Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony Mozilli na chipsetach Qualcomma

Smartfony Mozilli na chipsetach Qualcomma

LuiN 28 Lutego 2012 10:37

0 0

Telefonica oraz Mozilla ogłosiły dzisiaj, że budują nową architekturą dla mobilnych telefonów w całości opartą o HTML5, umożliwiającą zbudowanie funkcji telefonu takich jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości, przeglądanie Internetu jako aplikacji HTML5. Produkowane smartfony mają pracować na chipsetach Qualcomm.

Platforma Open Web Devices będzie dostępna już w tym roku i pozwoli ona na tworzenie smartfonów korzystających z aplikacji opartych o HTML5. Nowy ekosystem aplikacji działać będzie na już dostępnych na rynku telefonach obsługujących HTML5, ale też pozwoli na wprowadzenie na rynek smartfonów o bardzo niskich cenach.

Wszystkie aplikacje (wiadomości SMS, e-maile, komunikatory, gry itp.) miałyby mieć pełny dostęp do sprzętu i bazować na przeglądarce Mozilla. Takie rozwiązanie pozwolić ma na uproszczenie oprogramowania, zmniejszenie wymagań sprzętowych i co za tym idzie - obniżenie kosztów produkcji smartfonów.
HTML-owy system operacyjny ma być przy tym w 100% otwarty i już trwa jego standaryzacja w W3C, która ma za zadanie wykluczyć wykorzystanie jakichkolwiek zastrzeżonych API.

We współpracy z Qualcommem, Telefonica i Mozilla chcą stworzyć portfolio tanich smartfonów o wydajności topowych konstrukcji z innych platform. Telefonica liczy na to, że telefony z Mozillą pomogą jej spopularyzować usługi oparte o smartfony w Ameryce Łacińskiej.

Źródło tekstu: Qualcomm, Telefonica, wł     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • -1

    1. ~  2012-02-28 13:28:46  host: t19-12.opera-mini.net

    A co na to Maniiek?czekam na jego opinię

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-112-7.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet