Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfony HTC i Samsunga polecą w kosmos

Smartfony HTC i Samsunga polecą w kosmos

Q! 6 Września 2012 16:32

0 0

phonesat 10NASA postanowiła wykorzystać moc obliczeniową smartfonów do produkcji satelitów. Do tego zadania wybrano urządzenia HTC oraz Samsunga.



Pomysł NASA jest prosty - zamiast budować satelity od podstaw, Agencja zamierza zmodyfikować istniejące rozwiązania w smartfonach HTC i Samsunga. Jakie będą tego korzyści?




Przede wszystkim finansowe. Koszt stworzenia każdego z trzech satelitów PhoneSat 1.0 zamknął się w kwocie zaledwie 3,5 tys. dolarów. Po drugie Agencja w ten sposób częściowo uniezależni się od kosztownych rozwiązań powstających w Dolinie Krzemowej.

Obecnie powstały dwie platformy, PhoneSat 1.0 oraz PhoneSat 2.0. W pierwszej wykorzystano smartfony Nexus One, w drugiej - Nexus S. Nie wiadomo dokładnie kiedy nastąpi ich umieszczenie na orbicie, jednak w pierwszej kolejności wysłana tam zostanie platforma oznaczona jako 1.0.

Źródło tekstu: NASA     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 1

    1.  2012-09-06 16:36:38

    A Nexus S nie jest przypadkiem od Samsunga? ;-)

  • 1

    2.  2012-09-06 16:46:10

    @Hose - byłeś szybszy niż chochlik. Jest, jest. ;-)

  • 0

    3.  2012-09-06 16:47:41

    @Hose Nexus One od Htc a Nexus S od Samsunga więc o co chodzi?

  • 0

    4. ~  2012-09-06 17:00:47  host: user-109-243-77-223.play-internet.pl

    @3 Kolega znalazł błąd szybciej niż redakcja zdążyła poprawić :)

  • 0

    5.  2012-09-06 17:09:02

    @4 Zauważyłem ;-)

  • 1

    6.  2012-09-06 17:27:34

    Hmm... to iPhone nie wybrali?

  • 1

    7.  2012-09-06 17:49:00

    @6 iphone byl za drogi

  • 0

    8.  2012-09-06 18:11:10

    @ Arko123 - uff... :) A już się bałem, że ze względu na bebechy go nie wybrali... :)

  • 0

    9.  2012-09-06 19:14:53

    Tylko, ze iphone 4 miał SoC od samsunga ;)

  • 1

    10.  2012-09-06 19:26:51

    @9 jakiego by nie miał to system i polityka firmy go skreślają.

  • 0

    11. ~zen  2012-09-06 21:21:33  host: 41.33.85.79.rev.sfr.net

    Iphony pracują w dodatnich temperaturach. Było ostatnio, że kilka sztuk wybuchło w Skandynawii. Iphony padają przy -10 więc w kosmosie to by tylko te ich badziewne baterie puchły :) http://www.wykop.pl/ramka/1255599/moj-iphone-zmutowal/

  • 1

    12. ~  2012-09-06 22:55:00  host: user-164-127-80-208.play-internet.pl

    "Pomysł NASA jest prosty - zamiast budować satelity od podstaw, Agencja zamierza zmodyfikować istniejące rozwiązania w smartfonach HTC i Samsunga?" Znaczy co? Przyczepią skrzydła z bateriami słonecznymi do telefonu i wyślą w kosmos? Na to wygląda, że teraz nie będą budować satelit tylko wystrzelą telefony :)

  • 0

    13.  2012-09-07 08:23:41

    @12-jestes "fajny" tak sam z siebie czy ktos CI za to placi? co do artykulu-ciekawe rozwiazanie ale nawazniejsze bedzie jak sie sprawdzi.

  • 0

    14. ~a_lex  2012-09-07 23:31:00  host: user-46-113-167-104.play-internet.pl

    #13 - oczywiście, że płaci. Dokładniej kosmici, gdyż woleliby w kosmosie oglądać inne marki gdyż nie gustują w Nexusach. "co do artykułu-ciekawe rozwiązanie" - to może jeśli kolega wie, na czym to rozwiązanie polega, to wyjaśni jak oni wykorzystają te smartfony do budowy satelitów za 3,5 tys. dolarów?

  • 0

    15. ~eMb  2012-09-11 08:00:25  host: 89-75-140-25.dynamic.chello.pl

    Tylko po co korzystac ze smartfonow, jak sa przeciez platformy developerskie np od Qualcomm-a? Latwiej cos takiego rozbudowac i pewnie tansze: https://developer.qualcomm.com/mobile-development/development-de vices

  • 0

    16.  2012-09-11 08:16:00

    @7 po prostu szkoda dobrego sprzetu na jakies satelity. Jak takiego samsunga czy htc szlag trafi w kosmosie to wpakuja nastepny plastik z przeceny i jie bedzie go szkoda. Iphone lepiej sie tutaj na ziemi przysluzy niz w kosmosie i jest zbyt wartosciowy na takie marnotrastwo..

Dodaj swoją opinię