Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony Huaweia otrzymają wsparcie dla wiadomości RCS

Smartfony Huaweia otrzymają wsparcie dla wiadomości RCS

msnet 18 Stycznia 2018 11:41

1 1

huawei logo

Aplikacja Wiadomości na Androida z obsługą wiadomości RCS zostanie wkrótce zintegrowana z całą gamą smartfonów Huaweia.

Firmy Google i Huawei nawiązały współpracę w celu przyspieszenia wdrażania wiadomości RCS. RCS ma zastąpić powszechnie używane standardy SMS oraz MMS i pomimo tego, że oferuje znacznie więcej niż jego poprzednicy, niewielu operatorów zdecydowało się przejść do nowej technologii. Google opracował własną platformę Jibe Cloud, aby pomóc telekomom w uruchomieniu usługi RCS w szybki i łatwy sposób. W dalszym procesie wdrażania pomoże teraz Huawei, oferując partnerom handlowym Jibe jako integralną część standardu IMS (IP Multimedia Subsystem).
wiadomosci dla androida

Dzięki aplikacji Wiadomości na Androida i komunikatom RCS urządzenia Huaweia zaoferują teraz bogatsze doświadczenia związane z natywną komunikacją. Funkcje takie jak wysyłanie wiadomości tekstowych przez Wi-Fi, udostępnianie multimediów, czaty grupowe i wskaźnik pisania będą teraz domyślną częścią urządzenia. Także wiadomości od firm będą aktualizowane na smartfonach Huaweia za pośrednictwem komunikatów biznesowych RCS. Użytkownicy Huaweia będą mogli wykonywać połączenia wideo bezpośrednio z aplikacji Wiadomości na Androida za pośrednictwem ViLTE (Video over LTE - red.) i Google Duo - napisała firma Google w swoim komunikacie.

Źródło tekstu: Google, wł     

Dodaj do:

Tagi: rcs | huawei | wiadomości na androida

w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2018-01-18 12:56:20  host: 168.235.196.130

  Niesamowite! az mi dech zaparło:o

 • 0

  2.  2018-01-18 15:46:57

  Za pomocą ViLTE? :D

 • 0

  3.  2018-01-18 15:51:33

  sam nie wiem, zobaczymy w praktyce

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-60-122.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet