Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony i phablety wypierają z rynku małe tablety

Smartfony i phablety wypierają z rynku małe tablety

orson_dzi 6 Listopada 2014 12:10

3 0

Producenci, którzy postawili na tablety o przekątnej 7 cali zaczynają żałować swojej decyzji. Sprzedaż takich urządzeń zaczyna spadać.



Do tej pory 7-calowe tablety były głównym motorem napędowym sprzedaży producentów tabletów. Głównym argumentem przy wyborze tej przekątnej ekranu było - bo 10 cali to za dużo, a 4 cale w smartfonie, to za mało. Jednak w ostatnim czasie ekrany smartfonów urosły do 5 - 5,5 cala, a na rynku nie brakuje już nawet 6-calowych phabletów. Różnica między nimi, a małymi tabletami powoli się zaciera i już nikt nie interesuje się tabletami z ekranami o przekątnej 7 cali.

(Słabsza sprzedaż tabletów) To zasługa przede wszystkim smartfonów, które mają coraz większą przekątną ekranu. Ich funkcjonalność jest w związku z tym zbliżona do tabletu i odbierają one klientów tego rodzaju urządzeniom. Odczuwamy na własnej skórze spadek zainteresowania mniejszymi tabletami - twierdzi Roman Panek, wiceprezes Goclever.
Firma znalazła się wśród tych producentów, którzy ucierpieli najbardziej na skutek nowego trendu. W tym roku udział tej marki w rynku to 6,5 %, czyli o 3,8 p.p. mniej niż w 2013 roku. W podobnej sytuacji są inne polskie firmy, jak Manta, czy Pentagram, ale również zagraniczne, jak Apple lub Asus.




Na nowym trendzie nie tracą producenci, którzy postawili na większe ekrany w tabletach, jak Lenovo i Samsung, który zanotował wzrost udziałów w sprzedaży tabletów z 26,3% do 28,3%.

Oferujemy wyświetlacz Super AMOLED. Z naszych badań wynika, że właśnie tym konsumenci kierują się przy wyborze, bo tablet nadal służy przede wszystkim do przeglądania internetu. Oprócz tego mamy najszerszą ofertę, w której nie brakuje dużych, 12-calowych tabletów, wybieranych m.in. przez architektów - tłumaczy Jerzy Łabuda z Samsung Electronics.

Z danych Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego wynika, że obecnie najszybciej rośnie sprzedaż tabletów z ekranami o przekątnej 8 cali. Ich udział w sprzedaży niemal się podwoił i dziś przekracza 20%.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna; wł     

Dodaj do:

Tagi: tablet

w sumie: 13
  • 0

    1. ~gumiak  2014-11-06 12:58:28  host: 91.199.127.162

    Jaki tablet Apple ma poniżej 7 cali ekranu? I czy jest na jego temat jakieś przysłowie?

  • 0

    2.  2014-11-06 13:03:12

    Coś w tym jest. Ja też się pozbyłem Taba 8.4, bo mając Note leżał i się kurzył.

  • 0

    3. ~  2014-11-06 13:18:54  host: addg8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    2, skoro nie umiesz używać imiesłowów, to ich po prostu nie używaj.

  • 0

    4.  2014-11-06 13:21:38

    Moim zdaniem 7-8 cali jest zdecydowanie wygodniejsze od 6, no ale co ja tam wiem... do tego tabletu nie musimy nosić w kieszeni a 6 cali w kieszeni od ZWYKŁYCH spodni może trochę przeszkadzać... dla mnie 5-5,2" to ideał.

  • 0

    5. ~Sk.  2014-11-06 14:28:40  host: 150.254.87.123

    Ideał dla telefonu z myślą o noszeniu go w kieszeniach to góra 4 cale.

  • 0

    6. ~gosc  2014-11-06 16:03:14  host: 5.172.252.227

    Kupiłem tablet 7 calowy bo miałem Galaxy s2 teraz mam nota i zgodzę się że W takim przypadku jest bez sensu, oddałem dla dziecka dla zabawy bo wolę z nota korzystać

  • 0

    7. ~  2014-11-06 16:26:16  host: apn-37-248-5-217.dynamic.gprs.plus.pl

    Architekt i tablet :D chyba tylko do poglądowego pokazywania dwg zapisanego jako pdf

  • 0

    8. ~Calm7  2014-11-06 16:47:51  host: n20-09-05.opera-mini.net

    49 12 17 23 19 26 23 13 35 12 18 23 14 36, 22 36 49 7' 26 34 23 13 12 47 34 23 49 12 13 49 19 36 26 34 32.

  • 0

    9.  2014-11-06 18:12:02

    dla mnie ideał to 3,2", abstrahując od tego, że czekam i się nie doczekam następcy E55

  • 0

    10. ~amigo  2014-11-06 18:14:28  host: host-89-230-32-250.dynamic.mm.pl

    Jeszcze troche to 7-8 calowe znikną z rynku ponieważ dublują zakup smartfonu, a za jakiś czas znikną też 10 calowe, a zostaną zastąpione przez większe modele ala laptopowe z windowsem. Niestety projekt dużego tabletu na Androidzie nie sprawdza się ponieważ ogranicza zastosowanie. Może google pokusiło by się o zrobienie systemu Android dla komputerów...

  • 0

    11.  2014-11-07 00:10:59

    Pewnie niedługo 7 calowe tablety ewoluują do miana phabletów. Nie wierzę, że na 6 calach się skończy. Pewnie jakieś chudziutkie (bezramkowe) 6,8 cala za kilka lat będzie standardem, tak jak dziś standardem jest powoli 5 cali.

  • 0

    12. ~xyz  2014-11-07 12:19:17  host: 94.100.245.136

    mam małe dłonie - dzwonić z phableta 6 cali to pomyłka a na dodatek jak go transportować ?, do kieszeni za duży ...czyli trzeba coś kupić do przenoszenia ...a jak jesteś na spacerze i ktoś zadzwoni?....robi sie totalny bezsens ...na dzień dzisiejszy mam smartfona 4' i tablecik 7' i jest super!

  • 0

    13. ~lasso  2014-11-07 12:21:13  host: 94.100.245.136