Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony Samsunga idealne na arktyczne warunki

Smartfony Samsunga idealne na arktyczne warunki

LuiN 17 Lutego 2012 14:01

0 0

Samsung Electronics ogłosił, że smartfony tej firmy z powodzeniem przeszły próbę ognia i wody, a właściwie: upału i mrozu. Redakcja fińskiego magazynu MikroPC udowodniła, że telefony Samsung bez problemu funkcjonują w bardzo szerokim zakresie temperatur - od 38 do -20 stopni Celsjusza.

Taką próbę przeszło wszystkie pięć zgłoszonych do testów smartfonów Samsung (łącznie testowano 15 modeli telefonów). Testy przeprowadzone w specjalistycznym laboratorium VTT Technical Research Centre w fińskiej miejscowości Espoo wykazały, że GALAXY S II był jedynym smartfonem, który pracował bez problemu nawet przy temperaturze -30 stopni.




Komponentem telefonu, który najczęściej odmawia posłuszeństwa na mrozie, jest bateria. Gdy temperatura powietrza osiągnie odpowiednio niski poziom, telefon nie jest w stanie pobrać energii elektrycznej z baterii (nawet jeśli jest ona w pełni naładowana) i wyłącza się.

Źródło tekstu: Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    10.  2012-02-17 15:00:28

    @4 diody LED Ci zamarzły? Ale tak poza tym to wszyscy zdrowi?

  • 0

    12. ~  2012-02-17 15:07:53  host: v07-15.opera-mini.net

    Super, bardzo dobra informacja. Samsung ma rzeczywiście dobre produkty.

  • 0

    13. ~  2012-02-17 15:15:57  host: z60-01.opera-mini.net

    Miałem SGS II padł mi w ostatnie mrozy więc treść newsa wg mnie jest wyssana z palca.

  • 0

    14. ~ktos  2012-02-17 15:20:01  host: 194.107.112.5

    @ 6 - sa zapewne osoby co niezbyt przejowaly sie telefonem itp... Ale bez przesady... Ja obecnie uzywam Samsunga i SE. SE od jakis 3 lat i przezyl wiele od mgly (zawilgocenie) i deszczu slabego po ulewe w gorach. I co? Dziala? Dziala. :) Zero awarii... :) Ten telefon wode widzial i to nie raz. To jest kwestia wykonania telefonu. Jezeli chodzi o Samsunga (mam go od moze 2 miesiecy) to dbam co by sie nie przekonac o tym w Regenersis, ze jest tam jakis slad cieczy. W koncu elektroliza nastepuje w czasie... ;) Co mnie dziwi to fakt, iz slad cieczy w srodku telefonu wystepuje gdzie nie ma normalnie dostepu i jest to powiedzmy wielkosc kropli a wszedzie indziej juz jej nie ma. Wiec moim zdaniem albo serwis cos nie ten tego albo wada konstrukcyjna telefonow. Dodam, ze ja telefonow z reguly nie szanuje bo jakby co moge kupic nowy jak stary sie popsuje. Nigdy zadna Nokia, SE, Alcatel, Sagem czy nawet Siemens mnie nie zawiodl... A traktowane byly tak samo. :) Nawet SE (inny model, niz ten ktory przytoczylem wyzej ale w tym samym dniu - podczas wyprawy w gorach), ktory dostal tam ostro po tylku przezyl choc mialem klopot nie tyle z uruchomieniem bo sie wlaczal ale z odpaleniem "systemu". Troche zabawy z kaloryferem i grzebania z kompa za pomoca BT przywrocilo go do zycia. Obecnie ja juz go nie uzywam gdyz dalem go komus innemu jednak sprawuje sie bardzo dobrze. :) Dlatego z SE nie zrezygnuje. Tzn wiem, ze juz nie ma SE ale te co sa to wykorzystam do konca ich zycia... Samsungom narazie nie ufam a raczej Serwisowi na litere R. ;)

  • 0

    16. ~ktos  2012-02-17 15:23:12  host: 194.107.112.5

    A i jeszcze jedno, jakbym mial zakupic smartphone Samsunga to bylby to Nexus lub R. :)

  • 0

    17. ~  2012-02-17 15:38:04  host: z47-08.opera-mini.net

    Ciekawe czy jak walnę 5 kg młotkiem w Galaxy S II to wytrzyma? Nie sądzę.. iPhone 4 już mi wpadł pod koło ciągnika nic z niego nie zostało.

  • 0

    18.  2012-02-17 15:42:39

    @17 solid by czegoś takiego nie wytrzymał więc o czym ty mówisz?

  • 0

    19.  2012-02-17 15:59:19

    @17 haha dobry zart.. szklo w iPhone 4 peka w drobny mak po upadku z 1.5m a Ty o ciagniku mowisz hahahaha moze wogole czolg po nim przejechal?

  • 0

    20. ~  2012-02-17 16:19:16  host: z40-04.opera-mini.net

    18 i 19. Ciągnik to chyba tamtemu po łbie przejechał, albo na polu z kapustą na głowy się pozamieniał.

  • 0

    21. ~Jaro070  2012-02-17 16:36:14  host: V32-04.opera-mini.net

    A czy czasami w Espoo nie ma siedziby Nokii?

  • 0

    22. ~  2012-02-17 17:00:11  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    Ostatnio rozmawiałem przez Nokię 5800 w nocy na spcaerze. Było -26'C. Wszystkie kreski spadły do jednej i telefon prosił o podłączenie do ładowarki. Ale w takim stanie wytrzymał pół godziny rozmowy. W domu wróciły wszystkie kreski :-) Ciekawe czy SGSII wytrzymałby taką próbę Ha ha ;-)

  • 0

    24.  2012-02-17 17:27:07

    @22 zmartwię Cię, ale tutaj model telefonu nie ma najmniejszego znaczenia. Tu wszystko rozbija się o baterie. Niska temperatura powoduje, że napięcie dostarczane przez akumulatorek jest niższe. Wskaźnik naładowania baterii działa dzięki voltomierzowi i stąd ta utrata "mocy" do jednej kreski a następnie powrót do stanu faktycznego.

  • 0

    25. ~  2012-02-17 18:22:42  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @14 - ja też nie specjalnie się o telefony troszczę. A co do zalań, to dostatecznie wiele zdjęc widziałem zalanych/zawilgoconych, aby twierdzić że zazwyczaj jest to blisko jakiegoś łącza lub innego otworu w obudowie. Na palcach ręki bym policzył zalania w dziwnych miejscach.

  • 0

    26. ~  2012-02-17 20:35:12  host: user-164-126-101-136.play-internet.pl

    Samsung ogłosił to co MikroPC "udowodnił" za pieniądze Samsunga :D

  • 0

    27. ~  2012-02-17 20:37:39  host: user-164-126-101-136.play-internet.pl

    @22, słuchaweczka blufiut dużo nie kosztuje.

  • -1

    28. ~  2012-02-17 21:02:25  host: 19-to3-1.acn.waw.pl

    @24 eh Maniek Maniek, w każdym temacie chcesz być ekspertem. To właśnie bateria nie ma żadnego znaczenie, bo we wszystkich współczesnych telefonach mamy do czynienia z identyczną technologią w bateriach litowo-jonowych. I właśnie to jak telefon reaguje na spadek napięcia wynika tylko z bebechów, bo w zależności od wielu czynników napięcie na baterii mocno się wacha. I nie woltomierz sprawdza ”naładowanie baterii”. Po co się wtrącasz jak nie wiesz?

  • 0

    29.  2012-02-17 21:52:34

    @28 w takim razie zamiast tylko wytykać mi głupotę warto by było ją sprostować. No i widzę pewną niekonsekwencje w Twojej wypowiedzi: twierdzisz, że wszystko opiera się na elektronice a baterie nie mają żadnego znaczenia: otóż w bateriach są układy elektroniczne.

  • 0

    30.  2012-02-17 22:05:41

    @28 "woltomierz sprawdza ”naładowanie baterii”. Po co się wtrącasz jak nie wiesz?" - http://tnij.org/phk6 w takim razie to wyjaśnij.

  • 0

    31. ~aw  2012-02-20 09:25:58  host: 31.61.110.6

    -20 to arktyczne mrozy? Śmiechu warte...

  • 0