Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony i tablety Nokii w 4Q2016

Smartfony i tablety Nokii w 4Q2016

orson_dzi 18 Sierpnia 2016 11:35

6 2

W IV kwartale 2016 roku Nokia zaprezentuje 3-4 nowe urządzenia. Będą to smartfony i tablety z Androidem.

Informacje na temat nowych urządzeń Nokii są pewne, bo pochodzą od prezesa zespołu zarządzającego Nokii w Chinach. Ich prezentacja odbędzie się jeszcze w tym roku, ale na rynek trafią najprawdopodobniej dopiero na początku 2017 roku..




Na temat samych urządzeń wiadomo niewiele. Dotychczasowe informacje mówią o smartfonach z najwyższej półki z ekranami OLED o rozdzielczości QHD i przekątną 5,2-5,5 cala, procesorami Qualcomm Snapdragon 820, aparatami o rozdzielczości 22,7 Mpix oraz Androidem 7.0 w standardzie.

Źródło tekstu: NokiaPowerUser; wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 24
  • 0

    5.  2016-08-18 12:12:57

    Przydałoby się coś mniejszego niż 5 cali :(

  • 2

    6. ~808PUREVIEW  2016-08-18 12:21:00  host: n06-04-06.opera-mini.net

    Nokii już nie ma, a przynajmniej tej starej. Najpierw postąpili głupio zatrudniając Elopa z MS, a to przecież konkurent. Potem jako jedyna firma mieli w ofercie telefony tylko z WP. Sprzedaż spadła jeszcze bardziej. Sprzedali Microsoftowi dział telefonów i się z tego rynku wycofali. Ale Microsoft miał prawo używać ich marki - czyli wychodziły kolejne telefony że znaczkiem Nokii, ale oni ich już nie produkowali. A teraz Nokia, która cały czas działała, ale zajmowała się np. infrastrukturą sieci...niby wraca. Sam MS już nie będzie używał nazwy Nokia dla swoich telefonów, na razie jeszcze niby nadal się nie wycofuje że smartfonów i Windowsa Mobilnego. Ale sam sprzedał dział zwykłych telefonów firmie Faxconn, który wcześniej nabył od Nokii. A Nokia sama już nie ma działu telefonów/smartfonów i zrobią to dla nich inni...właśnie Faxconn. Czyli to będzie obca produkcja z doklejonym znaczkiem. Nokia słynęła z tego, że miała szeroką ofertę jak teraz Samsung. Miała świetne aparaty, własny sklep na Symbianie, własne darmowe dobre mapy. A teraz ? Wezmą popularne części, złożą, dodadzą znaczek i tyle ? Czym się chcą wyróżnić, w czym będą lepsi ? Konkurencja jest duża, dochodzą chińskie firmy jak OnePlus, Xiaomi, rynek się nasyca, trudno czymś zakończyć. Trudno powiedzieć na co liczą, ale nie będzie łatwo, za dużo stracili na współpracy z MS (czasu, ludzi, znajomość marki).

  • 0

    7.  2016-08-18 12:21:46

    Ja to bym chciał solidny smartfon z solidną baterią w przyzwoitej cenie. A logo nie ma dla mnie znaczenia- może być Microsoft, albo Nokia, albo inny Mcdonald. Taki bez logo też kupię jeśli będzie solidny. Pod logo Nokia pewnie większość elementów- jeśli nie wszystkie, bedzie z Chin, Indii i innych Orientów.

  • 0

    8.  2016-08-18 12:23:39

    @3 - U producentów istnieje pełna swoboda jeśli chodzi o zastosowanie systemu operacyjnego w słuchawce, dlaczego więc android? Może dlatego że Windows, symbian, bb os, bada itp. padły gdyż były kiepskie jak na te czasy. Klient weryfikuje rynek płacąc bądź nie płacąc za produkt.

  • 0

    9. ~  2016-08-18 12:25:21  host: 178-36-193-9.adsl.inetia.pl

    @3. ~Bart Przeciez o to chodzi od samego poczatku. Pelna kontrola danych.

  • 0

    10. ~  2016-08-18 12:28:35  host: 178-36-193-9.adsl.inetia.pl

    @. Hose "Klient weryfikuje rynek płacąc bądź nie płacąc za produkt." - buhahahahaha! Zaleze sie, ze wciaz wierzysz we Wrozke Zebuszke. Przeciez klienci nie maja NIC do gadania w temacie dostepnosci produktow na rynku. Albo ludzie beda uzywac tego co im dadza korporacje, albo zdechna z glodu pod mostem. Ile Ty masz lat, gosciu aby takie dyrdymaly wypisywac?!

  • 0

    11.  2016-08-18 12:32:25

    Mam nadzieję, że netmonitor będzie taki jak na starym, dobrym Symbianie.

  • 1

    12.  2016-08-18 12:32:44

    "Nokia" to teraz tylko 5 liter obok siebie. Kiedyś Nokia to była pewna koncepcja. Na składaka można nakleić każdy napis, ale to nie sprawi że dostaniemy legendarną jakość i ideę.

  • 0

    13.  2016-08-18 12:41:40

    @10- Chyba zupełnie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak działa rynek. Gdyby każdy kupował Nokie nigdy nie doszłoby do jej przejęcia i upadku, byłaby jedyną firmą produkującą telefony, to właśnie klienci zdecydowali że wolą swoje pieniądze wydać na coś lepszego niż swojego czasu zapóźniona Nokia, podobnie z innymi gigantami którzy upadli, pewnie kiedyś również nadejdzie czas na Apple i Google.

  • 0

    14. ~  2016-08-18 12:52:10  host: 178-36-193-9.adsl.inetia.pl

    @13. Hose Nie... Ty jestes jeszcze dzieckiem. Nawet nie wiesz, czemu Nokia zostala wykonczona ("wykonczona" nie jest rownowaznikiem "padla"), zreszta przy oklaskach urzednikow UE. Szkoda mojego czasu, wracaj dzieciaku ogladac TV.

  • 0

    15.  2016-08-18 13:16:13

    @14- Fajne są te teorie spiskowe, można o nich rozmawiać godzinami. Kupuje ogórki u pani Zosi na targu, gdy zacznie sprzedawać kiepskie zacznę kupować u pana Zenka, moje pieniądze, mój wybór. Część firm owszem celowo zostało doprowadzonych do ruiny, jednak lwia część sama swoim działaniem lub jego brakiem doprowadziła do tego że upadli.

  • 1

    16. ~pabloki  2016-08-18 14:15:49  host: user-5-173-11-98.play-internet.pl

    to będą bardzo drogie smartfony , wielkorotnie przepłacone... w azjatyckiej jakości.

    nokia i motorola zostały wykończone dla pozyskania patentów.

  • 1

    17. ~Calm7  2016-08-18 14:34:18  host: aazp99.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nareszcie coś dla mnie! Tylko szkoda że rozmiary przekraczają 5" . Może Nokia wypuści jakiegoś compakta .

  • 1

    18. ~R  2016-08-18 16:00:09  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Nie wypuści kompakta bo mają być topowe, drogie modele. Nie wiem czy ludzie to lykna,śmiem wątpić.

  • 1

    19. ~R  2016-08-18 16:06:01  host: 89-74-173-170.dynamic.chello.pl

    Ja ze średniej półki coś bym wziął. Ale flagowca za 3 koła nie zamierzam tknac nawet patykiem :-)

  • 1

    20. ~a  2016-08-18 17:34:58  host: bht205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podoba mi się plan wypuszczenia telefonów do sprzedaży po okresie świątecznym - chyba zatrudnili kogoś z BB ;)

  • 0

    21.  2016-08-19 11:01:01

    @up: ano, dobry strzał w stopę.

    Dobry Chińczyk nie jest zły ; )

  • 0

    22.  2016-08-19 12:16:26

    Hmm, z wyświetlaczem OLED. Będzie zużywał ekran bardzo mało energii, co przeniesie się na czas działania smartfona. W Oled nie ma podświetlenia matrycy z tyłu, tylko każdy piksel, to osobna dioda organiczna, która świeci bądź nie, ale dość małą ma żywotność taki ekran. Problem bardziej dotyczy telewizorów niż telefonów, bo telefony wymieniamy przeciętnie co dwa lata.

  • 0

    23. ~pazzyrra  2016-08-19 16:57:25  host: avc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wszystko z tym zakichanym Androidem. Kupiłbym chętnie Priva z BB10 a tu lipa. Wg mnie BB10 działał lepiej niż iOS. A tutaj jeszcze Nokia z Andkiem. Co to się do jasnej anielki dzieje. Niedługo już nie będzie co kupić. Trzeba dbać o stary telefon żeby się nie rozleciał. Nie ma co wybrać, nawet iOS w ostatnich aktualizacjach już sprawia problemy ( u mnie 2 apki, których nie można było otworzyć, usunąć ani zaktualizować- pomógł factory reset). Jedynie co mi działa tak jak trzeba to BB10 na Q10 i Belle na Nokii C7. Nie wiem jak z Windowsem - nie miałem.

  • 0

    24.  2016-08-20 00:45:04

    @up: z ciekawości - jakie to apki? iOS się psuje? No koniec świata...

Dodaj swoją opinię