Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY oraz Sailfish OS? To możliwe

Smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY oraz Sailfish OS? To możliwe

Isand 15 Lipca 2017 14:35

4 2

nokia n950 ouvert nokiansfr

Pamiętacie Nokię N950? Telefon wyprodukowany zaledwie w ilości pięciu tysięcy egzemplarzy. Miał być kolejnym krokiem na rzecz rozwoju systemu MeeGo. Są plany wskrzeszenia tego smartfonu. Tym razem z Sailfish OS na pokładzie.




Za projekt ma odpowiadać Liangchen Chen. To właśnie on we współpracy z Arrow Electronics wcielił w życie projekt modułu z fizyczną klawiaturą do Moto Z. Sam moduł można zamówić na Indiegogo za 80 dolarów. Właśnie to doświadczenie zamierza teraz wykorzystać. Należy wspomnieć, że to nie pierwsza przygoda Chena z Sailfish OS - należy on do grupy zajmującej się nowym tabletem z Sailfishem.

Mamy też pierwsze informacje na temat specyfikacji planowanego urządzenia. Miałoby mieć 4 GB RAM, 64 GB pamięci wbudowanej, Snapdragona 625, wysuwaną poziomą klawiaturę QWERTY oraz wymienny akumulator.

Źródło tekstu: maemo.org, nokians.fr, wł     

Dodaj do:

Tagi: sailfish | livermorium

w sumie: 31
  • -3

    14.  2017-07-16 11:03:50

    11). tak jest nieformalnie przyjęte, że telefony bez fizycznej klawiatury, z wielkim wyświetlaczem (cały ekran) są smartfonami.

  • 3

    15.  2017-07-16 11:51:47

    @14 Smartfon to nie duże urządzenie bez klawiatury, a urządzenie o sporych możliwościach, przewyższających te z (nie wiem kto wymyślił nazwę) "future phone". Stąd taka N95 mimo braku dotyku i rozsuwanej klawiatury jest takim samym smartfonem co Galaxy S8, z tym że słabszym. Reszta serii N,a także seria E, to też smartfony. Jakby nie patrzeć to Symbian jest takim samym systemem jak Android i też pozwalał na ogrom rzeczy.

    Nie wiem, gdzie wyszedłeś z tym "nieformalnie przyjęte"...

  • -1

    16.  2017-07-16 12:01:16

    15). bo na Nokię N95 nie mówi się smarkfon jak na s8...?
    PS.
    Nie musisz mi tego tak tłumaczyć, napisałem tak, jak jest w (u)życiu.
    :-)

  • -2

    17. ~Pytanie  2017-07-16 12:33:00  host: a25-06-11.opera-mini.net

    A czy Nokia E66 to smartfon? Jak robie rożne próby z odbiorem url. i app z Google Play, to wysiadają niektore dotykowe KitKat"y
    Nie mogą pobrać to co NokiaE66

  • 0

    21. ~m  2017-07-16 12:51:46  host: user-94-254-187-64.play-internet.pl

    17@ Smartfon, ale na symbianie,więc szukanie apek w google play(sklep a apkami do androidów) to pomyłka,bo to nie ten system.I os od appla też ma własne apki pod innym adresem.

  • -2

    22. ~Zdzichu  2017-07-16 13:32:44  host: n20-01-08.opera-mini.net

    @15. Pokaż dzisiejszemu nastolatkowi nokie e52 i powiedz ze to smartfon, to by parsknął śmiechem. Calm7 ma racje dzisiejszy smartfon to patelnia z mnóstwem nikomu nie potrzebnych apek, a nie dawne klawiszowe nokie

  • 0

    23.  2017-07-16 13:57:01

    Urządzenie komunikacyjne powinno mieć fizyczną klawiaturę. I tyle mam do powiedzenia ;-)

  • 0

    25. ~13c9  2017-07-16 14:22:25  host: public-gprs358900.centertel.pl

    wlo @23. Ale producenci na tym sie nie znają. Tak samo uruchamianie telefonu odciskiem linii papilarnych, widokiem spojówki, selfie itp. ToŚmiechNasali. Akumulator niewymienny, brak znanych Formatów video. Najlepsze to to, jak ktoś poszedł siękompać z telefonem, to On juź nie wypłynął, a telefon TAK!

  • 0

    28.  2017-07-16 15:03:32

    Ale piękny sprzęt, ciekawe jaka będzie cena

  • 0

    29. ~  2017-07-16 15:34:11  host: ip-5-172-255-132.free.aero2.net.pl

    @28 na zdjęciu przedstawiona jest Nokia N950

  • 0

    31.  2017-07-16 16:57:38

    @16 @22 Tak se tłumaczcie. Pasować Wam (ani Waszemu nieformalnemu "użyciu") nie musi, ważne, że smartfon to smartfon. To, że nie przypomina dzisiejszego to nic nie zmiS7? Android jest, sklep z apkami (aktywny) jest, wszystko ma, nawet Andka w nowszej wersji wgrasz!

    To tak jakbyście tłumaczyli, że Maluszek to nie samochód, bo dzisiejsze inaczej wyglądają... Są oczywiście normy odróżniające je od "zwykłych" telefonów (jak samochody od motorów, czy rowerów), ale jednak.

  • 0

    32.  2017-07-16 16:59:28

    @31 Ucięło mi coś - "[...] to nic nie zmienia. Dajcie temu nastolatkowi HTC Dream, czy może Motorolę Pro. Też wyśmieje, a czym to się różni od S7? Android [...]"

  • 1

    33.  2017-07-16 17:33:14

    @29 wiem że to N950, ale ten nowy sprzęt zapowiada się jako piękny dzięki klawiaturze fizycznej i 4 GB RAM

  • 0

    37.  2017-07-16 18:50:46

    Naprawdę nie wiedziałem że w Chinach czytają Telepolis (żart).

  • 0

    38.  2017-07-16 18:55:42

    34). My, czyli ty..?
    Zaloguj się, by was było te 6ooo, a nie 5999
    ;-D
    37). w Chinach nic nie mogą czytać, i to nie żart, nawet zadzwonić do PL...

  • -1

    41.  2017-07-16 19:11:30

    31). Samochód naszpikowany elektroniką - to dalej samochód czy smartauto..?
    ;-)

  • 0

    43.  2017-07-16 19:21:33

    Jeśli nie będzie "phabletem" to i ja się na niego piszę. :)

  • 0

    45.  2017-07-16 19:28:05

    44)
    Bardziej zwracałbym uwagę na ogólne wymiary smartfona niż na wielkość ekranu.
    Tym bardziej biorąc pod uwagę "modę" na wąskie ramki wokół ekranu.

  • 0

    49. ~  2017-07-16 22:30:50  host: 207.244.83.219

    14. Gdzie przyjęte? Czyli według Ciebie samsung avila to smartfon.

  • 0

    50. ~menu88  2017-07-18 18:01:10  host: 188.146.105.22.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    44) smartcar..

Dodaj swoją opinię