 0

    18. ~Bolo  2018-01-12 00:28:03  host: 178.43.142.237.ipv4.supernova.orange.pl

    @6 - jakie mono ? Ty chyba masz jedno ucho, człowieku. Chyba że to wymysł tylko w szajsungach.
    Mam w zasięgu ręki w tej chwili 7 różnych urządzeń z Androidem i w każdym z nich radio FM gra pięknie w stereo.

  • 0

    19. ~korobs  2018-01-12 08:47:35  host: 193.201.36.50

    Sprawdź modele które wymieniłem, po co piszesz bez sensu. Akurat telefonach Samsunga jest mono.

  • 0

    20. ~cezar  2018-01-12 09:01:45  host: public-gprs361605.centertel.pl

    U mnie w Huawei P10 Lite radio gra choć sama apka jest dość głęboko schowana.

  • 0

    21.  2018-01-12 13:37:04

    Pokryć całe USA choćby zasięgiem 3G to nielada wyzwanie. Kanada tak samo. O super zasięgu LTE nawet nie ma co marzyć na tak dużej powierzchni. Dlatego nie ma co się dziwić powrotowi do radia FM. Tam jest pełno białych plam.

  • 0

    22. ~u s a  2018-01-12 16:15:59  host: user-94-254-246-48.play-internet.pl

    Mają radio AM

  • 0

    23. ~  2018-01-15 05:31:00  host: user-94-254-154-2.play-internet.pl

    @7 Wiekszej glupoty dawno nie czytalem. Po pierwsze do odbioru radia w smartfonach konieczne jest podpiecie sluchawek na kablu, ktory pelni role anteny. Po drugie abonament rtv zostanie zniesiony z powodu prostej kalkulacji kosztow przymusowego poboru tego podatku. Ktos w koncu zaczal myslec w Polsce, ze ludzie nie placa, bo nie maja na to. Przydalby sie jeszcze nakaz ustawowy nieblokowania i odblokowania radia FM przez wszystkich blokujacych, nawet w Exynosach. To juz bylby problem producentow, jak to zrobic :)
    Ciekawe ile ktos w UE wzial w lape za brak regulacji w tej sprawie. A na pewno wzial. Wszystkie unijne biurokratyczne pijawki w Brukseli sa do wywalenia na zbity p y s k w trybie natychmiastowym.

Dodaj swoją opinię